
Hatodik alkalommal szervezne sportnapokat Sepsiszentgyörgyön, melynek során színes kínálattal várják a szurkolókat. Nemes Áron, a rendezvény főszervezője elmondta, idén több mint hatvan program várja az érdeklődőket, sportolókat a város több pontján is.
2012. május 25., 09:462012. május 25., 09:46
2012. május 25., 13:472012. május 25., 13:47
Nemes Áron, a sepsiszentgyörgyi ISK igazgatója és Antal Árpád polgármester közös sajtójájékoztatón elmondták: idén 38 egyesület nyújtott be ályázatot, ezek kiértékelése és osztályozása nyomán az összprogramok száma hatvanra tehető a három nap alatt. Az idei sportnapok a sepsiszentgyörgyi ISK és a helyi polgármesteri hivatal szervezésében június 1–3. között lesz, a spektrum pedig nagyon széles, labdajátékoktól kezdve vízi, egyéni, biciklis, lovas, ütős sportágakig terjed. A sporteseményeken minden korosztályra gondoltak, így a kisiskolásoktól az old boys versenyzőkig mindeki megtalálhatja a számára érdekes rendezvényt, melybe be is kapcsolódhat – tájékoztatott Nemes Áron.
Az idei rendezvény leghangsúlyosabb programja a Vinca Minor Egyesület rendezte VI. Erdélyi Baranta Fesztivál, amelyen több mint 100 versenyző fog résztvenni. A szervezők elmondták: a barantázók egyik legfontosabb célja, hogy a hagyományos magyar harci kultúra elemeinek felhasználásával, a Baranta önálló harci rendszerét minél szélesebb körben megismertessék. A hatodik sportnapok alkalmával sportbörzét is szerveznek, amely a sepsiszentgyörgyi sportegyesületeknek kíván lehetőséget nyújtani bemutatkozásra. Érdekes lesz továbbá a minifoci-bajnokság is, melynek során a helyi színészek, sajtósok és politikusok mérik össze erejüket a pályán. A rendezbény egyik legfontosabb pontja a szombati gala lesz, amikor a Szabó Kati Sportcsarnokban díjazzák az év legjobb sportolóit, illetve edzőiket is.
A rendezvény idei költségvetésével kapcsolatosan Nemes Áron kifejtette: mint minden évben, a sportnapok költségvetésének nagyrészét a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal biztosítja, az összeg a sportösztöndíjakkal együtt mintegy 60 ezer lej. Ugyanakkor jelentős támogatást nyújt a Kovászna Megyei Tanács is, illetve més szerveztek és helyi cégek. A programtervezet már elkészült, nemsokára felkerül www.sportnapok.ro oldalra is, és készülnek már a rendezvényre szabott kupák, érmek, pólók is. A sportolás mellett a szervezők a szórakozásra is gondoltak, így június elsején a Popas Band koncertjén lazíthatnak a sportolók és szurkolók.
Noha leváltották az éjszaka dolgozó szakembereket, továbbra is zajlik a tűzoltás a lécfalvi hulladékgyűjtő telep válogatáshoz használt csarnokánál. A vizet egy három kilométerre lévő patakból biztosítják.
Legendáinkból érkezett, óvott küzdelmeinkben, s a jövendőbe vezet. Kézdiszéket és Orbaiszéket követően ezúttal a történelmi Sepsiszéken folytatjuk turulmadaras emlékműveink számbavételét.
Kigyulladt egy válogatócsarnok vasárnap délután a Kovászna megye hulladékát tároló lécfalvi telepen, amely jelenleg is nagy füsttel ég. A tűzoltók nagy erőket mozgósítanak, brassóiak is besegítenek.
Folytatódik az Öt Nyáresti Koncert hatodik évada a Sepsiszentgyörgyi Református Vártemplom udvarán. Vasárnap este Pethő Csaba gitárművész fellépésére várják a közönséget.
Letért az útról kisteherautójával és egy ház kerítésének hajtott egy 43 éves férfi Uzon községben. Az ittasan vezető, korábban közlekedési bűncselekmény miatt már elítélt sofőrt őrizetbe vették, majd 30 napos házi őrizetbe helyezték.
Jogosítvány nélkül vezette gépjárművét az a férfi, akit a háromszéki rendőrök Torján állítottak meg ellenőrzésre. Kiderült, a férfi jogosítványát már korábban, közlekedési bűncselekmények miatt bevonták, ráadásul erősen ittas állapotban ült volán mögé.
Mintegy két hektáron égett a száraz növényzet Dobollón, majd néhány órával később Kézdiszentlélek térségében, Perkőn kigyulladt az aljnövényzet csütörtökön.
Elfogadta a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület az új parkolási szabályzatot, amely egységes rendszerbe foglalja a lakónegyedi és a városközponti fizetéses parkolást. Drágul a parkolás, bővülnek a fizetős övezetek, és indul a Sepsi Parking App.
Őrizetbe vették azt a Kovászna megyei sofőrt, aki szerdán ittasan és gépjárművezetői engedély nélkül vezetett Felsőcsernátonban. Mint kiderült, nem első alkalommal cselekedett így.
Zsarolás, fenyegetés, zaklatás és a magánszféra megsértése miatt vettek őrizetbe egy torjai férfit a Kovászna megyei rendőrség bűnügyi nyomozói.
szóljon hozzá!