A kormány által kötelezővé tett minimumnál egy banival sem kell többet fizetnie a gyergyóiaknak a jövő évi helyi adók befizetésekor. Ennek ellenére jónéhány adónem 20 százalékkal is emelkedik 2010 január elsejéről.
2009. november 27., 17:472009. november 27., 17:47
2009. november 27., 17:582009. november 27., 17:58
Gyergyószentmiklós városi tanácsa szerdai ülésén fogadta el a jövő évre érvényes helyi adókat és illetékeket. Itt elhangzott, hogy ugyan nem tervezték, de több adónem esetében mégis jelentős mértékben drágítani kellett. A kormány ugyanis idéntől egy minimális küszöböt határozott meg a különböző adónemekre és illetékekre. Ez alá az érték alá nem mehetnek az önkormányzatok.
Gyergyószentmiklóson lényegében azon adónemek mértékét emelték meg, amelyek három éve, vagyis 2006-tól változatlanok voltak – közölte Lăcătuşu Livia, a polgármesteri hivatal pénzügyi osztályának vezetője. Ami a legtöbb személyt érintő adónemeket illeti, a lakásadó ugyan nem növekedik, de a beltelkek, vagy mezőgazdasági területek adója, valamint a járművek után fizetendő összeg magasabb lesz.
Olcsóbb lesz viszont a parkolás. 2009-ben 2 lejbe került a parkolás óránkénti díja, Január elsejétől ez felére csökken. Az egész napos parkolójegy árát 6 lejről 5 lejre csökkentették.
Az idei évhez képest jövőre nemcsak a korábbi adónemek változtak, hanem néhány új speciális illetéket is létrehoztak. Ezek elsősorban a különböző ügyintézések sürgősségi díjait jelentik.
Fotó: Gergely Imre
Szekérrel ütközött egy autó péntek délután Gyergyószentmiklós és Gyergyóalfalu között, a 13B jelzésű országúton. A balesetnek három sérültje van.
Beázott a plafon tetőszigetelés után az egyik felújítás alatt álló gyergyószentmiklósi tömbház negyedik emeleti lakásában. A szigetelési hibát a kivitelező kijavította, kártérítés a beruházás befejezése után, jótállási időszakban jöhet szóba.
Falopás közben értek tetten a rendőrök három férfit szerdán, akik a gyanú szerint 2024 novemberétől jelentős mennyiségű fát loptak el Gyergyóditró község erdős területeiről. A gyanúsítottakat csütörtökön előzetes letartóztatásba helyezték.
Gyergyószentmiklóson tavaly létesült egy zöldövezet, amit járda vesz körbe, ennek ellenére vannak, akik egyszerűen átvágnak rajta. Ez egy olyan jelenség része, ami más formában is megmutatkozik sok helyen: vannak, akik nem becsülik a köztulajdont.
A Hargita megyei tanács alelnöki tisztségének gyakorlásától eltiltott Barti Tihamér tevékenykedhet megyei önkormányzati képviselőként, és az RMDSZ Gyergyószentmiklósi Városi Szervezetének elnöke is lehet – döntött a Marosvásárhelyi Ítélőtábla.
Pénz és az időjárás felmelegedése szükséges ahhoz, hogy elkezdődhessen a Gyilkostó út javítása Gyergyószentmiklóson. A jelenleg katasztrofális állapotban levő, fontos útszakaszt azonban még egyszer teljes hosszában fel kell ásni az idén.
Ahogy az elmúlt négy évben rendszeresen, a Monturist ismét úgy hívta meg Gyergyószentmiklós önkormányzatát a közgyűlésére, hogy a város már érdemben ne is vehessen részt. A képviselő-testület csütörtöki ülésén e körül forgott a beszélgetés.
Román-boszniai cégtársulás építi az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya leghosszabb, Gyergyóditró és Grințieș közötti szakaszát – közölte csütörtökön Sorin Grindeanu szállításügyi miniszter.
Gyergyószentmiklós legnagyobb orgonáját szentelték fel szerdán, Szent József ünnepnapján a felszegi városrészben található Munkás Szent József-templomban. Azonban nemcsak a városban, de az egész megyében különlegesnek számít ez a hangszer.
Az áramszolgáltató közlése szerint javítási munkálatok miatt március 20-án 9 és 14 óra között áramszünet lesz Gyergyószentmiklós egy részén.