Hirdetés
Hirdetés

Háromszéken megmentik, Hargita megyében az ócskavasban végzi

•  Fotó: Tamás Sándor Facebook-oldala

Fotó: Tamás Sándor Facebook-oldala

Miközben Hargita megyében a monarchiabeli décsfalvi híd az ócskavasban végezte, a szomszédos Kovászna megyében az ugyancsak monarciabeli vargyasi hidat megmentik az utókornak.

Kozán István

2023. augusztus 14., 16:132023. augusztus 14., 16:13

2023. augusztus 14., 16:162023. augusztus 14., 16:16

„Monarchiabeli örökséget mentünk meg Vargyason” – adta hírül közösségi oldalán Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke. Mint írja, az Osztrák–Magyar Monarchia idején épített vashidat

ipari műemlékként őrizheti meg a helyi közösség,

ugyanis a megyei önkormányzat átadja a vasszerkezetet a polgármesteri hivatalnak.

Hirdetés

„Megmentjük az utókornak; Imets Lajos polgármester úr kérésének megfelelően

Idézet
a vargyasi parkban fogjuk elhelyezni.

Helyette új, beton hídfőre helyezett vashíd épül, a munkálatok idejére ideiglenes átkelőt alakítottunk ki a Vargyas-patakán. Az új híd értéke eléri a négymillió lejt. A munkálat európai uniós forrásokból készül, ugyanis zajlik a Barót–Olasztelek–Vargyas–Hargita megye határa közötti 16 km-es útszakasz modernizálása” – közli a szükséges információkat a Kovászna megyei tanácselnök.

Ami ott természetes, Hargita megyében nem az

Ami Háromszéken természetes – megmenteni az értékeinket –, az egy megyével arrébb már nem az. Mint ismert, 2020 decemberében derítette ki a Székelyhon, hogy az ugyancsak monarchiabeli décsfalvi hidat Borboly Csabának, Hargita megye tanácselnökének a tudtával

egyszerűen leadták az ócskavasba.

Amikor ezt szóvá tettük, Borboly – érvei nem lévén – mindössze annyit tudott tenni, hogy az említett vasbegyűjtő telepről bejelentkezett, megmutatva a híd egyik darabját (a teljes szerkezetet oda szállították). Egyúttal rosszindulatot és megrendelést feltételezve részünkről, amiért beszámoltunk a fejleményekről. Mint fogalmazott, nem szolgált a lapunk becsületére, hogy írtunk a témáról.

korábban írtuk

Ócskavasként értékesítették a régi décsfalvi híd elemeit
Ócskavasként értékesítették a régi décsfalvi híd elemeit

Noha korábban még hasznosítani szerették volna a 137-es megyei úton, Décsfalva határában, az Osztrák-Magyar Monarchia idejében épült, majd szétbontott híd elemeit, mostanra kérdéssé vált, hogy hová tűnt a több tonnányi vasszerkezet. Mint kiderült: ócskavasként értékesítették.

korábban írtuk

Híd az ócskavasban, amiről nem kellett volna írjunk
Híd az ócskavasban, amiről nem kellett volna írjunk

Lapunkat támadja Borboly Csaba, amiért megírtuk, hogy a décsfalvi régi híd az ócskavasban végezte. Hargita Megye Tanácsának elnöke megrendelt cikket sejtet, és leszámolási kísérletről, rosszindulatról beszél.

korábban írtuk

Replika replikával
Replika replikával

Írásban reagált cikkeinkre Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke a décsfalvi régi híd kapcsán megjelentekre kívánt reagálni. Mi pedig arra, hogy ő mit reagált. A tanácselnök levelét teljes terjedelmében, változtatás nélkül közöljük.

Hirdetés
2 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 08., hétfő

Tomac: legkésőbb szerdáig véglegesítem a kabinet összetételét

Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.

Tomac: legkésőbb szerdáig véglegesítem a kabinet összetételét
Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Hétfőn startolt az érettségi: a román szóbelivel kezdtek a végzősök

Elkezdődtek hétfőn az érettségi szóbeli vizsgái a román nyelv és kommunikációs készségek felmérésével. Bár nincs akkora tétje, nem kapnak rá jegyet, de teljesíteni kell a vizsgát a végzősnek, aki ezzel saját maga előtt is bizonyíthatja nyelvtudását.

Hétfőn startolt az érettségi: a román szóbelivel kezdtek a végzősök
2026. június 08., hétfő

Íratkozhatnak már a képességvizsgákra a nyolcadikosok

Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.

Íratkozhatnak már a képességvizsgákra a nyolcadikosok
2026. június 08., hétfő

A polgármesternek is futnia kellett, amikor rájuk rontott a medve

Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.

A polgármesternek is futnia kellett, amikor rájuk rontott a medve
Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Bedrogozhattak és megerőszakolhattak egy 18 éves lányt egy banketten

A Kolozs megyei rendőrség vizsgálatot indított a kolozsvári Virgil Madgearu szakközépiskola egyik 12. osztályos diáklánya ügyében, akinek a szülei a helyi sajtónak azt nyilatkozták, hogy lányukat bedrogozták és megerőszakolták a végzős banketten.

Bedrogozhattak és megerőszakolhattak egy 18 éves lányt egy banketten
2026. június 08., hétfő

Részleteket közölt a rendőrség a lupényi lövöldözésről

A rendőrség büntetőeljárást indított gyilkossági kísérlet miatt a Lupényben vasárnap délután történt fegyveres támadással kapcsolatban. Az incidens során négyen sérültek meg, kórházban ápolják őket.

Részleteket közölt a rendőrség a lupényi lövöldözésről
2026. június 08., hétfő

Elkezdi a kormányalakítási tárgyalásokat Eugen Tomac

Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök hétfőn megkezdi a politikai egyeztetések sorozatát a parlamenti pártokkal a kormánya megszavazásához szükséges parlamenti támogatás megszerzése érdekében.

Elkezdi a kormányalakítási tárgyalásokat Eugen Tomac
Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Heten lettek rosszul egy családi összejövetel után

Négy gyermek és három felnőtt lett rosszul egy összejövetelen Hidegségben vasárnap este. A mentőegységek valamennyiüket csíkszeredai kórházba szállították.

Heten lettek rosszul egy családi összejövetel után
2026. június 08., hétfő

Maroshévízhez közel, az európai úton gyúlt ki egy személyautó

Kigyúlt egy személyautó a E578-as úton, Maroshévíz közelében vasárnap délután. Az eset során senki nem sérült meg.

Maroshévízhez közel, az európai úton gyúlt ki egy személyautó
2026. június 07., vasárnap

Nem sikerült megmenteni a motoros életét a vasárnapi baleset után

Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.

Nem sikerült megmenteni a motoros életét a vasárnapi baleset után
Hirdetés