
Fotó: Boda L. Gergely
A Maros megyei önkormányzat 600 ezer lejt fordít a megyei utakon keletkezett gödrök betömésére. A munkálatok a héten kezdődnek.
2013. április 23., 16:082013. április 23., 16:08
2013. április 23., 16:252013. április 23., 16:25
Legfennebb nyolc napon belül kijavítják a helyieknek oly sok gondot és elégedetlenséget, a hatóságoknak pedig fejtörést okozó Nyárádtő és Ákosfalva közötti útszakaszt, ezekre a munkálatokra 300 ezer lejt fordít a Maros megyei önkormányzat – tájékoztatott április 23-ai sajtótájékoztatóján Ciprian Dobre tanácselnök. „Megyeszinten összesen 600 ezer lejt különítettünk el a gödrök betömésére, mert míg az uniós támogatásokból új utakat lehetne építeni, saját költségvetésünkből ennyire futja. Ezt az útszakaszt 7,5 tonnára tervezték, de 20–30 tonnás kamionok is járnak rajta. Megoldás Marosvásárhely terelőútjának megépítése lenne, remélem az ortodox húsvét után jó hírekkel szolgálhatok, hasonlóan a Torda–Marosvásárhely–Jászvásár autópályához” – fogalmazott az elnök.
A 2012. évre vonatkozó keretegyezmények értelmében összesen 59 766 négyzetméteren, 361,885 kilométeren újítanak fel megyei utakat, a beruházás értéke 2,95 millió lej. A Maros megyei önkormányzat ügykezelésébe 705,531 kilométer út tartozik. A feljavítandó megyei útszakaszokat 7 térségbe sorolták, a munkálatokat a következő sorrendben végzik: Marosszentkirály térsége, összesen feljavítandó 70,050 km, kivitelezés 23 nap, szerződés értéke 568 489 lej, ide tartozik a Nyárádtő–Ákosfalva szakasz (14,100 km, 6700 négyzetméter) és az Ákosfalva–Székelytompa szakasz (9,560 km, 400 négyzetméter). Következik Vámosgálfalva térsége (összesen feljavítandó 52,68 km, kivitelezés 18 nap, szerződés értéke 637 471 lej), Gernyeszeg térsége (összesen feljavítandó 58,540 km, kivitelezés 36 nap, szerződés értéke 718 754 lej), Nyárádszereda térsége (feljavítandó 28,300 km, kivitelezés 30 nap, szerződés értéke 210 285 lej), Szászrégen térsége (feljavítandó 63,515 km, kivitelezés 13 nap, szerződés értéke 338 687 lej), Mezősályi térsége (feljavítandó 70,738 km, kivitelezés 20 nap, szerződés értéke 337 205 lej), végül Segesvár térsége (feljavítandó 18,062 km, kivitelezés 9 nap, szerződés értéke 143 261 lej).
A közlekedésre is veszélyes fákat vágnak ki a 15-ös országút Marosvécs községhez tartozó szakaszán, így több napig útlezárásokra kell számítani a helyszínen reggel nyolc és délután négy óra között – közölte a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Rendőrségi nyomozás indult, miután vasárnap este egy Marosvásárhelyről Besztercére tartó mentőhelikoptert lézersugarakkal világítottak meg, veszélybe sodorva a pilóták életét.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Több mint 220 közlekedési bírságot szabtak ki a Maros megyei rendőrök vasárnap a 15-ös országúton tartott ellenőrzés során. A legtöbb szabálysértés ezúttal is gyorshajtás volt, egy sofőrt pedig 122 kilométer/órás sebességgel mértek lakott területen.
Súlyos kvadbalesethez riasztották vasárnap délután a mentőegységeket a Kelemen-havasokba.
Óriási hasadás keletkezett az A10-es sztráda Szászsebes és Torda közötti szakaszán, a sofőröket óvatosságra intik.
Tűz ütött ki vasárnap délután egy teherautóban a Nyárádselye és Nyárádmagyarós közötti útszakaszon. A forgalom a helyszínen váltakozó irányban, egy sávon haladt.
Kigyúlt egy családi ház és egy melléképület a Maros megyei Göcsön. Hivatásos és önkéntes túzoltók is dolgoznak az oltáson.
Esővel indult, de fergeteges koncertekkel folytatódott a Vibe Fesztivál pénteki napja. A sár sem tántorította el a bulizókat, a ValMar, T. Danny, Dzsúdló, a Döndi Duó és Inna koncertjeire ezrek voltak kíváncsiak a Maros-parti fesztiválon.
Tűz ütött ki szombaton délután egy melléképületben a Maros megyei Füleházán. Szerencsére senki nem sérült meg.
szóljon hozzá!