Sok baleset történik a gyerekek figyelmetlenségéből

•  Fotó: Kristó Róbert

Fotó: Kristó Róbert

Számos tanácsot fogalmazott meg a közlekedésrendészet a gyerekek számára a közúti balesetek elkerülése érdekében. Az átiratban, amelyet a tanfelügyelőség minden iskolához eljuttatott, konkrét eseteket is bemutatnak.

R. Kiss Edit

2011. január 28., 10:322011. január 28., 10:32

2011. január 28., 11:082011. január 28., 11:08

A Hargita Megyei Közlekedésrendészeti Szolgálat által a Hargita Megyei Tanfelügyelőségre küldött átirat szerint Hargita megyében tavaly 24 könnyebb és 25 súlyos, olyan közúti baleset történt, amely gyalogosokat érintett és a gyalogosok hibájából következett be. Mindkét esetben az előző évhez viszonyítva növekedés tapasztalható.

A balesetek nyomán könnyebb sérülést szenvedett 25 személy, súlyos sérülést 16 személy, 9 személy pedig életét vesztette. A rendőrségi statisztika szerint a megyében egy súlyos és 3 könnyebb következményekkel járt közúti baleset történt 6 év alatti, felügyelet nélkül hagyott gyerekekkel, 6 és 14 év közötti gyerekek figyelmetlensége miatt pedig további 2 súlyos és 9 könnyebb sérülésekkel járó baleset fordult elő.

A közlekedési rendőrség néhány tanácsot is kidolgozott a balesetek megelőzése érdekében. Javasolják a szülőknek és pedagógusoknak, tanítsák meg a gyerekeket arra, hogy csak a járdákon vagy az út melletti ösvényeken járjanak, a járda jobb oldalát használják, ne játszanak vagy álldogáljanak a járdán vagy a járda szélén, a gyalogátjáró jobb oldalán keljenek át az utcán, lehetőleg más gyalogosokkal együtt, ne játszanak az úton, ne szaladjanak át az úton, illetve ne keljenek át az úton állomásozó járművek előtt vagy mögött, ne közlekedjenek kerékpárral a közutakon, ha még nem töltötték be a 14-ik életévüket, ha pedig este vagy csökkent látási viszonyok közepette közlekednek, akkor viseljenek világos színű ruhaneműt.

A tanfelügyelőség továbbította a közlekedésrendészek átiratát az iskoláknak, és amint Ferencz S. Alpár főtanfelügyelő elmondta, felkérték a tanintézményeket, hogy az osztályfőnöki órák keretében beszéljék meg ezeket a tanácsokat a diákokkal. Hogy tanácsaikat hangsúlyozzák, a közlekedésrendészek számos konkrét esetet is bemutatnak az átiratban.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 28., szombat

Tűzoltók szabadították ki az autóba szorult utast Gyergyószárhegyen

Két ember sérült meg pénteken késő este egy közlekedési balesetben Gyergyószárhegyen. A jármű egyik utasát a tűzoltók szabadították ki.

Tűzoltók szabadították ki az autóba szorult utast Gyergyószárhegyen
Hirdetés
2026. február 26., csütörtök

A mesterséges intelligenciánál is jobb matekesek találkoztak Gyergyószentmiklóson

A gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium adott otthont a 8. Országos Magyar Matematikaolimpiának. A megmérettetésen akadtak olyan feladatok, amelyeken még a mesterséges intelligencia is „kifogott”, de a versenyzők megoldották őket.

A mesterséges intelligenciánál is jobb matekesek találkoztak Gyergyószentmiklóson
2026. február 25., szerda

Kátyúznak Gyergyószentmiklóson: egyelőre ideiglenes javítás a tavaszi munkálatokig

A lakossági panaszokra reagálva ideiglenes kátyúzásba kezdtek Gyergyószentmiklós több pontján. A téli hónapok alatt keletkezett úthibákat hidegaszfalttal próbálják orvosolni, amíg az időjárás és a költségvetés lehetővé nem teszi a tartósabb javításokat.

Kátyúznak Gyergyószentmiklóson: egyelőre ideiglenes javítás a tavaszi munkálatokig
2026. február 23., hétfő

Elhunyt Lázár Zoltán, Gyergyószentmiklós korábbi alpolgármestere

Elhunyt 83 éves korában Lázár Zoltán atomfizikus, tanár, vállalkozó, Gyergyószentmiklós egykori alpolgármestere, a képviselő-testületi tagja.

Elhunyt Lázár Zoltán, Gyergyószentmiklós korábbi alpolgármestere
Hirdetés
2026. február 23., hétfő

Korszerű sportpadlót kap a gyergyószentmiklósi sportcsarnok

Elkezdték a gyergyószentmiklósi id. Basilides Tibor Sportcsarnok új padlózatának kiépítését. A megrongálódott, elavult borítás helyére korszerű, tömörfa sportparketta kerül. A beruházás régi hiányosságot pótol.

Korszerű sportpadlót kap a gyergyószentmiklósi sportcsarnok
2026. február 19., csütörtök

Több mint negyven térfigyelő kamerát szerelnek fel Gyergyószentmiklóson

Jelentős közbiztonsági beruházást hagyott jóvá a város képviselő-testülete a februári tanácsülésen: egy 2,7 millió lejes uniós pályázat révén több mint negyven kamerát, rendszámfelismerő rendszert és okos gyalogátkelőket telepítenek a város kulcspontjain.

Több mint negyven térfigyelő kamerát szerelnek fel Gyergyószentmiklóson
2026. február 18., szerda

Ismét benépesül a Gyilkos-tó jege: jön az ötödik lékésző horgászverseny

Jó hangulatú szabadtéri eseményre várják a horgászat szerelmeseit: ismét megszervezik a hagyományos lékésző versenyt a Gyilkos-tó jegén.

Ismét benépesül a Gyilkos-tó jege: jön az ötödik lékésző horgászverseny
Hirdetés
2026. február 18., szerda

Lakásba betörve segítettek a tűzoltók Maroshévízen

Sürgősségi beavatkozásra volt szükség ahhoz, hogy segíteni tudjanak egy maroshévízi férfin, miután ismerősei nem tudták elérni, és attól tartottak, bajba került.

Lakásba betörve segítettek a tűzoltók Maroshévízen
2026. február 18., szerda

Számos gyergyószentmiklósi háztartásban nem lesz áram

Áramszünetre kell számítani több gyergyószentmiklósi háztartásban csütörtökön karbantartási munkálatok miatt – olvasható a polgármesteri hivatal közösségi oldalán.

Számos gyergyószentmiklósi háztartásban nem lesz áram
2026. február 18., szerda

Villanyoszlopnak ütközött egy teherautó, leszakadt vezetékek akadályozzák a forgalmat

Villanyoszlopnak ütközött egy teherautó Gyergyótölgyesen szerda reggel, a leszakadt vezetékek miatt teljes útzár van érvényben az érintett útszakaszon – adja hírül a Hargita megyei tűzoltóság.

Villanyoszlopnak ütközött egy teherautó, leszakadt vezetékek akadályozzák a forgalmat
Hirdetés