Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Nemi erőszak és más szexuális bűncselekmények miatt jogerősen nyolc év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a legfelsőbb bíróság Huși volt ortodox püspökét, Corneliu Bârlădeanult, világi nevén Corneliu Onilát. A legfelsőbb bíróság szerdai döntésével fenntartotta a galaci ítélőtábla alapfokú ítéletét.
2025. április 30., 20:442025. április 30., 20:44
A börtönbüntetés mellett Cornel Onilának, illetve a perhez polgári peres félként csatlakozott huși-i egyházmegyének, valamint a huși-i ortodox teológiának 3000–3000 lej perköltséget kell kifizetnie. A volt püspök ugyanakkor börtönbüntetésének letöltése után öt évig nem vállalhat köztisztséget és nem léphet kapcsolatba az áldozataival.
Ugyanabban az ügyben Sebastian Jitaru kolostori elöljáró 14 év és két hónap letöltendő szabadságvesztést kapott nemi erőszak és egyéb szexuális bűncselekmények miatt. Esetében a legfelsőbb bíróság enyhített a büntetésen, alapfokon ugyanis 15 év és négy hónap börtönre ítélték – írja az Agerpres hírügynökség.
A volt püspököt azután vádolták meg szexuális bűncselekményekkel, hogy
A felvétel egy zsarolási botrány nyomán szivárgott ki 2017 júniusában, amikor Corneliu Bârlădeanul akkor még Huși püspökeként feljelentést tett a korrupcióellenes ügyészségen (DNA) három pópa ellen, akik állítása szerint azzal zsarolták, hogy kompromittáló felvételt tesznek közzé róla, ha nem juttatja őket pénzhez vagy tisztséghez.
Corneliu Bârlădeanul 2017 augusztusában mondott le a püspöki tisztségről.
A festői Nyomáti-tető parkolójában évek óta szeméthegyek fogadják az átutazót. Az illegális hulladéklerakás állandó gondot jelent, de a megyei tanács és az önkormányzatok eddig nem találtak tartós megoldást a problémára.
Szeptemberben indíthatják el az idei roncsautóprogramot, 200 millió lejes keretösszeggel – jelentette be a környezetvédelmi minisztérium.
Cáfolta Bogdan Ivan energiaügyi miniszter kedden azokat a közösségi oldalakon terjedő álhíreket, amelyek szerint idegen érdekek állnak az Argeș megyei Vidraru-tó kiürítésének hátterében.
Tragikus baleset történt a Bukarest–Pitești autópályán, Vânătorii Mici település közelében kedden reggel: két fiatal életét vesztette, miután egy kamion elütötte őket, miközben gyalogosan haladtak az autópályán.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős miniszter kedden bejelentette, hogy 15 napon belül elkészítik azon PNRR-be foglalt beruházások listáját, amelyek a továbbiakban támogatást kapnak a munkálatok folytatásához.
A Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara adatai szerint 2024-ben 1160 Kovászna megyében bejegyzett aktív cég nem tette le időben a könyvelési mérlegét az adóhivatalnál. Ez jelentősen megnehezíti a helyi gazdaság valós teljesítményének felmérését.
Három utas sérült meg hétfőn délután egy Mangalia és Konstanca között közlekedő vonaton, miután betört egy vagon ablaka, és az üvegszilánkok rájuk hullottak. Az eset egy állomáson történt, miközben a szerelvény várakozott.
Elsősegélyben részesítettek a hegyimentők kedden egy fejsérüléseket szenvedett kilencéves kislányt, akire eszméletlenül találtak rá a Bilea-tó közelében.
Rövid, de paprikás hangulatú volt kedden délelőtt a marosvásárhelyi tanács rendkívüli ülése. A tanácsosok egy része nem értett egyet azzal, hogy soron kívül támogatást nyújtsanak civil szervezeteknek.
Máramaros, Neamț és Suceava megye árvíz sújtotta térségeinek támogatásáról fogad el két határozatot a kormány kedden – közölte a miniszterelnök.
1 hozzászólás