
A gyergyószentmiklósi önkormányzat már több mint két éve keres vezetőt a Gyervíz élére
Fotó: Beliczay László
Ismét meghirdették az igazgatói állást a Gyervíz ivó- és szennyvízszolgáltató vállalat élére, a jelentkezési határidő november 18. Ha sikeresen lejár a versenyvizsga, akkor decemberben kinevezhetnék a Gyervíz vezetőjét, és elkezdődhetne az a folyamat, amelynek előkészítését több mint két évvel ezelőtt indította el a gyergyószentmiklósi önkormányzat.
2019. november 04., 12:332019. november 04., 12:33
A Gyervíz vezetői állását ismét kiírták. „A jelentkezési határidő november 18-a, a versenyvizsga a tervek eszerint november 22. lesz. Várunk olyan vállalkozókedvű személyeket, akik legalább ötéves vezetői ismerettel rendelkeznek, és kihívást éreznek arra, hogy a gyergyói térségben minőségi szolgáltatást biztosítsanak a fogyasztók számára” – mondta Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az új vízszolgáltató tiszta lappal indulhatna, miután átveszi a feladatot a Go Rt.-től. Ehhez azonban szükség lenne egy kinevezett igazgatóra, aki az átadás-átvétel procedúráját is végigvinné.
Az új gyergyói vízszolgáltató megalakításához első lépésben létrehozták azt a közösségi fejlesztési társulást, melynek Gyergyószentmiklós mellett Gyergyóalfalu és Gyergyóújfalu is tagja. Már tavaly jóváhagyta a gyergyószentmiklósi képviselő-testület a Gyervíz vízszolgáltató törzstőkéjét, 360 ezer lejt, bejegyezték az új céget, majd meghirdették az igazgatói állást. Sikeresen vizsgázott június 25-én Czink Attila, a Magyar Polgári Párt gyergyószentmiklósi szervezetének korábbi vezetője, de kinevezését követően nem sokkal le is mondott az RMDSZ és a Szabad Emberek Pártja részéről őt ért támadások miatt.

Elnézést kért azoktól, akik tisztségbe helyezték, és kinevezése után kevesebb mint két héttel leköszönt a Gyervíz ivóvíz-szolgáltató vállalat éléről Czink Attila. Az MPP gyergyószentmiklósi szervezetének korábbi vezetőjét alkalmatlansággal vádolta az RMDSZ frakciója.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
szóljon hozzá!