
Fotó: Iszlai Katalin
A külhoni magyarok jövő évi magyarországi választásokra történő regisztrációjával kapcsolatosan tartott sajtótájékoztatót az RMDSZ Csíki Területi Szervezete Csíkszeredában. Az illetékesek azt kérik a lakosságtól, hogy legyenek nyitottak, és fogadják kollégáik megkeresését.
2017. augusztus 10., 19:052017. augusztus 10., 19:05
Erősített nyári kampányt indított csütörtökön az RMDSZ Csíki Területi Szervezete: a mozgósító akció során a tervek szerint
– emelte ki a csütörtöki sajtótájékoztatón Borboly Csaba, a területi szervezet elnöke.
– mutatott rá Borboly.
A területi szervezet elnöke hozzátette, annak érdekében, hogy a jövő évi magyarországi választáson minél több csíki magyar ember tudjon részt venni, szervezetten segítenek az érintetteknek minden csíki településen. Őszig minden háztartásba ellátogatnak, segítséget nyújtanak a regisztrációban, illetve a szavazólapok helyes kitöltésében, hiszen ez problémákat okozott már korábban is.
és Borboly azt kérte a lakosságtól, hogy legyenek nyitottak, fogadják a kiszálló és telefonáló kollégáikat. Emellett leveleket, tájékoztató kiadványokat is küldenek, továbbá útmutató kisfilmeket is közzétesznek a kampány során. A regisztrációban való segédkezéssel párhuzamosan
a lakosságot felkereső illetékesek táblagépekkel érkeznek majd annak érdekében, hogy az aláírni kívánók egyből regisztrálni tudjanak.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
szóljon hozzá!