
Fotó: Kristó Róbert
A Kájoni János Szakközépiskola zárta kedden az idei csíki középiskolai ballagások sorát. A tanintézetből tizenkét osztálynyi diák ballagott el.
2013. június 04., 15:472013. június 04., 15:47
2013. június 04., 20:212013. június 04., 20:21
Nagyon sokan köszöntötték kedden virággal a csíkszeredai Kájoni János Szakközépiskola végzős diákjait, az iskola mögötti sportpályát zsúfolásig megtöltötték a szülők, barátok, rokonok, és az épület előtti térre is jutott bőven az ünnepség végére várakozókból. A tanintézetből tizenkét osztály diákjai ballagtak el. A sportpályán többnyire népviseletben felsorakozott diákoktól először Borbély Botond igazgató búcsúzott el. Azt tanácsolta a ballagóknak, hogy tűzzenek ki világos, jól meghatározott célokat maguk elé. „Rajta, bontsatok vitorlát, keressétek a saját kikötőtök felé vezető utat!” – bocsátotta el őket az igazgató, aki az itthonmaradás szükségességére is figyelmeztette a fiatalokat, mondván, a megszerzett ismereteiket a helyi közösség szolgálatába kell állítaniuk. Román nyelven mondott beszédet az iskola igazgatóhelyettese, Cristinel Glodeanu, kiemelve: az iskolai évek során minden tanár arra törekedett, hogy ne csak könyvből, hanem a lelkéből is tanítsa a diákokat.
Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere ünnepi beszédében június 4-e, a nemzeti összetartozás napja kapcsán megjegyezte, a népviseletbe öltözött székely és csángó diákok is szépen kifejezik öltözetükkel ezt az ünnepet. A polgármester azt mondta a ballagó fiataloknak, rajtuk múlik, hogyan alakítják a holnapjukat. Figyelmeztette őket, hogy a szabadság kihívásokat is jelent, illetve hogy az eddigi mentsvárak lassan odavesznek, és ezek helyett újakat kell maguknak találniuk.
Aurora Parfeni főtanfelügyelő-helyettes azt mondta a diákoknak, az élet olyan, mint egy sakktábla, nemcsak a következő lépést, hanem az azután valószínűt is előre meg kell tervezni, és sok sikert kívánt nekik a közelgő érettségire. A diákok búcsúja előtt a díjakat vették át a ballagó osztályok éltanulói.
Autójavító műhelyben keletkezett tűzhöz riasztották csütörtök este a csíkszeredai tűzoltókat.
Egy héten belül háromszor is ittas vezetés és baleset miatt került a Hargita megyei rendőrség látókörébe egy külföldi férfi.
Egy 50 éves, csíkmadarasi férfit állítottak meg ellenőrzésre Csíkszeredában szerdán reggel a rendőrök. Amint kiderült, ittasan vezette az autóját.
Nyitva hagyott ajtókon és kapukon át jutottak be ismeretlenek több csíkdánfalvi házba a húsvéti ünnepek idején. Volt, ahonnan készpénzt vittek el, máshol sikertelen behatolási kísérlet történt, a rendőrség pedig több ügyben is nyomozást indított.
A megszokottól eltérően még el sem kezdődött a Csíkszeredában megszokott általános tavaszi nagytakarítás, amelynek megszervezését akadályozza, hogy nincs költségvetés. A hónap második felében viszont lesz erre lehetőség.
Ismét benőtte a nád az egykori csíkszeredai Suta-tavat, miközben 19 évvel a lecsapolása után továbbra sem kezdődtek újra a rehabilitációs munkálatok. A közbeszerzési eljárás ugyan újraindult, de az eredményt megóvták, így a kivitelezés ismét várat magára.
Négy éve avatták fel a magyar állami támogatással épült gyimesbükki óvodát, amely mára megtelt élettel. A kezdeti nehézségek után ma már 70 gyermek tanul itt, az intézmény pedig a helyi közösség megmaradásának egyik záloga lett.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Ingyenes vércukormérést szervez kedden és szerdán délután négy órától a Hargita Megyei Vöröskereszt a csíkszeredai Szabadság téren.
Hajnali keresztúttól az esti feltámadási körmenetig részletes rend szerint zajlik a húsvéti ünnepkör Csíksomlyón, miközben Csíkcsobotfalván a népszokások is élő közösségi élményt kínálnak.
szóljon hozzá!