Játékgyűjtési akciót szervez a Zöld Nap Egyesület, melynek célja a az óvodások megajándékozása és egy nem szokványos karácsonyi készülődés megismertetése a szülőkkel.
2013. november 20., 10:132013. november 20., 10:13
Második alkalommal rendezik meg az Egy játék, egy mosoly nevet viselő akciót, melynek célja
népszerűsíteni a környezettudatos karácsonyt és meglepni a háromszéki óvodákat különböző játékcsomagokkal. A szervezet munkatársai elmondták, az akcióban résztvevők bepillantást nyerhetnek a nem szokványos készülődés folyamatába, a karácsonyi ünnepekre. November elsején hirdették meg második alkalommal a projektet, mely két részből áll: a karitatív akcióból és decemberben 7-8-án egy kétnapos úgynevezett upcycling műhelyből, melynek része egy előadás is a felnőttek számára.
Az újrahasznosító műhelyben a hulladékokból készült termékeket a résztvevők hazavihetik, megmutatva a család többi tagjának is, hogyan lehet például egy WC- papír gurigából karácsonyi díszt készíteni – magyarázták az egyesület tagjai. Ugyanakkor a szülők számára szombaton egy vetített-képes előadást tartanak, amelyben a fogyasztói társadalom visszafordíthatatlan kártékony hatásait mutatják be.
A kreatív készülődés mellett segítő szándékkal is szerveznek gyűjtést, hiszen az Egy játék egy mosoly kampány célja, hogy mosolyt csaljon karácsonykor a gyerekek arcára. „Rengeteg háztartásban fellelhető a felesleges, nem használt vagy megunt játék. Úgy értékeljük, hogy első alkalommal sikeres volt ez az akció, ezt bizonyítja a begyűlt játékok és a bekapcsolódott személyek száma is. Úgy látjuk, a környezettudatos életmód része a játék újrahasznosítása is. Mielőtt azonban bármit is a hulladékgyűjtőbe raknánk, gondolkozzunk el azon, mire tudnák használni esetleg mások”– mondta Ráduly Attila a szervezet elnöke.
A tavaly meghirdetett akcióhoz a lakosság mellett csatlakoztak a kézdivásárhelyi iskolások és óvodások is, így mintegy 1000 darab játékot juttattak el a lemhényi Manna otthonba, valamint az ikafalvi, a kisborosnyói, a nagyborosnyói és a lisznyói óvodákba.Terveik szerint az idén a begyűlt játékokat december elején viszik el a kovásznai Boldog Apor Vilmos Gyermekotthon lakói számára, de a dálnoki és oltszemi óvodásoknak is juttatnának belőlük.
Miután korrupciós váddal akarták kivonni a politikai életből, Markó Attila jogász, kisebbségi államtitkár 2014-ben a pár négyzetméteres cella helyett a 93 ezer négyzetkilométeres anyaországot választotta fogsága helyszínéül –101 hónapig.
„Az élet értelmét nem lehet készen kapni. Azt meg kell teremteni: munkával, hűséggel, szeretettel.” Dr. Mucsi Mihály, Kézdivásárhely legújabb Pro Urbe díjasa pontosan ezt tette – hangzott el péntek délután a Vigadó dísztermében.
Kézműves vásárral, tartalmas előadásokkal, ifjúsági térrel, gyermekprogramokkal, helyi ízekkel, emlékezetes koncertekkel várja a városlakókat és az idelátogatókat Kézdivásárhely legnagyobb közösségi eseménye, a Sokadalom. Óriáskerék viszont nem lesz.
Új programot vezet be az elszigetelődött, beteg idősek és a fogyatékkal élők számára a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: egy olyan digitális eszköz beszerzését és használatát támogatják, amely baj esetén riasztja az illetékeseket.
Újra sokszínű kínálattal várja a Sepsi Classic fesztivál a komolyzene kedvelőit Sepsiszentgyörgyön július 10–13. között. Hallhatjuk Miklósa Erika operaénekest és Szamosi Szabolcs orgonaművészt, valamint a nemzetközi hírnév sok fiatal várományosát.
Sepsiszentgyörgy utcáin és parkjaiban napok óta nagyszámú lepke rajzik, ami a lakosság körében is feltűnést keltett. A hársfákon, rózsákon és levendulákon tömegesen megjelenő rovarokat gamma bagolylepkének azonosították.
Ideiglenes közlekedési korlátozások lesznek Sepsiszentgyörgyön, csütörtökön a Román Zászló Napjára szervezett ünnepség ideje alatt – tájékoztat közleményében a helyi rendőrség.
A Székely Vágta döntőjében történt balszerencsés események, két versenyző esése és az egyik ló tragikus lábtörése nem teszik szükségessé a szabályzat módosítását – tájékoztatták lapunkat a szervezők, hangsúlyozva, hogy minden teljesen szabályosan történt.
Háromszáz embert kellett kimenekíteni és több mint 200 háztartást öntött el a víz kisebb-nagyobb mértékben – hangzott el azon az összesítőn, ahol megtudhattuk, hogy a polgármesterek nem igazán szoktak részt venni a katasztrófavédelmi felkészítőkön.
Útlezárásokra kell számítani Kézdivásárhelyen a városnapok miatt szerdától a rendezvény idején – értesíti a városlakókat a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!