
Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
A kormány támogatja a mentőszolgálatot, hogy új eszközökhöz és a szükséges humán erőforráshoz jusson, és hogy kiigazítsák a vonatkozó jogszabályi keretet – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök hétfőn, miután találkozott a mentősök országos szakszervezeti szövetségének képviselőivel.
2024. február 19., 18:492024. február 19., 18:49
A kormány közleménye szerint a Victoria-palotában tartott találkozón a miniszterelnök azt mondta, az új mentőautók beszerzésére már elindították a közbeszerzési eljárást, miután a mentős-szakszervezet képviselői többször nyomatékosan kérték ezt – ismerteti az Agerpres. Mint arról mi is írtunk, a mentős járműpark Hargita megyében is nagyon elöregedett, ugyanakkor egy részük mindössze betegszállításra használható.

A mentőautóknak minimum a 70–80 százaléka cserére szorul Hargita megyében, közülük sok túl van már a cserét előíró törvényben meghatározott futásteljesítmény felső határán is. Gyakran még az új mentőautókkal is problémák vannak.
Szóba került a munkaerőhiány kérdése is, ennek kapcsán a miniszterelnök azt mondta,
A versenyvizsgák kiírásához már nincs szükség a kormány jóváhagyására – teszi hozzá a közlemény.
A mentősök szakszervezeti szövetsége a közeljövőben részletesen megindokolja a kormánynak a mentőszolgálat megszervezését és működését szabályozó törvényi keret módosításának szükségességét, és szakértőkkel együtt újabb találkozóra ülnek össze, hogy kidolgozzák a módosító javaslatot – olvasható a közleményben.
A Szolnoki Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte két román állampolgárságú férfi letartóztatását, akik – eddig ismeretlen – társukkal egy 77 éves tiszafüredi nőtől csaltak ki hárommillió millió forintot azzal, hogy az Interpoltól telefonálnak.
Két román férfi a kölni repülőtér kifutópályájára szaladt szombat este, hogy elérje a Bukarestbe tartó Wizz Air-járatot, amelynek a beszállásáról lekéstek. A repülőgép már elhagyta a beszállókaput, és bekapcsolt hajtóművekkel tartott a kifutó felé.
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.
81 éves korában elhunyt Udo Kier német színész, aki több mint 200 szerepben tűnt fel élete során. Halálhírét partnere, Delbert McBride erősítette meg, a színész egy kaliforniai kórházban hunyt el.
Különleges vízumot hoz létre a jövő évi labdarúgó-világbajnokságra utazó szurkolók számára az Egyesült Államok – jelentette be Donald Trump amerikai elnök hétfőn.
Bekérették a külügyminisztériumba pénteken a bukaresti orosz nagykövetet, miután az ukrán célpontok ellen november 10-én indított támadás során egy orosz drón behatolt Románia légterébe.
Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.
Bukarest és Kijev egyaránt tagadta kedden Moszkva vádjait, miszerint Ukrajna és Nagy-Britannia egy közös titkosszolgálati akcióval el akart téríteni egy orosz vadászrepülőgépet – írja az Agerpres az AFP hírügynökségre hivatkozva.
Lezuhant egy török katonai teherszállító repülőgép kedden Georgia légterében, az Azerbajdzsánnal közös határ közelében. A zuhanást szemtanúk filmezték le.
Elfogták hétfőn Olaszországban az itthon börtönbüntetésre ítélt, de szökésben lévő maneleénekes Dani Mocanut és a testvérét.
szóljon hozzá!