
Elkezdték a távolsági autóbuszjáratok ellenőrzését a megyei önkormányzat megbízottai. Csíkban az ellenőrzött járat esetében nem találtak problémákat, viszont Udvarhelyen igen. A panaszokat ezután is várják.
2011. március 22., 17:422011. március 22., 17:42
2011. március 22., 18:342011. március 22., 18:34
A buszjáratok ellenőrzése folytatódik
Tavaly novemberben döntött úgy a Hargita megyei önkormányzat, hogy szakembereket bíz meg a közúti tömegközlekedés ellenőrzésével, akik ha indokolatlanul szennyező, túlzsúfolt, fűtetlen autóbuszokat találnak, bírságolni is fognak. Szerkesztőségünkhöz sok panasz eljutott már a távolsági busszal rendszeresen utazók részéről, előfordult, hogy alig, vagy fel sem fértek az emberek a járatra, erős füstöt kibocsátó, elhasznált, öreg járművek is szállítottak, gyakran hidegben utaztak a fűtés hiánya miatt.
Március 18-án a megyei önkormányzat közbeszerzési és közszállítási igazgatóságának munkatársai szúrópróbaszerűen vizsgálták a tömegközlekedési cégek tevékenységét, autóbuszjáratokat ellenőrizve. Csíkszeredában a Hidegség–Csíkszereda-útvonalon közlekedő járatot ellenőrizték, de mindent rendben találtak. Székelyudvarhelyen viszont egy szerződéses különjárat ellenőrzésekor, amely három székelyudvarhelyi vállalat alkalmazottait szállítja napi rendszerességgel munkába és vissza, húsz olyan személyt találtak, akik nem szerepeltek az utazni jogosult alkalmazottak névsorában. Ezért a buszsofőrt 1000 lejre, míg az üzemeltető céget 10 000 lejre büntették.
Az ellenőrzések folytatódnak – tudtuk meg Borboly Csabától, a megyei önkormányzat elnökétől, két munkatársuk heti két-három alkalommal végzi ezt. Egyúttal várják az utasok jelzéseit a helyközi buszjáratokon tapasztalt hiányosságokról, szabálysértésekről. Ezeket az info@hargitamegye.ro elektronikus postacímen lehet eljuttatni, vagy beküldhetik postán a következő címre: Hargita Megye Tanácsa – Közbeszerzési és Közszállítási Igazgatóság, Szabadság tér 5. szám, 531040 Csíkszereda.
„A busztársaságokat partnerként szeretnénk kezelni, és rávenni, hogy minél többen utazzanak busszal, ami nekik is jobb lenne. Párbeszédet kezdtünk a szállítókkal, szeretnénk, ha mindenki rájönne: amennyiben az utasokat jól kiszolgálják, akkor nő azok száma, akik átszoknak a tömegközlekedésre. Ezért akarunk menetrendet, kijelölt buszmegállókat. A mai benzinárak mellett megkönnyíti az emberek mindennapi életét, ha jól működő buszjárataink vannak, és mi arra törekszünk, hogy legyenek” – mondta Borboly.
Hozzáláttak a közműépítési munkálatoknak a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részén, ahol a szennyvíz- és ivóvízhálózat fejlesztése után indulhat a lakónegyed teljes felújítása. A város más pontjain is dolgoznak.
A játéktermek működésének helyi szabályozásáról szervez közvitát Gyergyószentmiklós önkormányzata csütörtökön, a Vaskertes iskola dísztermében.
Újra megnyitotta kapuit a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeum, de a látogatás új szabályokhoz kötött. Egyszerre legfeljebb két csoport tartózkodhat az épületben, az előzetes bejelentkezést pedig főként a szervezett csoportoktól kérik.
Különleges lelki utazás részesei lehettek vasárnap délután a gyergyószentmiklósiak: a Passió misztériumjátéka nemcsak felidézte, hanem átélhetővé is tette Krisztus szenvedéstörténetét.
Az átszervezés nyomán 25 állást szüntetnek meg, ezek közül jelenleg hat betöltetlen – elfogadta a gyergyószentmiklósi testület azt a határozatot, amely a polgármesteri hivatal működését a kormány által előírt kötelező létszámplafonhoz igazítja.
Elszállítják a zöldhulladékot a magánházaktól, a lombtalanítási akció április 20. és 26. között lesz Gyergyószentmiklóson.
Betörés miatt négy férfit fogtak el Maroshévízen, miután egy helyi lakos bejelentette, hogy ismeretlenek törtek be az otthonába, és elvitték a kézitáskáját. A rendőrök rövid idő alatt azonosították a gyanúsítottakat, a lopott holmit pedig visszaszerezték.
Hamarosan megszűnik a szolgáltatás a gyergyószentmiklósi régi ivóvízhálózat egy részén, ezért csatlakozni kell az új vízvezetékre – hívja fel az érintettek figyelmét a városi közműszolgáltató.
Támogatócsoport indul Gyergyószentmiklóson azok számára, akik a kamasznevelés kihívásaival és az életközép kérdéseivel egyszerre néznek szembe. A jelentkezési határidő április 17.
Első alkalommal rendezik meg a BBQ Street by Marble gasztroeseményt Gyergyószentmiklóson, ahol április 24–25. között különleges ízek, illatok, látványelemek és hangulat várja az érdeklődőket a sétálóutcában.
szóljon hozzá!