Aki az utcai kukába dobja a szemeteszsákot, egyben el is dugaszolja azt
Fotó: Tega Rt.
Székelyföld-szerte, így Sepsiszentgyörgyön sem „ódzkodnak” attól, hogy a lakók az otthon összegyűjtött szemetet esetenként az utcai kukákba dobják. A TEGA köztisztasági vállalat értetlenül áll a jelenség előtt.
2023. október 17., 13:132023. október 17., 13:13
2023. október 17., 16:262023. október 17., 16:26
Csak az elmúlt vasárnapon öt ilyen esetet észleltek, de valószínűsítik, hogy ennél több is lehetett.
– fogalmazott Máthé László, a TEGA Rt. igazgatója, hozzátéve, hogy az otthoni szemetesek átmérője rendszerint nagyobb, mint az utcai kosaraké, így aki ezekbe dobja a telt szemeteszsákot, egyben el is dugaszolja azt –
„Az utcai szemeteskosarak azért vannak, hogy a kis csomagolóanyagokat, mint a cigarettás doboz, papír, üdítős doboz és egyéb apróságok, beledobhassuk. Ezek az utca tisztaságát szolgálják – nem tudom megérteni azt, hogy valaki annyira lusta legyen, hogy nem képes elmenni a gyűjtőpontig, hogy ott dobja el az összegyűjtött szemetet” – fejezte ki értetlenségét Máthé László.
Fotó: Tega Rt.
Az igazgató szerint a jelenség időről időre felüti a fejét, de vannak olyan helyek is, ahol rendszeresen előfordul, hogy egy-egy lakó így jár el. Emiatt
„Az is elképzelhető, hogy ilyenkor távolabb szereljük fel újra a kukát, de nem ez kellene legyen a megoldás. (…) Az illetőt meg kell szólítani, hogy nincsen rendben, amit csinál” – tette hozzá az igazgató.
A TEGA Rt. nyomatékosan kéri a sepsiszentgyörgyieket, hogy a város tisztaságának megőrzése érdekében sétáljanak el a hulladékgyűjtőig, hiszen a köztisztaság közügy, közösen kell megőrizni.
Amennyiben a jelenség folytatódik, a vállalat a térfigyelő kamerák segítségével, illetve saját kamerák elhelyezésével próbálja majd tetten érni az elkövetőket, a felvételeket pedig átadják a rendőrségnek – figyelmeztet a TEGA.
Elindult a kora reggeli lenkúti ébresztő és reggeli után az udvarhelyi keresztalja a csíksomlyói nyereg felé. A Hármaskeresztnél kaptuk lencsevégre a zarándokokat.
Több mint ezer ember várta péntek este a csíksomlyói búcsúba igyekvő magyarországi zarándokvonatot, a polgármesteri hivatal pedig érkezésükre fúvószenekart rendelt, kürtőskaláccsal, pogácsával kínálta az érkezőket.
Ötéves korában döntötte el, hogy katolikus pap lesz és a csíksomlyói kegyhelyet a lelke szülőföldjének tartja. György Alfréd a pünkösdi búcsú idei szónoka, akivel Szent Kamillról és arról beszélgettünk, hogy hogyan készül ő a pünkösdi szolgálatra.
Marosvásárhelyre, Gyimesfelsőlokra és Gyimesbükkre látogatott Sulyok Tamás köztársasági elnök pénteken, erdélyi magánlátogatása első napján.
Négyszáz lovas érkezett meg Csíksomlyóra, a nyolcadik Márton Áron Pünkösdi Lovas Zarándoklat résztvevőként péntek délután, imaszalagokat, a magyarok imáit hozták az egész Kárpát-medencéből és a diaszpórából.
A héten a rendőrök és a Kovászna Megyei Környezetőrség szakembereiből álló ellenőrző csoportok hét helyszíni ellenőrzést végeztek háromszéki cégeknél, magánszemélyeknél, valamint a közúti forgalomban, illegális hulladékszállítások kiszűrésére.
Ünnepélyes keretek között nyílt meg, pénteken délután a Csíksomlyó és Máriapócs Nemzeti Kegyhelyeink örökségét bemutató kiállítás a csíksomlyói kegytemplom előtti téren.
Kihirdette pénteken Nicușor Dan államfő azt a törvényt, amely szerint 26 éves korig ingyenesen férhetnek hozzá a fiatalok (nemtől függetlenül) a humán papillómavírus (HPV) elleni védőoltáshoz.
Növelték az ivóvízosztó-pontok számát a parajdi sóbánya katasztrófa miatt megemelkedett sótartalmú Kis-Küküllő folyó menti településeken. Jelenleg 47 helyen lehet ivóvízhez jutni.
A Magyar Érdemrend Tisztikeresztjével tüntették ki Sárkány Árpádot, nemzetközileg ismert vadgazdálkodási és vadászati szakembert pénteken. Az állami kitüntetést Semjén Zsolt, Magyarország miniszterelnök-helyettese adta át Sepsiszentgyörgyön.
1 hozzászólás