Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
A dolgozatok óvások utáni újrajavítását követően 2,2 százalékkal 76,5 százalékra nőtt a sikeresen érettségizők aránya. Az óvások elbírálása előtt az átmenési arány 74,3 százalékos volt – tájékoztatott hétfőn az oktatási minisztérium. Az előző évben a nyári érettségi vizsgán átmenők aránya 78,2 százalék volt.
2025. június 30., 12:242025. június 30., 12:24
2025. június 30., 12:382025. június 30., 12:38
Az idei nyári érettségin összesen 80 092 diák vizsgázott sikeresen, miután
A sikeresen teljesítők közül 75 662-en idei végzősök, körükben az átmenési arány 81,9 százalékos. A korábbi évek végzősei közül 4430 diák – 35,8 százalék – vizsgázott most sikeresen – írja az Agerpres hírügynökség az oktatási minisztérium tájékoztatására hivatkozva.
A tanügyminisztérium adatai szerint 14 004 diák ért el 9 és 9,49 közöti átlagot,
Román nyelv és irodalomból összesen 241, anyanyelvből 24, a kötelező szaktantárgyból 3899, a választott tantárgyból 3415 tízes dolgozat volt.
A közlemény szerint 24 602 diák bukott meg a vizsgán, 64-et pedig csalási kísérlet miatt kizártak.
Az idén érettségizők 39 734 óvást nyújtottak be, kevesebbet a tavaly regisztrált 51 373-nál, vagy a 2023-ban regisztrált 54 632-nél. 21 803 diák kérte dolgozata megtekintését. A dolgozatok újrajavítása nyomán 37 947 diáknak módosult a jegye.
A pótérettségit augusztus 4–26. között szervezik meg az idén.
Ilie Bolojan miniszterelnök a kormány Facebook-oldalára vasárnap feltett videóüzenetben kijelentette, hogy a következő időszakban új intézkedéscsomagokat fogadnak el az ország reformja érdekében.
Záporok és zivatarok vetnek véget a nyári melegnek vasárnap déltől kezdődően az ország nagy részében. A székelyföldi megyékre első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Oroszországnak világosan el kell köteleznie magát a béke útján, és le kell állítani a civilek és a civil infrastruktúra elleni támadásokat – hangsúlyozta szombat este Nicușor Dan államfő az alaszkai csúcstalálkozóra reagálva.
Megfulladt egy 35 éves férfi a román tengerparton található Jupiter üdülőhely közelében szombaton, miután a vízbe ugrott, hogy kimentsen két veszélyben levő gyermeket. A kiskorúakat ugyan sikerült a partra hoznia, de az életével fizetett érte.
Összesen 120 millió euró európai forrás áll rendelkezésre az Egészségügyi Operatív Program keretében a járóbeteg-szakrendelők fejlesztésére, hogy a páciensek gyorsan, felesleges kórházi beutalás nélkül hozzáférhessenek a diagnózishoz és kezeléshez.
Meghalt szombaton egy 70 éves brit turista a Bucsecs-fennsíkon.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízkészültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) közel 30 megye folyóvizeire.
Meghalt szombaton egy két és fél éves kisfiú a Beszterce-Naszód megyei Újradna (Șanț) faluban, miután édesapja a ház udvarán elgázolta az autóval.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint 2025 júliusában 11.710 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 25-tel többnek, mint előző hónapban.
Szombatra még a tartós hőség, vasárnapra már fokozódó légköri instabilitás miatt adott ki riasztásokat az Országos Meteorológiai Szolgálat. Székelyföldön is viharok veszik át a kellemes, nyári idő helyét.
szóljon hozzá!