Süssünk, süssünk valamit!

A téli ünnepekre ráhangoló foglalkozásokkal, versennyel és koncerttel várja a kicsiket idén is a csíkszeredai Harmopan december 13-án és 14-én a megyeháza amfiteátrumában.

Péter Beáta

2012. december 06., 15:522012. december 06., 15:52

2012. december 06., 16:122012. december 06., 16:12

„Díszítsük együtt a Harmopan karácsonyfáját!” – kérik fel a Harmopan munkatársai az óvodás és kisiskolás gyerekeket. A karácsonyfadísz-versenyre bármilyen saját készítésű dísszel be lehet nevezni. A szervezők a legötletesebb, környezetbarát, mézeskalács és legviccesebb kategóriákban osztanak majd díjakat. Mindenik kategóriában az első helyezett egy rollert, a második egy szánkót, a harmadik egy Harmopan-ajándékcsomagot kap majd. Az alkotásokat december 13-ig kérik bevinni a Harmopan Kenyérházba (Hargita u. 46 sz.). A pályamunkákhoz mellékelni kell a nevet, életkort és a szülő telefonszámát.

December 13-án és 14-én 9 és 17 óra között mézeskalácsangyalka-készítésre kerül sor a megyeháza amfiteátrumában. Az előzőleg bejelentkezett csoportoknak 9 és 17 óra között tartanak foglalkozásokat a Harmopan által biztosított mézeskalács-alapanyag felhasználásával. A foglalkozások ideje alatt megtekinthető Tari Márta magyarországi képzőművész mézeskalácskép-kiállítása is. Tari Márta két éve járt Csíkszeredában, idén ugyan nem tudott eljönni, de a kiállításon keresztül megismerhető csodálatos, karácsonyt idéző mesevilága.

„A karácsony előtti, gyerekeknek szóló programok hagyományossá vált rendezvényei a Harmopannak. Cégünk nagyon sok gyermeknek nyújt támogatást. Például a színházzal együttműködve színházbérletet is szoktunk vásárolni nekik, Böjte Csaba gyerekeit szintén szoktuk támogatni, ezzel a rendezvényünkkel pedig a nagyközönséget is be szeretnénk vonni, és megmutatni, hogy fontosak nekünk a gyerekek” – mondta Ugrai Orsolya marketingfelelős.

Az ünnepekre való ráhangoló gyerekfoglalkozásokat a Mesehetes-koncert teszi élménydúsabbá december 14-én 17 órától. A koncert keretében kerül sor a karácsonyfadísz-készítő verseny díjkiosztójára is.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 05., hétfő

Négysávos lesz a nyugati elkerülőút Csíkszeredánál

Az eredetileg kétsávosnak elképzelt nyugati elkerülőút csíkszeredai szakasza négysávos lesz, csak a Csíkrákosig tartó részén szűkül vissza kétsávosra. A beruházás egyik kihívása az érintett földterületek kisajátítása.

Négysávos lesz a nyugati elkerülőút Csíkszeredánál
2025. május 04., vasárnap

Jobb jövőben bíznak a csíkszeredai szavazók

A fiatalok körében is menő részt venni a szavazáson és a közösségi oldalakon megmutatni a személyi igazolvány hátoldalát – vallotta egy csíkszeredai fiatal, aki elmondta, a szüleitől tanulta, hogy fontos kivenni a részünket a választásból.

Jobb jövőben bíznak a csíkszeredai szavazók
2025. május 02., péntek

Mulatsággal ünneplik a táncház világnapját Csíkszeredában

Évadzáró táncházat szervez az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány több másik egyesülettel a táncház világnapján, május 9-én Csíkszeredában.

Mulatsággal ünneplik a táncház világnapját Csíkszeredában
2025. április 29., kedd

Mert táncolni öröm, a tánc közösséget formál

Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.

Mert táncolni öröm, a tánc közösséget formál
2025. április 29., kedd

Hétvégén is nyitva lesz a lakosságnyilvántartó iroda Csíkszeredában

A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.

Hétvégén is nyitva lesz a lakosságnyilvántartó iroda Csíkszeredában
2025. április 29., kedd

Engedélyeztetések után épülhet a csíkcsicsói sportcsarnok

A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.

Engedélyeztetések után épülhet a csíkcsicsói sportcsarnok
2025. április 28., hétfő

Tizenegyedikes diák volt a szépvízi víztározóba zuhant lány

Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.

Tizenegyedikes diák volt a szépvízi víztározóba zuhant lány
2025. április 28., hétfő

Medve elől menekülve eshetett a víztározóba az életét vesztő lány

Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.

Medve elől menekülve eshetett a víztározóba az életét vesztő lány
2025. április 28., hétfő

Csíkszeredában is bemutatják a székely határőr verses naplóját

Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.

Csíkszeredában is bemutatják a székely határőr verses naplóját
2025. április 26., szombat

Megsütötték a rekordméretű kürtőskalácsot Csíkszentgyörgyön

Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.

Megsütötték a rekordméretű kürtőskalácsot Csíkszentgyörgyön