Üzemzavar miatt maradt víz nélkül Marosvásárhely lakásainak 70 százaléka.
2012. július 05., 12:152012. július 05., 12:15
2012. július 05., 16:452012. július 05., 16:45
Marosvásárhelyen csütörtökön reggel 9 órakor üzemzavar állt elő a vízüzemnél, emiatt jelenleg is sok helyen szünetel az ivóvíz-szolgáltatás. Az Aquaserv Rt. szóvivője, Nicu Tomuleţiu a következőket hozta tudomásunkra ezzel kapcsolatban: a reggel, kilenc óra körül a vízüzemet ellátó villamos hálózaton hirtelen feszültségcsökkenés következett be, ami fél órára leállította az áramellátást. Emiatt leálltak a város vízellátást biztosító szivattyúk is, s ez okozta, hogy a város mintegy 70 százalékát – a peremtelepüléseket is ideértve – ellátó vezetékrendszeren leállt a szolgáltatás. Fél tizenegykor az áramellátást helyreállították, újraindították a szivattyúrendszert, a vízszolgáltatás teljes kapacitással való működtetéséhez azonban legalább két órára van szükség. A szolgáltató a helyi rádióműsorokban hívta fel a lakosság figyelmét, hogy a szolgáltatás újraindításával az ivóvíz helyenként elszíneződhet, lebegő anyagokat tartalmazhat, ez a víz ivásra nem, csak háztartási célokra használható.
A szolgáltató a fogyasztók elnézését kérte a kellemetlenségek miatt.
Hivatali visszaélés gyanújával emelt vádat a korrupcióellenes ügyészség (DNA) Márk Endre, Szászrégen polgármestere ellen. Az ügy egy jogi szolgáltatás 2021-ben történt közvetlen beszerzésével kapcsolatos.
Keddtől, szeptember 9-től Marosvásárhelyen újraindulnak az Iskolajáratok, így a diákok egyszerűen juthatnak el otthonaiktól az oktatási intézményekig.
Színes programokkal, gyerekeket, fiatalokat is megszólító alkalmakkal szervezik meg jövő héten, immár tizenkettedik alkalommal a szászrégeni magyar napokat.
A Special Olympics nem csak sportverseny, hanem életre szóló élmény is. Idén hat Maros megyei szellemileg sérült fiatal méltón képviseli Romániát Portugáliában, ahol példát mutat bátorságból, emberi méltóságból, sőt érmekkel térnek haza a versenyzők.
Közúti balesethez riasztották a tűzoltókat Sáromberkére a 15-ös országúton. Egy személyautó letért az útról és egy fának ütközött, egy férfi beszorult a járműbe.
A résztvevők átfogó képet kaphatnak az asszisztált reprodukció lehetőségeiről, a legmodernebb technológiákról, és személyesen is találkozhatnak a klinika szakmai csapatával – orvosokkal, embriológusokkal és más szakértőkkel szeptember 6-án, 11 órától.
Karbantartási munkálatok miatt szünetel az ivóvízszolgáltatás Marosvásárhely több utcájában, valamint Székelykakasdon szeptember 4-ről 5-re virradó éjjel – közölte az marosvásárhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Több métert repült és kórházba került az a motoros, aki balesetet szenvedett szerda délután Nyárádszereda határában.
A Marosvásárhely–Nyárádszereda autópálya 21,4 százalékban van kész – számolt be közösségi oldalán Barabási Antal Szabolcs Maros megyei prefektus.
Maros megyében szeptember 7-én, vasárnap szervezik meg az 1Úton nemzetközi zarándoknapot, amikor az érdeklődők Nyárádselye és Jobbágyfalva között zarándokolhatnak.
szóljon hozzá!