Vonzóbb a külföldi munka a férfiak számára

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

Míg Romániából inkább a férfiak, Magyarországról a nők vállalnak munkát külföldön – derült ki a Tjobs.ro online álláskereső platform év eleji statisztikáiból. A legvonzóbb ország továbbra is Anglia, ide mennek legtöbben dolgozni.

Szász Cs. Emese

2014. május 04., 20:352014. május 04., 20:35

2014. május 04., 20:512014. május 04., 20:51

A Tjobs januári és márciusi adatai szerint Romániából több mint 30 ezerrel több férfi pályázott külföldi álláslehetőségekre, mint ahány nő. Habár mindkét táborból legtöbben a nagy-britanniai álláslehetősekre vadásztak, érdekes különbségeket lehet megfigyelni a nemek közt: míg szinte csak a nők keresik az amerikai és osztrák állásokat, addig Belgiumban, Dániában és Svédországban inkább a férfiak vállalnak munkát – tudtuk meg a Tjobs sajtószóvivőjétől, Csatlós Orsolyától. Amúgy Anglia után Németország, Franciaország, valamint Olaszország a legnépszerűbb célország.

Nemek és preferenciák

Természetesen a nemek tekintetében jelentős különbség mutatkozik abban is, hogy milyen állásokra vadásznak. A szebbik nem képviselői leginkább a hotel/turizmus terén keresnek állást, január és március folyamán összesen 7229-en jelentkeztek ezekre a munkakörökre, ezt követi az idősgondozás (6006 pályázat), az egészségügyi állás (3849 pályázat) és a gyerekgondozás (2350 pályázat). A férfiak többsége építőipari munkát vállalna, összesen 18 817-en pályáztak építőipari munkákra január-március folyamán, emellett sok férfi helyezkedik még el a turizmusban, összesen 16 350-en pályáztak ilyen munkakörre, a harmadik legkeresettebb szakma pedig a mezőgazdasági munka, erre az év első három hónapjában 8396-an pályáztak. A tavalyi évhez képest annyit változott a trend, hogy míg 2013-ban legtöbben mezőgazdasági munkát kerestek külföldön, idén az építőipar megelőzte a mezőgazdaságot.

Bár jóval kevesebb az egyetemi végzettségnek megfelelő munkahely külföldön, kevesebben is keresik azokat, a statisztikák szerint ugyanis a legkevésbé keresett állások közt találjuk a fordító és tolmács, a biztosítási ügynök, a humán erőforrás, valamint pszichológia terén kiírt állásokat.

Az orvosok keresnek a legtöbbet, a bébiszitterek a legkevesebbet

A külföldi munkát a vonzóbb fizetésekért választják az emberek, kérdésünkre Csatlós Orsolya elárulta, bár országonként változnak a fizetések, nagyon nagy eltérések nem tapasztalhatók.

Magyarországon a nők a bevállalósabbak

Ellentétben Romániával, Magyarországról leginkább a nők vállalnának munkát külföldön. A Tjobs.hu álláskeresési platform adatai alapján a legtöbb női pályázó Nógrád megyéből származik és leginkább az idősgondozói, betegápolói munkakörben vállalnának munkát.

A külföldi munkavállalás tekintetében legvonzóbb Angliában például orvosként lehet sokat keresni, a havi fizetés ott 5000 és 7000 euró között mozog, az ipari munkások fizetése is 2400 eurónál kezdődik és elérheti a 4900 eurót is. Az építőipari munkások 1700 és 3200 euró között keresnek, a sofőrök 1600 és 2300 euró között. leggyengébben az idős- és gyerekgondozást fizetik, míg előbbiért 1100- 2500 fizetnek, a bébiszitterek csupán 400 és 1200 eurót keresnek havonta.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 02., csütörtök

Már a szomszédban az Ázsiából származó, sejtelmesen baljós nevű kártevő

A bogár akár tömeges kőrispusztulást is okozhat, ezért fokozott ellenőrzést rendeltek el Magyarországon.

Már a szomszédban az Ázsiából származó, sejtelmesen baljós nevű kártevő
Hirdetés
2026. június 29., hétfő

Egy csomagra akár többször is ki kell fizetni a 3 eurót – íme a részletek az új uniós vámszabályról

Július 1-jétől érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni.

Egy csomagra akár többször is ki kell fizetni a 3 eurót – íme a részletek az új uniós vámszabályról
2026. június 25., csütörtök

A galaci drónincidens következtében bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba

Bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba – jelentette be csütörtökön Maria Zaharova külügyi szóvivő az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.

A galaci drónincidens következtében bekérették a román nagykövetet az orosz külügyminisztériumba
2026. június 25., csütörtök

Hőség Európában: Nagy-Britanniában és Spanyolországban is megdőlt a melegrekord

Hőhullám sújtja Európát, szerdán megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában. Az elmúlt napokban Spanyolországban is megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord.

Hőség Európában: Nagy-Britanniában és Spanyolországban is megdőlt a melegrekord
Hirdetés
2026. június 23., kedd

Trump szerint rekordmennyiségű kőolaj jutott át a Hormuzi-szoroson

Rekordmennyiségű, 19 millió hordónyi kőolajat szállítottak át hétfőn a Hormuzi-szoroson – írta Donald Trump amerikai elnök kedden közösségi oldalán.

Trump szerint rekordmennyiségű kőolaj jutott át a Hormuzi-szoroson
2026. június 22., hétfő

Távozik Keir Starmer brit miniszterelnök

Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér.

Távozik Keir Starmer brit miniszterelnök
Távozik Keir Starmer brit miniszterelnök
2026. június 22., hétfő

Távozik Keir Starmer brit miniszterelnök

2026. június 20., szombat

Eddig tartott: Irán ismét lezárja a Hormuzi-szorost

Irán legfelsőbb közös katonai parancsnoksága szombaton bejelentette a Hormuzi-szoros újabb lezárását a hajóforgalom elől.

Eddig tartott: Irán ismét lezárja a Hormuzi-szorost
Hirdetés
2026. június 20., szombat

Vasúti szerencsétlenség Angliában: egy mozdonyvezető meghalt, többtucatnyian megsérültek

Összeütközött pénteken két vasúti szerelvény a dél-angliai Bedford városának közelében. A brit közlekedési rendőrség péntek esti beszámolója szerint a szerencsétlenségben egy ember életét vesztette, sokan megsérültek.

Vasúti szerencsétlenség Angliában: egy mozdonyvezető meghalt, többtucatnyian megsérültek
2026. június 19., péntek

Szigorúan őrzött orosz büntetőtelepen kell letöltenie 15 éves börtönbüntetését a román állampolgárnak

Egy oroszországi bíróság jogerősen 15 év börtönbüntetésre ítélt egy román állampolgárt Ukrajna javára folytatott kémkedés miatt.

Szigorúan őrzött orosz büntetőtelepen kell letöltenie 15 éves börtönbüntetését a román állampolgárnak
2026. június 17., szerda

Aranyfejű oroszlánmajmocskát akart vinni kislányának Olaszországba egy román férfi

Majmot akart csempészni Olaszországba autójában az a román férfi, aki ellen természetkárosítás miatt emeltek vádat – tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője szerdán az MTI-t.

Aranyfejű oroszlánmajmocskát akart vinni kislányának Olaszországba egy román férfi
Hirdetés