
A jégcsarnok stratégiai beruházásnak számít, nem veszítette el a finanszírozást
Fotó: Tuchiluș Alex
A sportlétesítmény alapozási munkálatait pár hónap múlva befejezik, nemsokára látványosabb szakaszba ér az építkezés. Sepsiszentgyörgy új jégcsarnoka stratégiai beruházásnak számít, építését nem veszélyeztetik a megszorítások.
2025. december 17., 21:162025. december 17., 21:16
2025. december 17., 21:162025. december 17., 21:16
Több beruházás is zajlik egyszerre a város északi kijáratánál: épül az egyetemi kampusz, és a jégcsarnok alapozása is folyamatban van. A sportlétesítmény kivitelezését idén nyáron indították el, Jakab István Barna városmenedzser szerint azóta a munkálatok 10 százalékát sikerült teljesíteni.
Mint mondta, az elmúlt időszakban rengeteg, kívülről kevésbé látványos munka zajlott, ezek mostanra nagyrészt elkészültek. A következő egy-másfél hónapban teljes mértékben befejezik az alapozást. Az elmúlt héten mintegy
A jégcsarnok az Országos Beruházási Társaságon (CNI) keresztül valósul meg, a kivitelezéshez 36 hónap áll rendelkezésére. A városmenedzser emlékeztetett: a beruházás elindításának kulcsa az volt, hogy a földfelszín alatti, illetve a felszíni munkálatokat külön tervezték meg. Biztató az is, hogy a jégcsarnok bekerült a CNI stratégiai projektjei közé, tehát a finanszírozás nem áll le.
Az elmúlt héten mintegy ezer köbméter, holnap pedig további hatszáz köbméter betont öntenek le
Fotó: Tuchiluș Alex
„Ha nem választottuk volna ketté a terveket, körülbelül most, vagy egy hónappal ezelőtt indult volna csak el a beruházás. Vagyis a megvalósítás nem lenne 10 százalékos, sőt lehet, hogy el sem indult volna a megszorítások miatt” – húzta alá.
A föld alatti munkálatokra vonatkozó terv még nyáron elkészült, és amint ennek kivitelezése befejeződik, következhet az építkezés látványosabb része.
a részleteket ezen a héten szögezik le.
A jégcsarnok építésének szándéka 2021-ben fogalmazódott meg, az erről szóló bejelentést Tánczos Barna akkori környezetvédelmi miniszter, a Mens Sana Alapítvány elnöke tette meg Novák Eduárd ifjúsági és sportminiszterrel közösen. Az építkezési munkálatok elkezdését 2024. áprilisban hagyta jóvá a kormány, végül – a régészeti feltárások után – 2025-ben az MIS Grup elkezdte a kivitelezést.
A jégcsarnok 2180 ülőhellyel fog rendelkezni
A jégcsarnok 12 ezer négyzetméteres hasznos felülettel és 7623 négyzetméteres beépített területtel, 2180 ülőhellyel rendelkezik majd. Gyakorlóhely lesz a jégkorongozók és a műkorcsolyázók számára,
is alkalmas lesz. Emellett a csarnok otthonául szolgál a Háromszéki Ágyúsoknak, akik mindaddig a kézdivásárhelyi jégpályán játsszák hazai mérkőzéseiket. Az új sportlétesítményt ellátják
orvosi és sportrehabilitációs központtal,
öltözőkkel,
médiateremmel,
büfével és sportszertárral is.
A beruházás értéke áfával együtt meghaladja a 230 millió lejt, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat önrésze az 5 millió lejhez közelít.
Az építkezés az alapozási munkálatok elvégzése után léphet látványosabb szakaszba
Fotó: Tuchiluș Alex
Az új létesítmény a lakosság számára is korcsolyázási lehetőséget fog biztosítani. Ez azért fontos, mert jelenleg a háromszéki megyeszékhelyen csak kültéri, sátorral fedett jégpálya működik.
A Sepsi Aréna és a Sepsi Duna Aréna szomszédságában épül a jégcsarnok
Fotó: Tuchiluș Alex
Kettéválasztották a föld alatti és feletti munkálatok terveit, ennek köszönhetően indult el időben a beruházás
Fotó: Tuchiluș Alex
A felszíni munkálatok terveinek részleteiről ezen a héten egyeztetnek
Fotó: Tuchiluș Alex
Ballagási ünnepséget tartottak a Sapientia EMTE Sepsiszentgyörgyi Karán, szombaton. Az alkalom különlegessége, hogy idén végzett az első sport- és edzőszakos évfolyam, és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) művészképzésének hallgatói is.
Szombat délelőtt a helyi Borsika kisebb, illetve nagyobb táncosai léptek fel elsőként a Perkő nyergében felállított szabadtéri színpadon. Őket több mint negyven csoport követi a XX. Perkő – Gyermek- és Ifjúsági Néptáncegyüttesek Találkozóján.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
Eltűnt férfi miatt riasztották a hatóságokat, de már csak a holttestét találták meg az erdőben.
Elkezdődött a sepsiszentgyörgyi köztemetőben a gondozatlan sírhelyek jogi státuszának felülvizsgálata. A gondnokság felszólítást helyezett el azokon a sírokon, amelyek után nem fizették be a fenntartási díjat, illetve amelyeket elhanyagoltak.
Hat helyszínen tartottak házkutatást a rendőrök Kovászna megyében egy használt autók kereskedelméhez kapcsolódó adócsalási ügyben.
Jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani Sepsiszentgyörgyön június 12–13-án a Mozgás Éjszakája és a SepsiRun Futófesztivál idején. A lezárások több belvárosi utcát és lakóövezeti szakaszt is érintenek.
A magyar feltalálókra, számos Nobel-díjas tudósunkra és találmányaikra hívja fel a figyelmet a Dohánygyárban 5. alkalommal megszervezett Magyar Feltalálók Napja. De a mai fiatalok sem maradhatnak ki a programból, hiszen ők lesznek a holnap tudósai.
Új nézőpontokat nyit és gondolkodásra sarkall Sepsiszentgyörgy egyik legfiatalosabb rendezvénye. A MindFormers jó lehetőség az iskolák számára, hogy a jövő tanévre tervezett alternatív heteket izgalmas, interaktív programokkal töltsék ki.
Első alkalommal nyílik lehetőség arra, hogy a sepsiszentgyörgyi művészképzés végzős hallgatói a nagyközönség előtt is bemutatkozzanak. A Diploma című kiállítás a város első egyetemi szintű képzőművészeti képzésének eredményeibe enged betekintést.
1 hozzászólás