
Negyvenkét új ifjúsági lakás fog épülni. Archív
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ingyenesen használhatja az Országos Lakásügynökség (ANL) azt a területet, ahol 42 ifjúsági lakást fognak építeni – hozta meg a döntést szerdán a székelyudvarhelyi képviselő-testület. A városnapi árusokra vonatkozó szabályzatot is jóváhagyták.
2026. június 03., 11:012026. június 03., 11:01
2026. június 03., 11:022026. június 03., 11:02
Felgyorsultak az események azóta, hogy kb. egy hónapja tájékoztatták Székelyudvarhelyt, nyert az ifjúsági lakások építésére leadott pályázat – mondta Szakács-Paál István polgármester a napirendek megtárgyalása előtt. Hangsúlyozta, a szerdai, soron kívüli tanácsülésre is azért van szükség, hogy csütörtökön személyesen adhassa le Bukarestben a projekttel kapcsolatos dossziét.
„Tudva azt, hogy több mint háromszázan várnak ANL-lakásra, meggyőződésem, hogy a város számára nagyon fontos projektről van szó. Éppen ezért kérni fogjuk, hogy mielőbb kezdődjön el a tervezés. Reméljük ugyanakkor, hogy a kivitelezés is elkezdődhet jövőre” – közölte az elöljáró.
A határozattervezet bemutatásakor elhangzott az is, hogy a telek közművesítését az önkormányzatnak kell majd megoldania.
Simon Mária Tímea, a székelyudvarhelyi Művelődési Központ igazgatója a közelgő városnapokon résztvevő árusokra vonatkozó szabályzatot mutatta be. Az árusokat termékeik alapján kategorizálták, és ennek megfelelően bérelhetnek helyszíneket, licit útján.
Fontos változás az előző évekhez képest, hogy az eladóknak bankkártyás fizetési lehetőséget is kell biztosítaniuk. A bemutatást követően a képviselő-testület jóváhagyta a tervezetet.

Pontosították az újabb székelyudvarhelyi ifjúsági lakások (ANL) megépítéséhez szükséges területvásárlási szándékot kedden az önkormányzati képviselők. Hamarosan elkezdődnek az árról szóló tárgyalások a telektulajdonossal.

Marosvásárhelyen, Szovátán és Székelyudvarhelyen új beruházásként épülhetnek fiataloknak szánt lakások, illetve előrelépés várható a sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai, kézdivásárhelyi, kovásznai és malomfalvi ifjúsági lakások terén is – közölte az RMDSZ.
Medvebocs haladt át Székelyudvarhely központján – hívta fel a figyelmet Facebook-bejegyzésében Dávid Endre alpolgármester, hozzátéve, hogy a területet a hajnali órákban biztosították. Kéréssel fordult a városlakókhoz.
Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
Két hete vágtott neki a Kaland a világ végére expedíciónak a székelyudvarhelyi Mihály Alpár és útitársa, a szatmárnémeti Bertici Attila, akiknek végső célja Mongólia. Már elérték Kazahsztánt, de az út neheze még hátravan.
Balesetet szenvedett egy kerékpáros Sikaszó közelében, a 138-as megyei úton péntek délután.
Teljes szerkezeti megerősítésre szorul a székelyudvarhelyi Orbán Balázs Általános Iskola épülete, a szakértői vélemény szerint ugyanis nemcsak az új munkálatokat nem bírja el, hanem jelenlegi állapotában is veszélyes. A felelősségre vonás sem marad el.
Zsúfolásig megtelt a székelyudvarhelyi Márton Áron tér úrnapján. A Székelyudvarhelyi Főesperesi Kerület hagyományos búcsújára idén is számos udvarhelyszéki településről érkeztek keresztalják, hogy részt vegyenek az ünnepi szentmisén és körmeneten.
Kiállítás nyílik a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából Székelyudvarhelyen csütörtök délután.
Az úrnapi búcsú idején életbe lépő útlezárások miatt a városi buszjáratok közlekedésében átmeneti változásokra kell számítani Székelyudvarhelyen. Mutatjuk, mi változik.
Bevezették a délutáni járóbeteg-szakrendeléseket a Székelyudvarhelyi Városi Kórház, így a páciensek munkaidő után is igénybe vehetnek bizonyos egészségügyi szolgáltatásokat.
Alig több mint három hét múlva kezdődik az Udvarhely Napok, melynek részleteiről tartott ma délelőtt sajtótájékoztató Szakács-Paál István polgármester, Simon Mária Tímea, a Művelődési Központ vezetője és Tornai Szilárd UIET-elnök.
1 hozzászólás