Közel 26 millió lejes beruházássorozaton van túl a Székelyudvarhelyi Városi Kórház. Az intézmény vezetősége és a polgármester nemcsak az elmúlt öt év legjelentősebb eszközvásárlásait összegezte, hanem felvázolta 2026 legfontosabb célkitűzését is.
2026. január 08., 18:252026. január 08., 18:25
2026. január 09., 18:392026. január 09., 18:39
Fotó: Olti Angyalka
Közel 26 millió lejes beruházássorozaton van túl a Székelyudvarhelyi Városi Kórház. Az intézmény vezetősége és a polgármester nemcsak az elmúlt öt év legjelentősebb eszközvásárlásait összegezte, hanem felvázolta 2026 legfontosabb célkitűzését is.
2026. január 08., 18:252026. január 08., 18:25
2026. január 09., 18:392026. január 09., 18:39
Fotó: Olti Angyalka
25,7 millió lej értékben történtek beruházások 2025-ben a székelyudvarhelyi városi kórházban – emelt ki egy nagyon fontos számot csütörtöki sajtótájékoztatóján Komoróczy Zsolt, a Székelyudvarhelyi Városi Kórház menedzserigazgatója. Mint mondta,
Hozzátette, ezek között vannak olyan pályázatok is, amelyeket az előző években nyertek meg.
Fotó: Olti Angyalka
Az intézmény egyik leglátványosabb beruházása az új sterilizáló részleg, ahol a sajtót is fogadták – magyarázta az igazgató. Mint mondta, a projektre, amely e hónap végére valósul meg, 4,6 millió lejt költöttek el, amelyből átépítéséket végeztek, továbbá eszközöket, berendezéseket vásároltak. Az összegből 1,1 millió lejt saját forrásból biztosított az intézmény, a többit pályázatokból finanszírozták.
amiből levegőtisztító berendezést, metszetkészítő berendezést és egy artroszkópot (ortopédiai osztály) vásároltak.
Fotó: Olti Angyalka
Az Országos Helyreállítási Terv programban (PNRR) pályázva 14 millió lejt fordíthattak beruházásokra. Egyebek mellett
kézfertőtlenítést ellenőrző okos rendszert alakítottak ki,
automata egészségügyi kacsákat és ágytálmosó gépeket,
automata padlótisztító berendezést,
gőzös sterilizáló készülékeket
és fertőtlenítő mosógépeket vásárolhattak.
Fotó: Olti Angyalka
Egy másik forrásuk az egészségügyi minisztériumtól származott, ez esetben tíz százalékkal kellett beszállnia a fejlesztésekbe a kórházat fenntartó helyi önkormányzatnak; összesen 9,1 millió lejt sikerült így lehívni a tárcától. Így lett gazdagabb az intézmény egyebek mellett
hat darab korszerű altatógéppel,
3D kamerás laparoszkópos tornyokkal,
hordozható ultrahang készülékekkel,
defibrillátorokkal,
ortopéd műtőasztallal stb.
Fotó: Olti Angyalka
Szakács-Paál István székelyudvarhelyi polgármester a sajtóeseményen rámutatott, a városi kórház Székelyudvarhely egyik legfontosabb pillére, ahol 1100 szakember dolgozik. Az elöljáró szerint szerepe ugyanakkor messze túlmutat a városon. Példaként közölte:
Ő úgy érzi, hogy jó döntés volt egy évvel ezelőtt megbízni Komoróczyt az intézmény vezetésével, amit az is bizonyít, hogy sikerült jól felhasználni a megkapott támogatásokat.
Fotó: Olti Angyalka
A dicséretek mellett azonban kihívás elé is állította a kórházat Szakács-Paál István, aki azt kérte, hogy minél nagyobb hangsúlyt fektessenek a digitalizációra a betegellátás hatékonyabbá tétele érdekében.
A digitalizációs polgármesteri felvetés kapcsán Komoróczy Zsolt leszögezte, 2026-ban létrehoznak egy digitális platformot, ahol a betegek kiértékelhetik a kórház szolgáltatásait, ugyanakkor névre szólóan az orvosokat, takarítókat és az asszisztenseket is. Ugyancsak
valamint el szeretnék érni, hogy minden beteg letölthesse a számítógépére a laboreredményeit. Utóbbi szolgáltatást már tesztelik. Ezek mellett a bankkártyás fizetésre is megoldást fognak biztosítani.
Fotó: Olti Angyalka
Az igazgató megjegyezte, hosszú távon gondolkodva a székelyudvarhelyi kórház regionális intézménnyé kell válnia, ez pedig nem lesz könnyű feladat: vagy új létesítményt kell építeni, vagy a régit kell újjáépíteni.
Fotó: Olti Angyalka
Fotó: Olti Angyalka
Három, Székelyudvarhely közösségéért hosszú éveken át dolgozó személy vehette át pénteken a Pro Urbe díjat az Udvarhely Napok keretében. Az ünnepségen a közösség szolgálatáért és a maradandó értékteremtésért mutatott hála állt a középpontba.
A szervezők várakozásait is felülmúló érdeklődés övezi a Bagossy Brothers Company péntek esti koncertjét az Udvarhely Napokon, ezért kiterjedt forgalomkorlátozásokat és ideiglenes közlekedési intézkedéseket vezetnek be a biztonság érdekében.
Komplex urológiai-onkológiai műtétet végeztek nemrég a Székelyudvarhelyi Városi Kórházban laparoszkópos eljárással. A beavatkozás mérfőldkő nemcsak a helyi kórház, hanem az egész térség számára.
Heves zápor csapott le kedden Székelyudvarhelyre és az udvarhelyszéki településekre. A rövid ideig tartó, de rendkívül intenzív esőzés miatt több utcán megállt a víz, pincéket öntött el a csapadék, a falvakban pedig kisebb áradásokat okozott.
Polgári védelmi gyakorlatot tartanak kedden délelőtt Székelyudvarhelyen, a Cserehát-negyedben. A gyakorlat részeként légi riadó jelzés is hallható lesz.
Szinte biztosan egy régi beázás következménye, hogy leomlott a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium egyik osztálytermében a mennyezeti vakolat egy része, de a tanintézetvezetés nem éri be az elsődleges magyarázattal.
Részeg sofőröket füleltek le Udvarhelyszéken: egyik férfi rutinellenőrzés során bukott le, a másik pedig balesetezett.
Csapadékmentes idő esetén rovarirtást végeznek Székelyudvarhely közterein, hétfőn este – hívja fel a figyelmet a helyi polgármesteri hivatal.
Kő és sár borította be vasárnap délután a Parajdot a Bucsin-tetővel összekötő országút egy szakaszát, miután a heves esőzések nyomán egy patak kilépett a medréből. Az úttestet összefogással sikerült megtisztítani.
Stratégiailag is fontos betonhidak épültek Fenyéden az Átjáró, a Tanórok és a Szejke utcákban, amelyek elősegítik a gazdák területeinek, valamint a növekvő település új portáinak megközelíthetőségét. A beruházás ötmillió lejbe került.
szóljon hozzá!