Jövőre kezdhet el megújulni országszerte a mentőszolgálat gépkocsiparkja. Hargita megyében a mentőknek a 70-80 százaléka már jócskán megérett a cserére, ráadásul éppen a sürgősségi betegellátás biztosításához lenne leginkább szükség új mentőautókra.
A védőoltások megváltozott igénylési módja miatt az előző szezonban lecsökkent a beadott influenza elleni oltások száma Hargita megyében, de az új szezon kezdete óta növekedés tapasztalható.
Felszentelték a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház ökumenikus kápolnáját pénteken. Az áldást Kovács Gergely római katolikus érsek atya tartotta, akinek reményei szerint a kápolnában lelkileg is gyógyulhatnak a betegek.
A sebészetben a fejlődés kötelező, így a minimálinvazív eljárásokban nyújtanak segítséget szaktekintélynek számító bukaresti sebészek egy Csíkszeredában megszervezett sebészeti műhely során november 21–23. között a térség orvosainak.
Még mindig van pénzalap, így ingyenesen lehet elvégeztetni a család- vagy szakorvos által felírt laboratóriumi vizsgálatokat a marosvásárhelyi nagykórházban.
Romániában a legkimagaslóbb a korrupció az egészségügyben, az elkerülhető elhalálozások arányát tekintve pedig a legrosszabbul áll egy szerteágazó felmérés szerint. Az egyik legfájóbb adat pedig pontosan ez: az elkerülhető elhalálozások magas aránya.
Lila színbe öltözik Hargita Megye Tanácsának épülete vasárnap, a koraszülöttek világnapján, ezt megelőzően találkozót és kerekasztal-beszélgetést szerveznek a koraszülött gyermekeket nevelő családok számára.
Idén decemberben a tervek szerint véget ér a sepsiszentgyörgyi új tüdőkórház építése. A beruházás költsége jelentősen megnőtt.
Nehezíti a munkájukat és plusz feladatokat ró a háziorvosokra a folyton akadozó elektronikus egészségügyi kártyák rendszere (SIUI). Hosszútávon az új személyigazolványokba beépített egészségügyi kártya jelenthet részmegoldást.
Ingyenes orvosi konzultációk, labor- és radiológiai vizsgálatok, prevenciós szolgáltatások – a rákmegelőzés és gyógyítás hatékonyságának növelése érdekében ezekhez a szolgáltatásokhoz már az egészségbiztosítással nem rendelkezők is hozzáférhetnek.
Sok olcsó gyógyszer eltűnhet a patikákból az árszabályozás és egy, a gyártók költségeit növelő szabályozás miatt. Minél több gyártó minél több készítményét vonja ki piacról, annál nagyobb lesz a baj – véli a Hargita Megyei Gyógyszerészkamara elnöke.
Vulkánból született mesevilág, legendákkal tarkított természeti látványosság a Szent Anna-tó, amely Közép-Kelet-Európa egyetlen épen maradt vulkáni kráterének alján képződött. Vannak nagyszerűbb, pompásabb, elragadóbb látványok Erdély tájai közt, de oly magasztos alig lehet több, mint a Szent Anna tava – Jókai Mór ilyennek látta az egyik legértékesebb természeti kincsünket, amelyet mára a pusztulás fenyeget.
A mediterrán táplálkozást és életmódot kellene követnie annak, aki egészségesebben szeretne élni. Noha a mi étrendünk, érkezési szokásaink is javultak az elmúlt évtizedekben, a szakemberek szerint bőven lenne még tennivaló e téren.
Tizedik alkalommal szervezett gyermekorvos-találkozót az ERPE Gyermekgyógyász Szakcsoport Székelyudvarhelyen, pénteken és szombaton. A konferencia célja, hogy a szakemberek megosszák egymással tapasztalataikat és kapcsolatot építsenek.
Hargita Megye Tanácsa átadta a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi betegellátó egységét érintő munkaterületet az Országos Beruházási Társaságnak (CNI).
Közzétették az éppen aktuális légúti fertőzéses esetek (influenza, felső légúti fertőzés, tüdőgyulladás) számát az országban, ami egyik szempontból sok, másik szempontból pedig nem.
Alexandru Rafila szerint egy „17 éves és 9 hónapos” betegnek ugyanabban a kórházban kell folytatnia a kezelését „18 éves és 2 hónapos” korában is.
Az úgynevezett Respiratorikus Szinciciális Vírus (RSV) veszélyeire figyelmeztetett szerdai közleményében a Román Pneumológiai Társaság.
November a prosztatarák elleni küzdelem hónapja, a sepsiszentgyörgyi Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház pedig ismételten ingyenes szűrést szervez a járóbeteg-rendelőben.