Egyéves születésnapi bulit tart a csíkszeredai Party Cover Band zenekar szeptember 23-án, pénteken 22 órától a csíkszeredai Huli Buli keretében. A zenekar ezután péntek esténként várja a bulizni vágyókat a csíkszeredai Szakszervezetek Művelődési Házának alagsorában található klubban. A Party Cover Band megalakulása óta eltelt egy év tapasztalatait osztotta meg velünk három tagja, Szilágyi Nóra, Balázs Péter és András Imre.
2011. szeptember 21., 16:382011. szeptember 21., 16:38
2011. szeptember 21., 17:442011. szeptember 21., 17:44
Ezelőtt egy évvel a zenekar azzal a céllal jött létre, hogy élőzenés táncos bulikat csapjanak, főként a már nem tini közönségnek. „Szerintem, ahhoz képest, hogy egy éve létezünk, mint zenekar, ezt nagyon jó évnek könyvelhetjük el. Rengeteg meghívásunk és sok bulink volt, és léptünk fel olyan helyeken is, ahol sok ember megfordul. Koncerteztünk az idei Városnapokon, de voltunk falunapokon, kisebb klubbulikban, de még lakodalomban is zenéltünk” – mesélte András Imre az elmúlt egy évről. Egyik legfontosabb megvalósításuknak a Grosu Lacikáért szervezett segélykoncertet tartják, amelynek zenei házigazdái voltak.
Idén január óta a Party Cover Band rendszeresen fellépett csütörtökönként egy csíkszeredai klubban. A csütörtök esti bulikat elsősorban a „harminc felettieknek” hirdették, de hamarosan fiatalabb korosztálybeliek is csatlakoztak a törzsközönséghez. „Az elmúlt egy évnek az egyik tapasztalata az, hogy ugye, mi megcéloztuk a középkorosztályt, 30-tól fölfelé, de úgy alakult, hogy a fiatalabbak jártak inkább. Ennek valószínűleg az az oka, hogy csütörtökön volt, és éjfél után indult be a buli igazából, viszont az idősebb generációnak másnap dolgoznia kellett. Ezért is lesz jó ez a váltás, hogy péntekenként fogunk játszani, jobban bele lehet menni az éjszakába. Ettől függetlenül tapasztalatként az is jó, hogy nem csak az idősebb korosztálynak tetszik ez a zene, hanem a tiniknek is. Kialakult egy jó kis törzsközönség, amely kimondottan 20 éves és az alatti fiatalokból áll, akik szeretik a ’70-es, ’80-as, ’90-es évek zenéjét is” – osztotta meg velünk a zenekar basszusgitárosa, Balázs Péter.
Az egy év alatt ideiglenes változás is történt a zenekar felállásában, a zenekar énekesnője, Szilágyi Nóra ugyanis anyai örömök elé nézett, a szülési szabadsága alatt pedig János Kinga énekelt a zenekarban. „Amíg én otthon voltam, addig kellett egy helyettes, és őt megtaláltuk Kinga személyében, aki elég nagy repertoárt kellett megtanuljon. Én nagyon meg voltam elégedve vele, és úgy láttam, hogy a fiúk is nagyon szerették, jól dolgoztak együtt és a közönség is jól fogadta. Úgy gondolom, hogy közbe-közbe még fogjuk hívni, mert ha helyettesítésről van szó, akkor természetesen ő az első. A pénteki szülinapi bulinkra is meghívtuk, és közösen is éneklünk majd ott” – tájékoztatott Szilágyi Nóra. „Megvan már a bulizós törzstársaság. Közben folyamatosan jelezték, hogy milyen jó lenne, ha péntekre tennénk a bulikat, úgyhogy most nagyon örülünk, amiért kipróbálhatjuk ezt a napot, és biztos vagyok benne, hogy hatalmas érdeklődés lesz, mert már most jelzik felém, hogy hú, de jó, megyünk!”
A zenekar tagjai még elmondták, hogy folyamatosan bővül a repertoárjuk, főként a ’70-es, ’80-as, ’90-es évek zenéit játsszák, de egy-egy mai slágert is becsempésznek. Sőt, alkalomadtán külön közönségkérésre is kerülnek be számok a repertoárba.
A Party Cover Band vár tehát pénteken minden bulizni vágyót a zenekar egy éves születésnapi bulijára, és „a közönség is énekelhet ez egyszer most nekünk” – ígérte Nóra.
A zenekar tagjai:
Szilágyi Nóra – ének, lied, vokál és backing vokál
Balázs Péter – basszusgitár, vokál
András Imre – gitár, vokál
Hompoth Arthur – dob, vokál
Bene Zoltán – billentyű, vokál
Honlap: www.partycoverband.ro
A csíkszeredai bevásárlópark felvásárlásával belép a román piacra a cseh Star Capital Finance – írja a profit.ro a vállalat közleménye alapján.
Több órára lezárják szombaton és vasárnap a Tolvajos-tető és Hargitafürdő közötti útszakaszt a Hargita Hill Climb Challenge edzései és futamai miatt.
Tizedik alkalommal rendezik meg a Csíkszeredai Kórháznapokat július 2–5. között. A jubileumi rendezvényen hazai és magyarországi szakemberek osztják meg tapasztalataikat, és a nagyközönség számára is lesznek előadások.
Több mint egy hónapon át, június 11. és július 19. között közösségi meccsnézést szerveznek Csíkszereda központjában.
Korszerűbb körülmények között, a Poliklinika első emeletén működik tovább a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház orvosi laboratóriuma, ahol helyet kaptak a mikrobiológiai laboratórium európai uniós támogatásból, újonnan vásárolt műszerei is.
A következő évben kezdődhet el Csíkszereda városbejáratainál az új, a városlakók tetszését elnyerő arculati elemek építése. Az ötletpályázat nyomán legjobbnak ítélt elképzelés alapján idén a műszaki terveket szeretnék elkészíttetni.
Megérett a borzsovai fürdő a felújításra, ezért a Csík Metropoliszövezet Egyesület, a csíkborzsovai közbirtokosság és a szépvízi önkormányzat összefogásával kedden kalákában fogtak hozzá a részbeni rendbetételéhez.
Két, egymással teljesen ellentétes ítélet született a tusnádfürdői Csukás-tó területének kisajátítása ügyében, az egyik a volt tulajdonosnak, a másik az önkormányzatnak adott igazat. Ezért egyelőre a tó jogi helyzete nem változik.
Tönkrement, megrongált utcabútorzatok és gyalogos-útburkolatok rontják Csíkszereda központjának látványát. A városháza feladatai közé tartozik a köztéri elemek folyamatos karbantartása, helyenként azonban még a gyakori javítgatás sem segít.
Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
szóljon hozzá!