
Fotó: Csíkszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
Folyamatban az alapozás, elkezdődött Csíkszentgyörgyön a bölcsőde építése, amelyet a következő tanévtől már használatba szeretnének venni. Sokat kellett rá várni, de úgy tűnik, most már nem lesz több akadálya a beruházásnak.
2025. szeptember 04., 13:252025. szeptember 04., 13:25
Hosszas előkészületek után elkezdődött az építkezés a községhez tartozó Csíkbánkfalva óvodájának közelében, ahol korábban kijelölték a bölcsőde helyét. Noha a beruházásról szóló döntést már több mint három éve meghozta a fejlesztési minisztérium, nem volt egyszerű eljutni idáig. Hiányzott a megfelelő terület, ezért
Miután ez megtörtént, egy övezeti rendezési terv (PUZ) elkészíttetésére is szükség volt, majd ennek elfogadása után geotechnikai és topográfiai tanulmányokat kellett elkészíttetni.
Ezután lehetett átadni az építési területet az Országos Beruházási Társaságnak (CNI), amely kiírta a kivitelezéshez szükséges közbeszerzési eljárást. Ez az év elején történt,
A földmunkák nemrég kezdődtek, az alapozás első munkafázisa után az épület alapjának elkészítése következik, majd a szerkezetépítés – tudtuk meg Réti Zsófia csíkszentgyörgyi polgármestertől.
Fotó: Csíkszentgyörgy Polgármesteri Hivatala
A kivitelezési szerződés szerint az új bölcsődét jövő év tavaszán kellene befejezni. A községvezető szerint, ha szerződés-hosszabbításra lesz szükség, azt a megbízónak, a CNI-nek kell elfogadnia. Ők arra készülnek, hogy az építkezés időben befejeződik, és
– vázolta Réti Zsófia.
Az önkormányzat feladata az épület számára a közművesítés, a víz-, szennyvíz, gáz, és elektromos hálózathoz történő csatlakoztatás, valamint a külső tereprendezés. Mivel egy kifejezetten energiahatékony épületről van szó, a fűtésrendszere pelletes kazánnal üzemel majd, ez lesz a fűtőanyag, és nem földgáz – tudtuk meg.
Csíkszentgyörgyön még 2020-ban készítettek egy községszintű felmérést arról, hogy
Mivel évente több mint 50 születéssel számolnak a községhez tartozó településeken, a bölcsőde működéséhez biztosítottnak tűnik a gyereklétszám.
A csíkszeredai bevásárlópark felvásárlásával belép a román piacra a cseh Star Capital Finance – írja a profit.ro a vállalat közleménye alapján.
Több órára lezárják szombaton és vasárnap a Tolvajos-tető és Hargitafürdő közötti útszakaszt a Hargita Hill Climb Challenge edzései és futamai miatt.
Tizedik alkalommal rendezik meg a Csíkszeredai Kórháznapokat július 2–5. között. A jubileumi rendezvényen hazai és magyarországi szakemberek osztják meg tapasztalataikat, és a nagyközönség számára is lesznek előadások.
Több mint egy hónapon át, június 11. és július 19. között közösségi meccsnézést szerveznek Csíkszereda központjában.
Korszerűbb körülmények között, a Poliklinika első emeletén működik tovább a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház orvosi laboratóriuma, ahol helyet kaptak a mikrobiológiai laboratórium európai uniós támogatásból, újonnan vásárolt műszerei is.
A következő évben kezdődhet el Csíkszereda városbejáratainál az új, a városlakók tetszését elnyerő arculati elemek építése. Az ötletpályázat nyomán legjobbnak ítélt elképzelés alapján idén a műszaki terveket szeretnék elkészíttetni.
Megérett a borzsovai fürdő a felújításra, ezért a Csík Metropoliszövezet Egyesület, a csíkborzsovai közbirtokosság és a szépvízi önkormányzat összefogásával kedden kalákában fogtak hozzá a részbeni rendbetételéhez.
Két, egymással teljesen ellentétes ítélet született a tusnádfürdői Csukás-tó területének kisajátítása ügyében, az egyik a volt tulajdonosnak, a másik az önkormányzatnak adott igazat. Ezért egyelőre a tó jogi helyzete nem változik.
Tönkrement, megrongált utcabútorzatok és gyalogos-útburkolatok rontják Csíkszereda központjának látványát. A városháza feladatai közé tartozik a köztéri elemek folyamatos karbantartása, helyenként azonban még a gyakori javítgatás sem segít.
Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
szóljon hozzá!