Továbbra is ellenzi a lapkiadást az EMNP

•  Fotó: Farkas Antal

Fotó: Farkas Antal

A székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő-testület EMNP-frakciójának tagjai ismételten kifogásokat emeltek a városvezetőség azon szándéka ellen, hogy az Udvarhelyi Média Kft. révén a városi költségvetésből saját napilapot adjon ki. A néppárti városatyák felszólítják a polgármestert: ne szórja az udvarhelyiek pénzét.

Kovács Eszter

2014. február 04., 17:502014. február 04., 17:50

2014. február 04., 18:162014. február 04., 18:16

Bár kifogásaikat több ízben megfogalmazták, az EMNP-frakció tagjai ismételten visszatérnek a kérdésre, hisz „minden józan érv ellenére a polgármester önfejűen ragaszkodik az Udvarhelyi Média sajtócég létrehozásához” – hangsúlyozta Zakariás Zoltán frakcióvezető, kiegészítvén: a lapkiadásra és a kft. törzstőkéjeként elkülönített 500 ezer lejből – amely a 2014-es évi beruházásra szánt pénz 2,5 százaléka – több, az udvarhelyiek érdekeit szolgáló beruházás lenne megvalósítható. „Amíg lapkiadó és rendezvényszervező kft.-ként működik a polgármesteri hivatal, addig nem is lesz megoldás ezekre a kérdésekre” – tette hozzá. Zakariás továbbá azt is nehezményezi, hogy – bár a városvezető korábban erre hivatkozott – az udvarhelyszéki önkormányzatok nem feltétlenül támogatnák a lapkiadás költségeit.

„A községeknek épp elég a saját bajuk. A saját fejlesztéseik, beruházásaik – nagyon helyesen – előbbre valók, mint az udvarhelyi polgármester sajtócégének támogatása. Mint ez a napokban a fenyédi találkozón kiderült, a községi polgármesterek nem is tudtak a cégalapítási szándékról januárig, és eszük ágában sincs elvonni a pénzt saját közösségüktől” – hangsúlyozta.

A továbbiakban Biró Edit EMNP-s önkormányzati képviselő hozzáfűzte: meggyőződése, hogy az udvarhelyieknek nincs szükségük közpénzből fenntartott újságra, főként úgy, hogy nyilvánvaló módon az eddig elkülönített 500 ezer lej nem lesz elég a napilap fenntartására.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 19., péntek

Kijavították a megsüllyedt utat Küsmöd és Siklód között, de az aszfaltra várni kell

Helyrehozták a megsüllyedt és beszakadt útszakaszt Küsmöd és Siklód között a 135-ös megyei úton, de az elkövetkező egy-két évben nem lesz ott aszfaltozás – tudtuk meg a Hargita Megye Tanácsának vezetőjétől.

Kijavították a megsüllyedt utat Küsmöd és Siklód között, de az aszfaltra várni kell
Hirdetés
2026. június 19., péntek

Változatos programok a Múzeumok Éjszakáján Székelyudvarhelyen

Régészeti bemutatókkal, kézműves foglalkozásokkal, rendhagyó tárlatvezetésekkel, koncerttel és fényfestéssel készül a Múzeumok Éjszakájára a Haáz Rezső Múzeum június 20-án Székelyudvarhelyen.

Változatos programok a Múzeumok Éjszakáján Székelyudvarhelyen
2026. június 19., péntek

Eggyel kevesebb iskola, de ugyanannyi diák – minden érintett tart a kényszermegoldástól Székelyudvarhelyen

Tiltakozó szülői petíciók, szóbeszédek, kiszivárgott elképzelések, elvetett forgatókönyvek, félelmek és indulatok – nagy feszültség övezi a székelyudvarhelyi iskolahálózat krízisének rendezését.

Eggyel kevesebb iskola, de ugyanannyi diák – minden érintett tart a kényszermegoldástól Székelyudvarhelyen
2026. június 18., csütörtök

Kiderült, mi okozta a székelyudvarhelyi lakásban történt robbanást

Tűz keletkezett egy székelyudvarhelyi tömbházlakás második emeleti lakásában a Függetlenség sugárúton szerda délután. A lángokat körülbelül egy óra alatt sikerült megfékezniük a tűzoltóknak.

Kiderült, mi okozta a székelyudvarhelyi lakásban történt robbanást
Hirdetés
2026. június 17., szerda

A kórházi fertőzések visszaszorítása minden pénzt megér

Új mammográf, korszerű fertőtlenítő-rendszerek, újszülött-szállító inkubátor és több tucat diagnosztikai eszköz került a Székelyudvarhelyi Városi Kórházba az elmúlt években megvalósított európai uniós pályázatoknak köszönhetően.

A kórházi fertőzések visszaszorítása minden pénzt megér
2026. június 17., szerda

Riasztás a Függetlenség sugárútra – helyszíni fotók a székelyudvarhelyi lakásban történt robbanásról

Hangos szirénaszóra lehettek figyelmesek a székelyudvarhelyiek szerdán délután, miután egy tömbházban keletkezett robbanáshoz és tűzhöz több mentőegységet is riasztottak. A Függetlenség sugárúti helyszínre mi is kiszálltunk, fotókon mutatjuk.

Riasztás a Függetlenség sugárútra – helyszíni fotók a székelyudvarhelyi lakásban történt robbanásról
2026. június 17., szerda

Robbanás és tűz egy székelyudvarhelyi tömbházban

Robbanást követően csaptak fel a lángok egy székelyudvarhelyi tömbház második emeleti lakásában szerdán délután. A lépcsőház füsttel telt meg, a lakók elhagyták a tömbházat.

Robbanás és tűz egy székelyudvarhelyi tömbházban
Hirdetés
2026. június 17., szerda

Féláron strandolhatnak a székelyudvarhelyiek

Megnyitják a székelyudvarhelyi strandot pénteken. Az első napon ingyenes lesz a belépés – közli a székelyudvarhelyi városháza.

Féláron strandolhatnak a székelyudvarhelyiek
2026. június 16., kedd

Több száz fiatalt vonna be új programjába az SZKA

Nemzetközi pályázati támogatást nyert a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány (SZKA ). A féléves program a fenntarthatóság, az egészségmegőrzés és a fiatalok jövőbeli készségeinek fejlesztésére összpontosít.

Több száz fiatalt vonna be új programjába az SZKA
2026. június 15., hétfő

Nem állt le az oktatás a leomlott vakolatrész miatt a székelyudvarhelyi iskolában

Két diák tartózkodott a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium azon osztálytermében, amelyikben hétfőn reggel levált egy része a mennyezetnek. Szerencsére senki sem sérült meg, az oktatás helyszínét pedig átszervezték.

Nem állt le az oktatás a leomlott vakolatrész miatt a székelyudvarhelyi iskolában
Hirdetés