Elhúzódó tanügyi tiltakozás 2023 májusában. Megismétlődik?
Fotó: Grigore Popescu/Agerpres
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
2025. július 06., 13:472025. július 06., 13:47
2025. július 06., 13:532025. július 06., 13:53
A Sanitas képviselőinek vasárnapi bejelentése szerint hétfőn 11 és 13 óra között tartják tiltakozó megmozdulásukat, amelyen a közalkalmazottakat tömörítő szakszervezetek is jelen lesznek.
– idéz az Agerpres hírügynökség a Sanitas közleményéből.
A kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések ellen tiltakoznak hétfőn az oktatási szakszervezetek is. A Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetségének (FSLI) elnöke, Simion Hăncescu pénteken azt nyilatkozta, azért tüntetnek a parlament épülete előtt, mert a kormány felelősséget készül vállalni az intézkedéscsomagot tartalmazó tervezetért. Véleménye szerint
A Spiru Haret Szakszervezeti Szövetség elnöke, Marius Nistor elmondta, szeptember 1-jétől kezdődően további tiltakozó akciókról fognak egyeztetni a szakszervezeti tagokkal, és nem zárják ki az általános sztrájk kirobbantásának lehetőségét sem.
A két szakszervezeti elnök hangsúlyozta, hogy a kollektív munkaszerződés aláírása nem zárja ki a tüntetések szervezését.
Idén ősztől húsz órára nő a tanárok heti kötelező óraszáma. Maros megyében a pedagógusok többségének sikerült iskolák szintjén kiegészíteni a kötelező óraszámot, de akadtak esetek, amelyeket a megyei tanfelügyelőségnek kellett orvosolnia.
Ilie Bolojan szerint adottak a feltételek ahhoz, hogy a kormánykoalíció jövő héten felelősséget vállaljon a parlamentben a második deficitcsökkentő csomagért.
Délkelet-Európa legnagyobb animatronikus dinoszauruszaként hirdeti új attrakcióját a barcarozsnyói dinópark. Egy jura kori Brachiosaurusról van szó.
Az ügyészek kérésére a legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte Horațiu Potra fogdában vagy házi őrizetben lévő zsoldosainak a szabadlábra helyezését.
Eladó Székelyudvarhely egyik legvidámabb helye, a Park Hjump trambulinpark!
Az országos szinten lezajlott elektromos iskolabuszok beszerzése jelentős vitákat eredményezett az árkülönbségek miatt, sokan túlárazást bizonygatnak. A székelyföldi megyék is részesültek a programból, megnéztük, hol mennyit fizettek a járművekért.
Megtörténhet, hogy mégsem tereli jogi útra a bérpótlékcsökkentések ügyét a Sanitas szakszervezet, ugyanis az egészségügyi minisztérium képviselőivel folytatott megbeszélésen ígéretet kaptak arra, hogy a szaktárca orvosolni fogja a helyzetet.
A Magyar Református Szeretetszolgálat 26 millió forinttal segíti a székelyföldi árvízkárosultakat. A támogatás jelentős része Parajdra, egyötöde pedig Nagyborosnyóra jut.
A gazdasági minisztérium a bírósághoz fordult, amiért az Országos Sóipari Társaság (Salrom) részvényeseinek közgyűlése megtagadta a vállalat igazgatótanácsi tagjainak menesztését – jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján Radu Miruță.
A román légierő „az elrettentés és a védelem egyik erőssége az észak-atlanti szövetség keleti szárnyán” – állítja a védelmi minisztérium.
2 hozzászólás