A Szatmárnémeti Északi Színház társulata vendégszerepel Sepsiszentgyörgyön a Keresztes Attila által rendezett Chicago című musicalelőadással. Az előadás szívmelengető, és az emberi lét botlásait, de jócselekedeteit is a nézők elé tárja.
2011. november 17., 14:252011. november 17., 14:25
2011. november 17., 14:502011. november 17., 14:50
A nagysikerű produkciót november 22-én és 23-án este 7 órától láthatja a szentgyörgyi közönség a Tamási Áron Színház Nagytermében. A Chicago lehetne egy bonyolult bűnügyi történet, lehetne az ismeretlenség ködéből való kitörés példázata, morális lecke az alvilág zűrös ügyeiről, vagy két őrjítően rafinált nő magával ragadó, kalandos története, fülbemászó dalokkal tarkítva. Lehetne, de ennél mégis sokkal több: igazi színházi varázslat, a mindenkori képmutatást és a média hatalmát bemutató, napjainkban is aktuális történet – írják a kritikusok az előadásról.
A világhírű musical úgy leplezi le a revük csillogó sztárjait, úgy enged benézni a kulisszák mögé, hogy Roxie, Velma és Billy Flinn számára nincs menekvés: ők a dzsesszkorszak bűnösei, a hazug ügyvéd, a testvérgyilkos énekesnő, valamint a sikerért mindenkin átgázoló fiatal lány. A Chicago szembekacag a világgal, úgy, hogy mi is vele együtt kacagunk. A Maurine Dallas Watkins Chicago című színdarabja alapján készült musical a húszas évek Amerikájáról szól, ám a szereplők és a történet, amit bemutat, nem helyhez és időhöz kötött: napjainkról mesél két és fél óra zenében és táncban. A műben magukkal ragadó dzsesszcsodák csendülnek fel, legismertebb közülük az All That Jazz.
Az előadás elkészítésében a rendező munkatársai voltak: Bodó A. Ottó dramaturg, Mira János díszlettervező, Bianca Imelda Jeremias jelmeztervező, Kozma Attila koreográfus, valamint Gabriela Tănase, a koreográfus asszisztense. A produkció zenei vezetője Incze G. Katalin és Balaskó Balázs. Szereplők: Laczkó Tekla, Vencz Stella, Varga Andrea, Bándi Johanna, Gaál Gyula, Péter Attila Zsolt, Bandura Tibor, Rappert Gábor, Lőrincz Ágnes, Gál Ágnes, Galló Ernő, László Zita, Nagy Anikó, Schvartzkopf Adriana, Némethy Zsuzsa, Nagy Orbán, Nagy Tamás, Zákány Mihály.
A második bécsi döntés értelmében a magyar honvédség 1940. szeptember 5-én átlépte a trianoni határt, az észak-erdélyi települések sorra tértek vissza az anyaország kebelébe. Erdővidéken székelykapu várta a szeptember 12-én érkező felszabadítókat.
Második alkalommal tartanak termésnapokat az orbaszéki Zágon községhez tartozó Papolcon szeptember 20–21-én. Az ünnepélyes felvezetés fénypontját Bede Erika első, természetfotókból összeállított kiállításának megnyitója képezi.
A munkálatok ütemterv szerint haladnak, év végéig befejezik a 131-es és a 122-es megyei utak teljes korszerűsítését – tájékoztatta a Székelyhont a Kovászna megyei útosztály igazgatója. A nagyberuházással Erdővidék közlekedését emelik új szintre.
Álomszerű világba kalauzol a Háromszék Táncszínház szeptember 18-án bemutatandó, legújabb előadása. A Napszentület című misztikus táncjáték rólunk, emberekről szól: része a születés, elmúlás, és az utolsó átváltozás – az élet csodája.
Nem tragédia a városnak, ha le kell mondani néhány, az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) által támogatott beruházásról – jelentette ki Antal Árpád Sepsiszentgyörgy polgármestere. Az biztos, hogy a tanintézmények számára lesz finanszírozás.
Egy órával a Ro-Alert figyelmeztetés kiküldése után megtalálták a torjai származású 82 éves férfit, akinek eltűnését szeptember 10-én jelentették a rendőrségen. Ebben az évben ez a 123. ilyen eset, közülük 120-at sikeresen lezárt a rendőrség.
Rendhagyó helyszínen zajlott Kovászna Megye Tanácsának ülése: a képviselő-testület Sepsiszentgyörgyön a Speciális Általános Iskolában gyűlt össze. A tanácsülésen többek között az élsportolók, valamint egy színházi esemény támogatásáról döntöttek.
Idén is lesz Best of Sepsi verseny a sepsiszentgyörgyi önkormányzat szervezésében. Úgy tartják, hogy a hétköznapi hősök, a „csak” a dolgukat végző, de pozitív kisugárzású emberek megérdemlik, hogy mások is elismerjék munkájukat.
Elhagyta Torja településen található otthonát, és nem tért haza egy idős férfi. Megtalálásához a lakosság segítségét kéri a rendőrség.
Indulnak a kézdivásárhelyi Lábbusz járatai szeptember közepétől, amelyekhez a gyerekek a kijelölt találkozási pontokon csatlakozhatnak. A kezdeményezés célja, hogy a diákok biztonságosan, közösen és élményekkel teli reggelekkel érkezzenek az iskolába.
szóljon hozzá!