Hirdetés
Hirdetés

Ezeket a sorozatokat várjuk 2019-ben

•  Fotó: HBO

Fotó: HBO

Sorozatrajongóként nem lehetett okunk panaszra 2018-ban, hiszen elképesztő mennyiségű folytatásos történet jött a képernyőkre még úgy is, hogy több presztízssorozat nem rukkolt elő új évaddal. Idén többek között ezek folytatódnak, de számos új produkció érkezik, annak is köszönhetően, hogy a streaming-szolgáltatók között megindul a verseny. A három „óriás”: Netflix, Amazon, Hulu mellett a Disney és az Apple is saját mozgóképes platformot tervez indítani 2019-ben. Összeállításunkban a legnagyobb érdeklődésre számot tartó folytatásokat és néhány ígéretesnek ígérkező újoncot veszünk gorcső alá.

Tamás Attila

2019. január 07., 17:002019. január 07., 17:00

2020. augusztus 10., 21:562020. augusztus 10., 21:56

Game of Thrones (8. évad)

Rajongók milliói várják tűkön ülve, hogy ki ül végül a Vastrónra (már ha egyáltalán számítani fog ez) a Trónok Harca befejező, hatrészes évadában. Az egy éves kihagyást követően (érhető okokból, hiszen annyira grandiózussá vált a produkció, hogy az elkészítése jóval időigényesebb, mint az első évadoké) idén április-májusban ismét megelevenedik előttünk a Hét Királyság története, és pont kerül a történet végére: összecsapnak a holtak az élőkkel, várhatóan kő kövön nem marad, a sorozat egyik színésze, a Briennet alakító Gwendoline Christie szerint a sorozat megnézése után terápiára kell járniuk a nézőknek.

korábban írtuk

A Trónok harca egy rajongó szemszögéből
A Trónok harca egy rajongó szemszögéből

Valami nagyszerű kezdődött el a tévében 2011 májusában, ami azóta rajongók millióit tartja lázban. A megreformálódott kisképernyős műfaj ekkor már tucatjával termelte ki a jobbnál jobb sorozatokat, de valószínűleg az HBO sem gondolta, hogy mekkora aranytojást tojó tyúkot talált a Trónok harcában.

És hogy mi lesz utána? Várhatóan öt spin-off sorozat, amik szintén Westeros világában játszódnak. Az első valószínűsíthetően 2020-ban érkezik, és a „történelem előtti időkről” fog szólni, egyik főszereplője pedig Naomi Watts lesz.

A Trónok Harca utolsó évada áprilisban érkezik, egyelőre csak egy rövid teaser és egy aprócska jelenet van belőle az HBO idei promóvideójából.

 

Stranger Things (3. évad)

•  Fotó: Netflix Galéria

Fotó: Netflix

A szilveszteri felfokozott állapotot meglovagolva január elsején egy rövid, sejtelmes videóval jelentette be a Stranger Thingst forgalmazó Netflix, hogy a sorozat legújabb, harmadik évada július 4-én debütál. Ez azért sem rendhagyó, mivel 2018 kivételével mindig Halloweenre időzítették a premiert. Ezúttal azonban nem töklámpás fényében, hanem remélhetőleg egy meleg nyári estén borzonghatunk újra a hawkins-i gyerekek 1985 nyarán játszódó kalandjain, ha úgy döntünk, hogy a lehető legrövidebb idő alatt ledaráljuk az egy napon érkező nyolc részt, amelyek címeit is elárulták már a készítők.

korábban írtuk

Retródömping és misztikum – mitől nagyszerű a Stranger Things sorozat?
Retródömping és misztikum – mitől nagyszerű a Stranger Things sorozat?

Ha van sorozatrajongó ismerősünk, akkor manapság megkerülhetetlen téma 2016 egyik semmiből jött nagy sorozatsikere, a Stranger Things. De mitől olyan különleges, és miért érdemes nézni?

True Detective (3. évad)

•  Fotó: HBO Galéria

Fotó: HBO

A listázott sorozatok közül ennek van a legközelebb a premierje: január 13-án (nálunk 14-én) érkezik az HBO-ra az új évad első része. A három idősíkon játszódó történet semmilyen formában nem kapcsolódik a sorozat első két évadához, így az is bátran nekiugorhat, aki nem látta a True Detective – a kritikusok és a nézők szerint is – zseniális első, és az inkább megosztó és már nem annyira jó második felvonását. Az újabb történet főszerepeit ezúttal a Moonlight című filmben nyújtott szerepéért Oscar-díjat nyert Mahershala Alira (aki egyébként friss Golden Globe díjas is lett hétfőn hajnalban) és a számos filmből ismerős Stephen Dorffra osztották. Ha hihetünk a premier előtti kritikáknak, a harmadik évad „visszatér a gyökerekhez” és olyan nagyszerű lehet, mint az egekig dicsért első.

American Gods (2. évad)

•  Fotó: Amazon Prime Galéria

Fotó: Amazon Prime

A Neil Gaiman nagysikerű regényéből készült adaptáció szintén egy év kihagyással érkezik március 10-én a képernyőkre. A korunk Amerikájában, a régi és új istenek összecsapásáról szóló, helyenként horror- és fantasy-elemekkel apelláló történet újabb mozgóképes fejezete várhatóan nem fogja feldolgozni az elég vaskos könyv hátralevő részét, így lesz még muníció egy esetleges harmadik-negyedik évadra is a sikertől függően. A Ian McShane és Ricky Whittle főszereplésével készült sorozatot a Starz csatorna készíti és az Amazon Prime forgalmazza.

Dark (2. évad)

•  Fotó: Netflix Galéria

Fotó: Netflix

A 2017. december elsején mondhatni a semmiből érkezett német sorozat készítői beletrafáltak: jókor voltak jó helyen, így a Netflixnek készíthették el a meglehetősen nyomasztó hangulatú, európai, időutazós sorozatukat, amely forgalmazója révén eljutott a nemzetközi piacra is. A kissé döcögősen induló, egyre feszesebb tempójú, hihetetlen nagy csavarral végződött első évad után rögtön néztük volna a folytatást, ezt azonban csak idén tehetjük meg, még egyelőre kitűzött premierdátum és bármiféle előzetes nélkül. De ami késik, nem múlik.

Kingdom (1. évad)

•  Fotó: Netflix Galéria

Fotó: Netflix

Zombik a középkori Koreában? A szebb időket is megélt Walking Dead rajongói érthető, ha felkapják erre a fejüket. És mivel már posztapokaliptikus (zombi)filmekkel már Dunát lehetne rekeszteni, a Netflix által forgalmazott Kingdomnak azért érdemes esélyt adni, hogy a nem megszokott történelmi „beágyazása” révén hátha meg tud lepni azzal, hogy még milyen újdonságokat lehet kihozni a zsánerből. De mindezen elvárások nélkül is, már eleve roppant élvezetesnek tűnik a feudális keleti társadalom megbirkózása a zombiapokalipszissel. A sorozat teljes évada január 25-étől lesz elérhető a Netflixen.

 

Watchmen (1. évad)

•  Fotó: HBO Galéria

Fotó: HBO

2018 egyik nagy bejelentése volt, hogy Damon Lindelof (többek között a Lost és a Leftovers alkotója) sorozatot készít a népszerű Watchmen képregényből, tíz évvel annak egészestés filmadaptációja után, amit Zack Snyder még a DC-filmek univerzumteremtő próbálkozása előtt rendezett. A noiros képregényfigurák újabb mozgóképes megjelenítéséhez olyan nevet sikerült megszerezni, mint Jeremy Irons, aki színészként már tett le egyet s mást az asztalra, legutóbbi emlékezetes tévés szereplése a VI. Sándor pápa megformálása volt a Borgiákban, most pedig Ozymandias szerepében bizonyíthat. Az HBO műhelyében készülő Watchmennek még nincs premierdátuma, de valószínűsíthetően az őszi sorozatdömpinggel érkezik.

Good Omens (minisorozat)

•  Fotó: Amazon Prime Galéria

Fotó: Amazon Prime

Egy angyal és egy démon próbálja megakadályozni az apokalipszist? Ez a felütés nem ismeretlen a Supernatural-rajongók számára, most azonban Neil Gaiman és Terry Pratchett közös regényéből, az Elveszett próféciákból fejlesztett (limitált?) sorozatot az Amazon Prime Michael Sheen és David Tennant főszereplésével, de a Mad Menből ismert Jon Hamm is feltűnik Gábriel arkangyal szerepében. A történelmi időket is felelevenítő, de nagyrészt a jelenben játszódó sorozat szinopszisa szerint: „közeleg az Apokalipszis, itt a Végső Ítélet, a Jó és a Gonosz felállítja seregeit, Atlantisz kiemelkedik a habokból, minden az isteni terv szerint történik, azonban egy angyal és egy démon ezért nincs annyira oda, és megtesz mindent a világvége megakadályozása érdekében, és a Sátán fia is elkeveredett valahol.

A természetfeletti angyalos-démonos történetek rajongóinak kötelező. Premier valamikor 2019-ben.

Too Old To Die Young (1. évad)

•  Fotó: Amazon Prime Galéria

Fotó: Amazon Prime

Az elborult, erőszakos, vérben tocsogó stílusáról ismert dán Nicolas Winding Refn (a Pusher-trilógia, a Bronson, a Drive, Only God Forgives és a Neon Démon rendezője) Los Angeles alvilágáról készít tízrészes sorozatot az Amazonnak. A kiadott, inkább a hangulatra építő előzetes alapján csöppet sem kendőzetlen és meglehetősen véres történet instant 18-as korhatár-besorolású lesz, tehát egyáltalán nem széles közönségnek készül. Fegyverek, gyilkosság, erőszak, brutalitás, mindez pedig Winding Refn stílusával megspékelve. Egy próbát mindenképp megér. Valamikor 2019 folyamán érkezik.

 

The Mandalorian (1. évad)

•  Fotó: Disney Galéria

Fotó: Disney

A Disney idén tervezi beindítani saját streaming-szolgáltatóját, amit saját, exkluzív tartalmakkal dob piacra, így a Star Wars-, Marvel- és a mese-univerzum további kiaknázására számíthatunk a következő években, emellett minden Disney-tartalom átkerül a Netflixről ide.

A platform egyik zászlóshajója a Mandalorian-sorozat lesz, aminek fejlesztését Jon Favreaura bízták, és egy fejvadászról fog szólni (valószínűleg emiatt esett kútba a tervezett Bobba Fett film). Főszereplője a Trónok Harcából és a Narcosból is ismert Pedro Pascal lesz, időrendben pedig a Birodalom elbukása és az Első Rend felemelkedése előtt fog játszódni a galaxis peremvidékén. Egyelőre csak három teaser-fotó van róla és az ígéret, hogy gőzerővel készül. Ha még nincs elegünk az egyre jobban kizsigerelt űropera újabb felvonásaiból, akkor 2019-ben ez a sorozat is ott kell szerepeljen a megnézendők között.

Amiket még várunk, de nem részletezzük: Umbrella Academy (Netflix, premier: február 15.), Black Monday (Showtime, premier január 20.), Catch 22 (Hulu, ismeretlen premierdátum), City on a Hill (Showtime, ismeretlen premierdátum), Deadly Class (SyFy, premier: január 16. – már nézhető az HBO Go-n), The Witcher (Netflix, ismeretlen premierdátum).

2019-ben sajnos két nagy sorozatot is nélkülöznünk kell: várhatóan nem érkezik új évad sem a Handmaid’s Taleből, sem a Westworldból. Ezek fejlesztése a produkciók nagyságrendje miatt a Trónok Harcához hasonlóan időigényesebb folyamat, így mindkét sorozat esetében a 3. évad premierjére 2020-ig kell várni.

korábban írtuk

A szolgálólány lázadása
A szolgálólány lázadása

Modernkori szenvedéstörténet, öncélú borzongatás, vagy eltúlzott világkép? A Szolgálólány meséjének második évadára mindegyik jelzőt rá lehet aggatni, azonban kár lenne ennyivel leírni napjaink egyik legnagyszerűbb tévésorozatát. Kritika.

korábban írtuk

Westworld: hetente adagolt rejtélyhalmaz üresjáratokkal
Westworld: hetente adagolt rejtélyhalmaz üresjáratokkal

Kirakósnak is megfelelő, balladai homállyal apelláló, véres, erőszakos, a realitástól teljesen elrugaszkodó, drámai elemekkel teletűzdelt és kellőképpen izgalmas az HBO egyik nagyágyújának kikiáltott Westworld sorozat, amely túl van a második évadán is. Kritika.

Búslakodásra azonban nincs ok: a szolgálólányok tortúráján és a western-androidok lázadásán túl is van élet, a fent felsoroltak mellett pedig még számos érdekes sorozat kezdődik el, vagy folytatódik 2019-ben.

Hirdetés

Szavazás Ön melyik sorozatot várja a leginkább?

Szavazás eredménye
Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 13., péntek

Mi a jó kolbász titka? – videó

Az élő állat minősége, súlya, de a hús szerkezete is számít, a fűszereket apróra darálják vagy darabolják, aztán gyúrják, töltik, sütik és füstölik a kolbászt, majd jóízűen elfogyasztják. De mi alapján értékel a zsűri egy megmérettetésen?

Mi a jó kolbász titka? – videó
Mi a jó kolbász titka? – videó
2026. február 13., péntek

Mi a jó kolbász titka? – videó

Hirdetés
2026. február 12., csütörtök

Székely Menyasszony: egyéni történetekből közös élmény

A székely közösség múltjának és jelenének sokszínű, élő lenyomatát mutatná meg a Magyar Nemzeti Múzeum és a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet Székely Menyasszony című tárlata. A kiállítás kurátorával, Simonovics Ildikóval beszélgettünk.

Székely Menyasszony: egyéni történetekből közös élmény
2026. február 12., csütörtök

A tavasz első hírnökei

A korai felmelegedés idén gyorsan felébresztette a természetet, az utóbbi évekhez képest szokatlanul hamar. A tavasz érkezése számtalan apró jelből kiolvasható, ilyenkor még finom, szinte észrevétlen változások árulkodnak róla.

A tavasz első hírnökei
A tavasz első hírnökei
2026. február 12., csütörtök

A tavasz első hírnökei

2026. február 11., szerda

Múzeumi sztorik: szánkózás régi időkben

Önfeledt szánkózásra, netán kivágott tüzifa vagy az elejtett vad hazaszállítására használhatták? A Csíki Székely Múzeumban a februári hónap tárgya egy lócsontból készült szántalp a 17. századból.

Múzeumi sztorik: szánkózás régi időkben
Hirdetés
2026. február 10., kedd

Digitális lábnyom: amit ma posztolunk, holnap is velük marad

A gyerekek digitális lábnyoma sokszor már azelőtt formálódik, hogy ők maguk beleszólhatnának. Mit jelent a tudatos megosztás, hol húzódnak a határok, és hogyan védhetjük jobban gyermekeinket az online térben?

Digitális lábnyom: amit ma posztolunk, holnap is velük marad
2026. február 10., kedd

Egy pohár frissesség a könyv mellé

A reggeli olvasás ritkán kér többet pár nyugodt percnél. Egy joghurtos smoothie ilyenkor nemcsak ital, hanem kísérő: krémes, friss és pont elég könnyű ahhoz, hogy ne vonja el a figyelmet a történetről.

Egy pohár frissesség a könyv mellé
Egy pohár frissesség a könyv mellé
2026. február 10., kedd

Egy pohár frissesség a könyv mellé

2026. február 09., hétfő

Láthatóság és együttműködés: létrehoznák a kisebbségi színházak európai hálózatát

Közös miniévadot szervezett a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház és a Temesvári Állami Német Színház: február 5-8. között a két intézmény előadásait tűzték műsorra, és megtartották a Nemzeti Kisebbségi Színházak Csúcstalálkozóját is.

Láthatóság és együttműködés: létrehoznák a kisebbségi színházak európai hálózatát
Hirdetés
2026. február 09., hétfő

Komfort és könnyedség: jól ismert fogások újragondolva

Reggelire egy igazi desszert, ebédre egy bűntudatmentes lasagne, végül pedig egy könnyed, friss saláta vacsorára. A jól ismert fogások újragondolva jelennek meg, úgy, hogy közben ízben és élményben sem kell kompromisszumot kötnünk.

Komfort és könnyedség: jól ismert fogások újragondolva
2026. február 08., vasárnap

Péter Beáta: Pablo cica víg napjai

Pablo cicának ma jó napja volt.

Péter Beáta: Pablo cica víg napjai
Péter Beáta: Pablo cica víg napjai
2026. február 08., vasárnap

Péter Beáta: Pablo cica víg napjai

2026. február 07., szombat

Korhelyleves – videó

A korhelyleves a nevét onnan kapta, hogy a mulatozások, lakomázások után jólesik a gyomornak ez a savanykás ízű étel.

Korhelyleves – videó
Korhelyleves – videó
2026. február 07., szombat

Korhelyleves – videó

Hirdetés