
Fotó: Haáz Vince
Elpusztult halakat láttak csütörtökön kora délután a Kis-Küküllőben Parajd után, Sóvárad, illetve Szováta környékén.
2025. június 12., 14:382025. június 12., 14:38
2025. június 12., 14:422025. június 12., 14:42
A területen illetékes vadász- és horgászegyesület horgászatért felelős alelnöke, Ioan Tet a Székelyhon érdeklődésére elmondta, csütörtökön délután egy óra után értesítették a munkatársai, hogy
Az illetékes szerint Parajd, Sóvárad és Szováta környékén látták a horgászok az elpusztult halakat, valószínűleg a megnövekedett sókoncentráció miatt.
Az aligazgató szerint az elmúlt napokban a horgászok és az egyesület által megbízott megfigyelők arról számoltak be, hogy
Azt, hogy a Kis-Küküllő vizének magas sókoncentrációja mekkora pusztítást fog okozni, egyelőre nem tudni, de az biztos, ha tartós lesz és egyre erősebb, akkor nemcsak a halak, hanem a víz menti élővilág is elpusztulhat.
{K1}
Tűzoltók hoztak le egy ház tetején ragadt macskát hétfőn reggel Szászrégenben; a házikedvenc most már biztonságban van – tájékoztatott a Maros megyei tűzoltóság.
Ideiglenesen egyirányúsítják hétfőtől a Cuza Vodă utcát Marosvásárhelyen az útfelújítási munkálatok miatt.
Közúti balesethez riasztották szombaton kora este a tűzoltókat Szászrégenben: egy személyautó eddig tisztázatlan körülmények között letért az úttestről. A járműben hét ember – három felnőtt és négy gyermek – utazott, mind megsérültek.
Baleset miatt áll a forgalom Jedd és Kebele között: egy mikrobusz hat utasát kell sérülések miatt ellátni.
Tarlótűz ütött ki pénteken Náznánfalván, ahol húsz hektárnyi tarló égett le, de a tüzet végül sikerült megfékezni.
Három halálos áldozata van – köztük egy kiskorú is – annak a péntek délutáni balesetnek, amely a Maros megyei Zoltán nevű településen történt: három személygépkocsi és egy katonai teherautó ütközött össze.
Őrizetbe vettek egy 67 éves marosvásárhelyi férfit, aki lelőtt egy macskát egy általa törvényesen birtokolt, sűrített levegős fegyverrel – közölte pénteken a Maros Megyei Rendőrség sajtóosztálya
Három, 15 és 17 év közötti fiatalt vettek őrizetbe pénteken Marosvásárhelyen. A gyanú szerint egy 85 éves nő válláról lopták el a táskáját a Kövesdombon.
Marosvásárhelyen jövő év végére megújul a Bolyai tér: gránitburkolattal és Zsolnay-szökőkúttal bővül, a Bolyai utca pedig részleges sétálóutcává alakul. A beruházást a helyi önkormányzat megemelt finanszírozási kerete teszi lehetővé.
Politikusi nagyotmondásokat oszlattak szét azzal, hogy tisztázták: milyen jogokkal és kötelezettségekkel jár a külföldről hazatelepedés. Szó volt a munkanélküli segélyről, a nyugdíjazásról, a gyermekpénzről és az egészségbiztosításról is.
1 hozzászólás