Hirdetés
Hirdetés

Jégcsarnok épül Sepsiszentgyörgyön, felnőtt jégkorongcsapat alakul Háromszéken

3SIC lesz a neve a felnőtt hokicsapatnak. Képünk illusztráció •  Fotó: Haáz Vince

3SIC lesz a neve a felnőtt hokicsapatnak. Képünk illusztráció

Fotó: Haáz Vince

Visszahelyezik Sepsiszentgyörgyöt és Kézdivásárhelyt a romániai és Kárpát-medencei jégkorong térképére – jelentették be pénteken Sepsiszentgyörgyön.

Bíró Blanka

2021. április 09., 22:402021. április 09., 22:40

2021. április 09., 22:472021. április 09., 22:47

A Sepsi Arénánál Novák Eduárd ifjúsági és sportminiszter, Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter, ezúttal a Mens Sana Alapítvány elnökeként, valamint Kovászna megye és a város elöljárói tartottak sajtótájékoztatót.

Felnőtt jégkorongcsapatot hoznak létre Háromszéken, és új jégcsarnokot építenek Sepsiszentgyörgyön – jelentette be Tánczos Barna. Az általa vezetett alapítvány megállapodást kötött a sepsiszentgyörgyi önkormányzattal, ennek értelmében a Sepsi Aréna mellett

az alapítvány tulajdonában lévő terület egy részét megvásárolja a város, erre építi meg az Országos Befektetési Alap (CNI) a jégcsarnokot.

A jelenlegi sátortetős műjégpályát megtartják, melléje az alapítvány egy kollégiumjellegű sportszállót épít.

A felnőtt hokicsapatot Kovászna megye, Kézdivásárhely és Sepsiszentgyörgy önkormányzatai hármas együttműködésben hozzák létre és működtetik, 3SIC néven.

Hirdetés

Tánczos Barna elmondta, Sepsiszentgyörgyön működik az egyik legszebb gyermekprogram, a Bevezetés a sportba, az RMDSZ pedig javasolni fogja, hogy ezt az egész országra terjesszék ki.

Antal Árpád polgármester rámutatott, az építkezésre kiszemelt területen a művelődési minisztérium régészeti feltárást rendelt el, ez hónapokig elhúzódhat, amint befejeződik, elkezdődhet az építkezés. Hozzátette, a felnőttcsapat most van ugyan alakulóban, de ezzel Kernászt Huba és Miklós Ervin, a Királypingvinek Jégkorong Klub vezetőinek tizenhárom éves munkája érik be. Háromezer sepsiszentgyörgyi gyereket tanítottak meg korcsolyázni, több tucatnyi gyerek hokizik a klub keretén belül.

Tánczos Barna, Novák Eduárd, Diószegi László és Antal Árpád •  Fotó: Bíró Blanka Galéria

Tánczos Barna, Novák Eduárd, Diószegi László és Antal Árpád

Fotó: Bíró Blanka

Jövő hétvégén Sepsiszentgyörgy látja vendégül a hazai U18-as jégkorongbajnokság egyik fordulóját, az U18-asok jelentik majd a felnőttcsapat magját – mondta Kernászt Huba

Novák: megreformálják a tömeg- és teljesítménysportot

Kézdivásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön prioritás a sport, a mozgás, sok sportlétesítmény és csapat működik – számolt be a pénteki látogatás tapasztalatairól Novák Eduárd. A romániai sportélettel már nem ennyire elégedett, kifejtette: szét van esve a rendszer, ezért teljesen újra kell gondolni. Készül a sportstratégia, amely a következő 15–20 évet meghatározza.

Novák arra is kitért, hogy Európában Románia az utolsók között van a sport és a rendszeres mozgás terén. Nemcsak a versenysportok, az olimpiai érmek számítanak, hanem az is nagyon fontos, hogy hány gyermek űz valamilyen sportot, az emberek hány százaléka mozog rendszeresen, és ezen a téren egyelőre nagyon rosszul állunk,

országos szinten a lakosságnak csupán 2–5 százaléka végez rendszeres mozgást

– fejtette ki Novák. Hozzátette, az egészséges táplálkozás terén sem állunk túl jól, rengeteg a túlsúlyos személy. Meglátása szerint ezen programokkal és sportstratégiával lehet változtatni, Magyarországon a rendszeres mozgást végzők arányát néhány év alatt 6 százalékról mára 30 százalékra sikerült növelni.

A külföldi példán is múlik, mikor mehetnek vissza a nézők a lelátókra

Az ifjúsági és sportminisztérium nincs benne az Országos Vészhelyzeti Bizottságban (CNSU), nincs ráhatása, ha döntéseket hoznak a sport kapcsán – szögezte le Novák Eduárd. Szerinte már az előrelépés, hogy sikerült megállapodni az egészségügyi minisztériummal, hogy a sportolók esetében áttérhettek a PCR-tesztekről az antigéntesztekre.

A miniszter hangsúlyozta, mérföldkő lehet, hogy a labdarúgó Európa-bajnokság mérkőzéseire visszatérhetnek a szurkolók a romániai stadionok lelátóira. Egy meccsen legtöbb 13 ezer szurkoló lehet, betartva minden egészségügyi előírást. Ha ez beválik, akkor később a többi mérkőzésen és a többi sportágban is alkalmazhatják – véli Novák Eduárd. Meglátása szerint, a lazítás függ attól, hogy az egészségügyi minisztérium vezetői milyen példákat látnak külföldön, azokat próbálják majd az országban is életbe léptetni.

Hirdetés
3 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 03., péntek

Após és veje esett egymásnak Sepsiszentgyörgyön – ablakok is betörtek az incidens során

Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.

Após és veje esett egymásnak Sepsiszentgyörgyön – ablakok is betörtek az incidens során
Hirdetés
2026. július 03., péntek

A törött üveg is kézbe került egy kocsmai agresszió során

Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.

A törött üveg is kézbe került egy kocsmai agresszió során
2026. július 03., péntek

Kétszer is ellopta ugyanazokat a gázpalackokat, őrizetbe vették

Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.

Kétszer is ellopta ugyanazokat a gázpalackokat, őrizetbe vették
2026. július 03., péntek

Visszaesett a Máramarosi-havasokon keresztül Romániába érkező ukrán menekültek száma

Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.

Visszaesett a Máramarosi-havasokon keresztül Romániába érkező ukrán menekültek száma
Hirdetés
2026. július 03., péntek

Benzinkutast raboltak ki, előzetesbe kerültek

Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.

Benzinkutast raboltak ki, előzetesbe kerültek
2026. július 03., péntek

Senkit sem zártak ki csalás miatt az érettségi utólsó írásbeli próbatételén

A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.

Senkit sem zártak ki csalás miatt az érettségi utólsó írásbeli próbatételén
2026. július 03., péntek

Öt gyanúsítottat vettek őrizetbe az érettségi-botrány kapcsán

Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.

Öt gyanúsítottat vettek őrizetbe az érettségi-botrány kapcsán
Hirdetés
2026. július 03., péntek

Erdélyi helyszíneken tartanak házkutatásokat az érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt

Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.

Erdélyi helyszíneken tartanak házkutatásokat az érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt
2026. július 03., péntek

Tíz-húsz bani pontossággal határozta meg a szakértő, hogy hová eshet vissza az üzemanyag ára

Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.

Tíz-húsz bani pontossággal határozta meg a szakértő, hogy hová eshet vissza az üzemanyag ára
Hirdetés