Fotó: 123RF
Románia nagy részén az ilyenkor megszokott közelében alakul a hőmérséklet a következő négy hétben, az ország nyugati felében október 8-a és 22-e között melegebb lesz, mint ebben az időszakban általában – közölte előrejelzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
2018. október 05., 15:462018. október 05., 15:46
Az ANM szerint október 8-a és 15-e között az évszaknak megfelelő hőmérsékletre kell számítani az ország nagy részén, Románia nyugati felében az ilyenkor megszokottnál magasabb értékek várhatók,
– számol be az Agerpres.
Ugyanez érvényes az október 15-e és 22-e közötti, illetve a 22-e és 29-e közötti hétre is, utóbbi héten az ország délnyugati térségében az átlagosnál több csapadék várható.
Az október 29-e és november 5-e közötti hét mind hőmérséklet, mind csapadékmennyiség szempontjából a sokévi átlagnak megfelelően alakul – derül ki az ANM előrejelzéséből.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
A simontornyai vár Tolna vármegye északi részén található. A várat az 1270-es években, gótikus stílusban építették.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
Donald Trump szerint Izrael és Irán teljes tűzszünetről állapodott meg, ami lezárja a „12 napos háborút” – az amerikai elnök a megállapodás létrejöttét a Truth Social közösségi oldalán jelentette be washingtoni idő szerint hétfő este.
szóljon hozzá!