
Fotó: Kristó Róbert
Csíkszeredában mérték országszerte a legalacsonyabb hőmérsékleti értéket hétfőn hajnalban.
2011. augusztus 29., 12:422011. augusztus 29., 12:42
2011. szeptember 22., 14:532011. szeptember 22., 14:53
A meteorológiai állomás adatai szerint hétfőn a kora reggeli órákban alig 1,6 Celsius-fokot mutatott a hőmérő higanyszála. Tankó Károly, a csíkszeredai meteorológiai állomás ügyeletes munkatársa portálunknak elmondta, hétfőn az idei nyár leghidegebb reggelére ébredtek a csíkszeredaiak, és „a továbbiakban hasonló hőmérsékleti értékekre lehet számítani, sőt még egy-két nap és megjelenik a hóharmat is”.
Csíkszeredában egyébként 1980 augusztusában mérték az eddigi legalacsonyabb hőmérsékletet, akkor mínusz két Celsius-fokot jelzett a hőmérő higanyszála. A legmelegebb nyarunk – a statisztikai adatok szerint – 1957 augusztusa volt, akkor 34,9 fokot mértek a meteorológusok Csíkszeredában.
Továbbra is folyamatban van a nyomozás a Szépvízi víztározó közelében holtan talált fiatalok ügyében, ugyanis hivatalos szakvélemény egyelőre nem született a haláluk körülményeiről.
Közös megemlékezést tartanak Csíksomlyó, Csobotfalva és Csomortán lakói november 11-én, kedden a csobotfalvi temetőben, hogy a felújított háborús emlékműnél tisztelegjenek a helyi háborús hősök előtt.
Csíkszentkirályon, az E578-as jelzésű út és a 123A jelzésű megyei út kereszteződésénél kialakították az ideiglenes körforgalmat, így jó lesz figyelni a változásra az arra autózóknak.
Átmenetileg kihelyezik az új körforgalmat Csíkszentkirályon, az E578-as jelzésű nemzetközi út és a 123A jelzésű megyei út kereszteződésénél november 8-án, szombaton. Fokozott figyelemre intik az autósokat.
Várhatóan jövő nyáron állhatnak forgalomba a csíkszéki tömegközlekedés átalakítását szolgáló elektromos buszok, amelyek Nagybányán készülnek. A gyártás folyamatban van, közben elektromos töltőállomásokat is kell telepíteni.
Hivatalos Csíkmadaras címere, az RMDSZ javaslatára erről döntött a kormány – jelentette be Cseke Attila RMDSZ-es fejlesztési és közigazgatási miniszter.
A Csíki Kamarazenekar családi hangversenye játékos formában mutatja be, hogyan szólalnak meg a barokk kor harci zenéi, és miként kelnek életre a csaták hangjai dobokon, sípokon és cintányérokon.
Újabb támogatással segíti Csíkszereda testvérvárosát, Beregszászt: iskolai padokat, székeket és katedrákat juttattak el a háború sújtotta kárpátaljai településre kedden. A bútoradomány mellett a lelki támogatás fontosságát is hangsúlyozták.
Folyamatban van a közbeszerzési eljárás egy új Olt-híd tervezésére és építésére Csíkszereda nyugati ki- és bejárata közelében. A leromlott állapotú építmény helyett jövőben kezdődhet el az új híd építése, ha rendelkezésre áll a finanszírozás.
Átmenetileg nem lesz víz több csíkszeredai háztartásban szerdán javítási munkálatok miatt – tájékoztat a Harvíz Rt. közleményben.
szóljon hozzá!