
Fotó: Boda L. Gergely
Hagyományosan idén is a Szép Könyv-díj átadásával kezdődik csütörtök délelőtt a 17. Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásár. Rögtön a megnyitó után kiderül, hogy a rengeteg jelölt közül melyik kiadó, melyik kiadványa bűvölte el igazán a zsűrit.
2011. november 09., 17:002011. november 09., 17:00
2011. november 09., 17:072011. november 09., 17:07
Idén is lesz miből válogatni
Sokan úgy tartják, a könyvvásár idejére Marosvásárhely a könyvek európai fővárosává válik. Nem csoda az elnevezés, hiszen 47 standon több mint 50 kiadó több ezer könyvcímmel várja az olvasmányok iránt érdeklődőket. A könyvvásárlási lehetőség pedig nem minden: számtalan könyvbemutató, író-olvasó találkozó tarkítja a rendezvény programját. Bár maga a vásár november 10–12. között a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház előcsarnokában zajlik, könyvbemutatóknak, beszélgetéseknek a Kultúrpalota, a Bernády-ház, a Vártemplom gótikus terme, valamint az Unitárius Egyházközség Derzsi János-terme is könyvekkel kapcsolatos rendezvényeknek ad otthont. Csütörtök este hagyományosan irodalmi estet tartanak a Kultúrpalota kistermében: Darvasi László és Schein Gábor meghívott írók a Történelem és történetek az új magyar regényben témában beszélgetnek a jelenlévőkkel.
A szervező Romániai Magyar Könyves Céh elnöke, Káli Király István állítja, ha egész évben nem is vásárolnak könyvet a marosvásárhelyiek, a könyvvásárra ellátogatnak, és félretett pénzükkel olvasmány után néznek. „Ha nem vásárolnának, nem lenne könyvvásár Marosvásárhelyen” – mondja Káli Király István, aki szerint nagy dolog, hogy tizenhét éves múltja van a rendezvénynek.
A 17. Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásár csütörtök délelőtt 10 órakor kezdődik, rögtön a hivatalos megnyitó után kiderül, mely kiadványok kapják idén a Szép Könyv-díjat. Idén is három különböző – gyerekkönyv, szépirodalom és művészeti album – kategóriában választ Szép Könyvet a zsűri.
A tavaly megismert Bookart Tv is folytatja „műsorát”: a Bookart Kiadó standjánál Bookart Tv stúdiót állítanak fel, egy riporter és egy kamera pedig állandóan rögzíti, hogy mi történik a könyvvásáron. A résztvevők megtudhatják, ki, mit kínál, ki, mit keres a rendezvényen, de még írókat is várnak stúdióbeszélgetésre.
Száraz növényzet kapott lángra Szászrégenben, a Nordenlor cég telephelyének közelében. A szél segíti a lángok terjedését a közeli városrész felé.
Medve támadott meg egy embert a Maros megyei Torboszló és Székelyabod közötti erdős területen, vasárnap koradélután.
Közúti baleset történt vasárnap kora délután Marosvásárhelyen. A Dózsa György úton négy személygépkocsi ütközött össze.
Akár negyvenötezer lejes pénzbírságot is kaphatnak a szemetelő marosvásárhelyi horgászok – hívja fel a figyelmet a Maros Megyei Sporthorgászok és Vadászok Egyesülete. A szabadidejüket a Maros parton töltőket az onkológia kórház panaszolta be.
Tűz ütött ki egy koronkai vendéglátóhely konyhájában szombaton este. Személyi sérülés nem történt.
Két újabb Maros megyei helyszínről is azt jelentik, hogy kigyulladt a száraz növényzet, ezzel pedig ötre nőtt a szombati napon Maros megyéből jelentett tarlótüzek száma.
Száraz növényzet gyulladt ki egy nehezen megközelíthető területen a Nagyernye községhez tartozó Székes falu közelében.
Melléképület gyulladt ki a Maros megyei Udvarfalván szombaton délután, veszélybe kerülhet egy méhész telep is.
Kigyulladt kéményhez riasztották a tűzoltókat Backamadrasra szombaton délután.
Aggályokat fogalmazott meg az Erdélyi Magyar Szövetség a vásárhelyi Postarétre tervezett egészségügyi központ kapcsán. A tanácsosok többször halasztották a beruházásról szóló döntést, most végleges törvényszéki döntés kötelezi őket a voksra.
szóljon hozzá!