
Medvenyom a letört kerítésen. Nem volt nehéz beazonosítani, hogy mi végzett a juhokkal
Fotó: Beliczay László
Elfogadta a kormány csütörtök este az idei második költségvetés-kiigazítást. Az erről szóló tárgyalások során az RMDSZ három fontos témakörben tudott megegyezésre jutni az illetékes minisztériumokkal. Ezáltal biztosítva lesz az önkormányzatok működése ebben az évben, kifizetik a Helyi Fejlesztési Országos Program (PNDL) támogatásait, és az elmúlt három év medvekárait is megtérítik a gazdáknak.
2019. november 29., 14:002019. november 29., 14:00
2019. november 29., 14:012019. november 29., 14:01
A kormány által csütörtök este jóváhagyott költségvetés-kiigazítás kapcsán tartott sajtótájékoztatót pénteken Tánczos Barna szenátor és Korodi Attila parlamenti képviselő Csíkszeredában. Mint a találkozón elhangzott: a költségvetés-kiigazítást megelőző napokon Kelemen Hunor megbízásából Cseke Attila, Tánczos Barna és Korodi Attila intenzív tárgyalásokat folytatott a pénzügyminisztériummal, illetve azokkal a szaktárcákkal, amelyeknek az RMDSZ megítélése szerint szükségük volt további pénzügyi forrásokra. Az egyeztetések során végül több témakör mentén is egyezségre tudtak jutni Tánczos szerint.
Mint a szenátor kiemelte, sikerült megállapodniuk a kormánnyal abban, hogy
Az erre vonatkozó konkrét leosztás utolsó dokumentuma a jövő héten fog megjelenni egy kormányhatározat formájában, ebből derül ki, hogy Hargita megye pontosan mekkora összeghez jut majd.
Az RMDSZ által kiemelt fontosságúnak ítélt másik téma a Helyi Fejlesztési Országos Program (PNDL) volt, amelynek teljes finanszírozását kérték. A kormány végül 1,8 milliárd lejt bocsájtott a fejlesztési minisztérium rendelkezésére, amelyből
Szintén kedvező fordulat, hogy az RMDSZ kérésére meg tudott egyezni a medvekárok ügyében a környezetvédelmi és a pénzügyminisztérium. Ezáltal az előbbi számára egy hárommillió lejes összeget hagytak jóvá, amelyből
A szenátor arra is kitért, hogy a felsoroltak mellett a költségvetés-kiigazítás lehetőséget teremt a történelmi egyházak számára, hogy a beruházási, javítási költségeiket részben finanszírozni tudják a vallásügyi államtitkárságon keresztül.
Két év alatt elérte a tízezer támogató szavazatot a Lego Ideas-programban a mintegy ezer legókockából készült székelykapu. A LEGO cég 2026 januárjában értékeli ki a munkát, ha elfogadják, hivatalos legószetté válhat a székelykapu.
Jövő héten tárgyalja első olvasatban a kormány a közigazgatási reformról szóló törvénytervezetet – jelentette be Kelemen Hunor Sepsiszentgyörgyön. A javaslat 10 százalékos létszámcsökkentést és bérkeret-megvágást irányoz elő a közszférában.
Védelmi szövetségként a NATO mindig készen áll a védelemre – jelentette ki szerdán Bukarestben Mark Rutte, a katonai szövetség főtitkára.
Átvette szerdán a Kovászna megyei önkormányzat a sepsiszentgyörgyi új tüdőkórházat, mely az Országos Befektetési Társaság (CNI) által biztosított, közel 43 millió lejes finanszírozásból rekordidő alatt készült el.
Románia befektet a NATO-ba, a NATO pedig befektet Romániába – jelentette ki szerdán Bukarestben Mark Rutte, NATO-főtikár.
349 hegyi balesethez riasztották év eleje óta a Hargita megyei hegyimentőket, akik összesen 368 személyt láttak el, és négy személy életét már nem tudták megmenteni – közölte szerdán a Salvamont adatai alapján a Hargita megyei önkormányzat.
Nem kell bírósági illetéket fizetniük a családon belüli erőszak áldozatainak válókeresetük vagy vagyonmegosztási keresetük benyújtáskor.
Csalás gyanújával indult nyomozás, miután kiderült, hogy az érintett személyek engedély és jogi felhatalmazás nélkül folytattak hitelszövetkezeteknél szokásos olyan tevékenységeket.
Megállapodást kezdeményezett a kivitelezővel a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal és költségcsökkentő programról számolt be Szakács-Paál István polgármester, miután a Szejke-ügy bírósági döntése több milliós terhet ró a város költségvetésére.
Hat háromszéki községben is fokozott rendőri ellenőrzések zajlottak a hét első napjain az akciók során közel 130 személyt igazoltattak, több mint 80 járművet állítottak meg, több mint 20 ezer lej értékben szabtak ki bírságokat.
szóljon hozzá!