
Fotó: Boda L. Gergely
Szörnyethalt az a roma kisgyerek, akit kedden késő délután ütött el egy nehézgépjármű Nyárádtőn, a Lőrincfalvi úton.
2013. május 07., 21:482013. május 07., 21:48
2013. május 08., 20:312013. május 08., 20:31
Szemtanúk vallomása szerint a gyermek és anyja az átjárónál átkelt az úton, majd a kicsi hirtelen elengedte anyja kezét, és visszaszaladt az induló nehéz teherautók közé. A második jármű kerekei közé került kisgyermeknek esélye sem volt a túlélésre. Féknyomok nem voltak, a gépkocsivezető állítólag azt mondta, hogy a magas kabinból egyáltalán nem látta a jármű elé szaladó gyermeket.
A baleset utáni percekben a hozzátartozók, valamint a környéken élő romák kövekkel és vasvillákkal támadtak a gépkocsira. Betörték ablakát, a sofőr pedig egy közeli házba menekült, ahonnan a helyszínre érkező csendőrök mentették ki. Szintén ők voltak azok, akik megpróbálták azonosítani a rongálókat. A gépkocsit és a sofőrt rendőrautók kísérték be a városba. Jelen pillanatig sem a rendőrség, sem a csendőrség nem adott ki hivatalos közleményt az esetről.
Drágítják a fizetős parkolás díjait Marosvásárhelyen, az új árak április 20-tól lépnek életbe a helyi tanács döntése alapján.
Előzetes letartóztatásba helyeztek két embert, miután több mint 13 kilogramm kannabiszt tartalmazó csomagot akartak átvenni Maros megyében.
Előadást szerveznek a gyermekek biztonságos eszközhasználatáról és az online tér veszélyeiről, amelyre április 23-án várják a szülőket és pedagógusokat Marosvásárhelyen.
Nyílni kezdtek a sztyeppei bazsarózsák a mezőzáhi rezervátumban, ahol április 7-én bontotta szirmait az első virág. A ritka növényeket idén is fesztivállal ünneplik: a kétnapos rendezvényt április 25–26-án tartják.
Öt embert vettek őrizetbe csütörtökön egy tíz nappal korábban történt dicsőszentmártoni verekedés ügyében. A rendőrség szerint a konfliktus alkoholfogyasztás után robbant ki, két ember kórházba került.
Megszakítás nélkül folytatódik a gyilkossággal gyanúsított mezőméhesi férfi felkutatására irányuló hajtóvadászat – erősítette meg lapunknak a Maros megyei rendőrség sajtóirodája, miután a 112-n jelezték, hogy Szénaverősön vélhetően Emil Gânjt látták.
Marosvásárhely több pontján tartanak rágcsáló- és rovarirtási akciót hétvégén, az időjárástól függően – tájékoztatja az érintetteket a polgármesteri hivatal.
Karbantartási munkálatok miatt ideiglenesen szünetel a vízszolgáltatás Marosvásárhely több pontján csütörtökön. A tervek szerint a leállás 9 és 16 óra között tart majd.
Lakossági bejelentést követően Marosvásárhelyen, a Kárpátok sétány környékén folytatott helyszíni vizsgálatot a vízügyi hatóság. Megállapították, hogy szennyvíz folyt a folyóba, de az észlelt problémát rövidesen sikerült megoldani.
Ideiglenes forgalmi korlátozásra kell számítani Marosvásárhely központjában – tájékoztat a polgármesteri hivatal.
szóljon hozzá!