Drótostót: vers, gyermekrajz, ének, muzsika

•  Fotó: Petho Melania

Fotó: Petho Melania

A főként tanárként, közéleti személyként, politikusként ismert Dézsi Zoltán újabb arcát ismerhették meg a gyergyóiak. Drótostót című gyermekvers-kötetét mutatták be csütörtökön  a Pro Art galériában.

Pethő Melánia

2010. április 17., 00:422010. április 17., 00:42

2010. április 17., 11:392010. április 17., 11:39

•  Fotó: Petho Melania Galéria

Fotó: Petho Melania

Dézsi Zoltánt sokarcú emberként ismehettük meg – fogalmazott Bajna György újságíró, költő a Drótostót című gyermekvers kötet bemutatóján. Méltatóbeszédében ezúttal természetesen a költő Dézsi Zoltánról beszélt, aki nem most debutált az alkotói területen. Publikált tanulmányain kívűl versei is jelentek már meg. A felnőtteknek szánt írásai után egy éve adták ki A Nap és a Hold mesélte címmel első gyermekverses kötetét.

•  Fotó: Petho Melania Galéria

Fotó: Petho Melania

Most szintén az apróságokat örvendeztette meg, Drótostót című verseskötetével. A 25 verset, ugyanennyi illusztrációt tartalmazó kis könyv igazi csemege lehet a gyerekek számára.

A könyv méltatója szerint Dézsi Zoltán adott témára építkezik, lecsupaszítja a szavakat s úgy veti papírra, hogy általa kiötölt képek helyett a gyermeki gondolat kezdhesse meg röptét.
Csak megvillantja a lehetőséget, a többit olvasóira bízza.

Ezt mi sem bizonyítja jobban mint azok az illusztrációk, amik két gyerek, az igen tehetséges testvérpár, Berzsán-Árus Bence és  Berszán-Árus Dániel munkáját dícsérik.

A szerző, a mai igényeket szem előtt tartva, nem csak az illusztrációkkal próbálja növelni a gyermekek olvasás iránti vonzalmát.

A könyvben egy hanglemez is található. A Drótostót mellékletén a versek mellett az ének, a muzsika is megszólal. Barabás Árpád színművész versmondása és a Szentegyházi Gyermek Filharmónia gazdagítja, színesíti, teszi értékesebbé a kis könyvet.

Dézsi Zoltán arról biztosította  a könyvbemutatón nagyszámban összegyűlt közönséget, hogy tarsolyában van még gyermekvers, nem kell túl soká várni a következő kötet megjelenéséig.

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 29., hétfő

Halálos tűzeset történt Hargita megyében: egy idős férfi életét vesztette

Tragédiával végződött egy lakástűz hétfő reggel Marosfőn: az égő házban egy 92 éves férfi holttestét találták meg a tűzoltók.

Halálos tűzeset történt Hargita megyében: egy idős férfi életét vesztette
Hirdetés
2025. december 27., szombat

Ittasan, jogosítvány nélkül, lopott autóval okozott balesetet egy fiatal Maroshévízen

Őrizetbe vettek szombaton reggel egy maroshévízi fiatalembert, aki ellopott egy személygépkocsit, két kisebb balesetet okozott ittasan, ráadásül jogosítványa sem volt.

Ittasan, jogosítvány nélkül, lopott autóval okozott balesetet egy fiatal Maroshévízen
2025. december 24., szerda

Több kilogramm pirotechnikai eszközt foglaltak le Hargita megyében

Illegálisan birtokolt pirotechnikai eszközökre bukkantak a rendőrök egy Maroshévízen és környékén tartott ellenőrzéssorozat során kedden: több kilogramm tűzijátékot foglaltak le, és büntetőeljárást indítottak az ügyben.

Több kilogramm pirotechnikai eszközt foglaltak le Hargita megyében
2025. december 23., kedd

Mégsem zár be a gyergyóditrói kórház, miután megállapodtak a felek

Megszületett a megállapodás: a gyergyószentmiklósi kórház vállalja a bérfizetést a ditrói egység fenntartásáért, de nem lesz kötelessége az épület felújítása. Az egyezség nyomán januártól újraindulhat a betegellátás Gyergyóditróban.

Mégsem zár be a gyergyóditrói kórház, miután megállapodtak a felek
Hirdetés
2025. december 21., vasárnap

Városi sportgálán ünnepelték Gyergyószentmiklós bajnokait

Ünnepi hangulat töltötte meg a Godako Sportközpontot szombat este, ahol megrendezték a 2025-ös gyergyószentmiklósi sportgálát. Az eseményen a város legeredményesebb sportolóit, csapatait és edzőit köszöntötték.

Városi sportgálán ünnepelték Gyergyószentmiklós bajnokait
2025. december 19., péntek

Nagy Zoltánt megválasztották a gyergyószentmiklósi RMDSZ élére

Háromszázan szavaztak a tisztújító közgyűlésen. Nagy Zoltán személyében új elnöke, illetve a szavazás eredményeként új választmánya is van a gyergyószentmiklósi RMDSZ-szervezetnek. Megválasztották a területi küldötteket is.

Nagy Zoltánt megválasztották a gyergyószentmiklósi RMDSZ élére
2025. december 18., csütörtök

Világra jött a Lullababy: újraindult a gyergyóremetei csecsemőtápszer-gyártás

Sokáig a kismamák legkedveltebb hazai termékének számított, nagyon sok babát táplált a remetei tejpor. Most a világ legkorszerűbbjei közé tartozó csecsemőtápszer-üzemben kel életre egy új termékcsalád: a gyergyóremetei Lullababy.

Világra jött a Lullababy: újraindult a gyergyóremetei csecsemőtápszer-gyártás
Hirdetés
2025. december 17., szerda

Ybl Miklós-díjjal tüntették ki Köllő Miklós építészt

A magyar építészet legmagasabb állami elismerését, az Ybl Miklós-díjat vehette át Köllő Miklós, a gyergyószentmiklósi Larix Stúdió vezetője. A kitüntetést a Magyar Építészet Napján, a Pesti Vigadóban adták át.

Ybl Miklós-díjjal tüntették ki Köllő Miklós építészt
2025. december 17., szerda

Korszerű tanműhelyeket kap a gyergyóditrói szakközépiskola

Aláírták a kivitelezési szerződést a gyergyóditrói Puskás Tivadar Szakképző Líceumhoz tartozó műhelysor felújítására. A 3,5 millió lej értékű, uniós támogatásból megvalósuló beruházás 2026. június 30-ig kell elkészüljön.

Korszerű tanműhelyeket kap a gyergyóditrói szakközépiskola
2025. december 15., hétfő

Autós üldözésbe és balesetekbe torkolló ittas vezetés Hargita megyében

Egy gyergyószentmiklósi bár előtt kialakult konfliktust szerettek volna megoldani a rendőrök vasárnap hajnalban, később viszont üldözőbe vettek két férfit, akik autóval távoztak a helyszínről. Útközben két baleset is történt.

Autós üldözésbe és balesetekbe torkolló ittas vezetés Hargita megyében
Hirdetés