Tetemes tartozás miatt elzárták a vízvezetéket

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

Az Aquaserv regionális vízszolgáltató munkatársai szerda reggel négy marosvásárhelyi lakótársulásnál zárták el a vízvezetéket a felhalmozott tetemes tartozások miatt. További nyolc társulás egyelőre ezt megúszta, mert egyezményben vállalta, hogy lassanként törleszti az adósságot.

Gáspár Botond

2013. október 09., 15:512013. október 09., 15:51

2013. október 09., 16:482013. október 09., 16:48

A 153-as (1918. december 1. út 86C, adóssága 40.820,93 lej), a 175-ös (Kudzsír utca 6. szám, adósság 48.880,31 lej), a 390-es (Mioriţa utca 57B, adósság 57.321,36 lej) és az 1109-es (Rovinari utca 26B, adósság 52.894,14 lej) lakótársulásoknál szerdán reggel elzárták a vízvezetéket, mivel összesen több mint 200 ezer lejes adósságot halmoztak fel. Az Aquaserv regionális vízszolgáltató korábban azt tervezte, hogy további nyolc lakótársulásnál is elzárja a csapot (az így összesített, több mint három hónapos tartozás majdnem 700 ezer lejre rúg), ezek vezetői azonban egyezményt írtak alá, amelyben vállalták, hogy ha késve és szotyogtatva is, de lassanként megpróbálnak „egyenesbe jönni”.

A Kudzsír utcába 11 óra előtt 10 perccel érkeztek a szakemberek, akik közül az egyik leereszkedett az aknába és 3 perc alatt „elintézte” három tömbházban lakók vízszolgáltatását. Megtudtuk, az érintetteket két héttel ezelőtt kiértesítette az Aquaserv, így többen lavorokban, tálakban fogtak fel vizet.

Annak ellenére, hogy a lakosok tudták, mikor várható a „vizesek” érkezése, a helyszínen senki nem tiltakozott az intézkedés ellen. Találomra bekopogtunk az egyik lakrészbe, ahol Pál Dezső (a fenti képünkön) nyitott ajtót. „Több családnak kisgyereke van, nálunk is itt lakik az unokám. Van külön vízóránk, amely alapján fizetjük a fogyasztást. Nem értem, miért nem a vízórától vágják le a szolgáltatást, miért büntetnek mindenkit, miért nem csak azokat, akik nem fizetnek?”– tette fel az ilyenkor mindig elhangzó kérdést az idős férfi, amelyre a válasz az ilyen esetekben – merthogy évente többször sor kerül hasonló intézkedésre – mindig az, hogy a vízszolgáltatónak a lakótársulásokkal van szerződése, nem az egyéni fogyasztókkal.

A Kudzsír utca 6. szám alatti tömbház bejáratánál kifüggesztették a jegyzéket, amelyből kiderült, hogy a hátralék 7893,36 lej, az emiatt kiszabott büntetés 5010,54 lej, összesen pedig 13.954,19 lejt kellene befizetniük ebben a hónapban. A családok többsége 50 és 500 lej közötti összeggel tartozik, de volt olyan, akinek 3881 lejt, 3718 lejt, 2588 lejt vagy 1281 lejt kell az Aquaservnek átutalnia.
Az Aquaserv a 2006. évi 51-es és 241-es számú törvények alapján zárta el az ivóvíz-csapokat.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 02., péntek

Május elsején is résen voltak a közlekedésrendészek

Munkaszüneti napon sem pihentek a Maros megyei közlekedésrendészek: közel 300 autóvezetőt igazoltattak, alkohol- és drogteszteket végeztek, de volt, akinek a jogosítványát is bevonták, más szabálysértők pénzbírságot kaptak.

Május elsején is résen voltak a közlekedésrendészek
2025. május 02., péntek

Hárman megsérültek egy Segesvárnál történt balesetben

Három autó ütközött össze Segesváron péntek délelőtt a 13-as jelzésű országúton, hárman megsérültek – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság.

Hárman megsérültek egy Segesvárnál történt balesetben
2025. május 01., csütörtök

Kockás pléd és miccs helyett repjegy és wellness-központ majálisra

Az egykor zászlókkal menetelő május elsejei tömeget a rendszerváltás után felváltották a fűbe terített kockás plédek, közös miccsezések, amolyan családias tavaszi ünneppé vált. Aztán ez is kezd kikopni, ma új tartalommal ruházzák fel a munka ünnepét.

Kockás pléd és miccs helyett repjegy és wellness-központ majálisra
2025. április 30., szerda

Hétvégén is kibocsátják a személyi igazolványokat Marosvásárhelyen

Személyazonossági igazolványok kibocsátása miatt hétvégén nyitva tart a marosvásárhelyi lakossági nyilvántartó hivatal – olvasható a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.

Hétvégén is kibocsátják a személyi igazolványokat Marosvásárhelyen
2025. április 29., kedd

Tűz ütött ki egy szászrégeni raktárhelyiségben, Ro-Alertben figyelmeztettek a sűrű füstre – frissítve

Kigyulladt Szászrégenben egy elektromos háztartási készülékeket raktározó csarnok, a hatóságok RO-ALERT figyelmeztetést küldtek a város lakóinak a sűrű füst miatt – tájékoztatott kedden a Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.

Tűz ütött ki egy szászrégeni raktárhelyiségben, Ro-Alertben figyelmeztettek a sűrű füstre – frissítve
2025. április 29., kedd

Civil ruhás néptáncosok lepték el a Színház teret

Noha a mikrofonok és a hangosítópult elárulta, hogy nem csak beszélgetni jöttek ki a térre a néptáncosok és népzenészek, a Maros Művészegyüttesnek így is sikerült két villámcsődülettel meglepnie a járókelőket a tánc világnapján.

Civil ruhás néptáncosok lepték el a Színház teret
2025. április 29., kedd

Lánccal és lakattal a sínekhez kötötte magát egy férfi a marosvásárhelyi vasútállomáson

Lánccal és lakattal egy vonat elé, a sínekhez kötötte magát egy férfi kedden a marosvásárhelyi vasútállomáson. A 73 éves férfi a tanúk szerint az alacsony nyugdíja miatti elégedetlenségét akarta kifejezni ezzel.

Lánccal és lakattal a sínekhez kötötte magát egy férfi a marosvásárhelyi vasútállomáson
2025. április 29., kedd

Tizenkétezer lejes bírságot kapott egy férfi, amiért megpróbált megszabadulni a kutyájától

Magára hagyott kutya miatt kapott 12 ezer lejes bírságot egy idős férfi Maros megyében, miután a közösségi médiában nyilvánosságra került a férfi tette.

Tizenkétezer lejes bírságot kapott egy férfi, amiért megpróbált megszabadulni a kutyájától
2025. április 28., hétfő

Könnyebben elérhető most Segesvár is az UNESCO-busszal

Környezetbarát módon, tömegközlekedéssel, ráadásul mindenki a saját tempójában fedezheti fel Dél-Erdély szász építészeti világörökségi helyszíneit az UNESCO Busz segítségével, amelyet egy turisztikai vállalkozás indított.

Könnyebben elérhető most Segesvár is az UNESCO-busszal
2025. április 28., hétfő

Keresztes Ildikó is fellép a marosvásárhelyiek családi majálisán

Családi majálist szervez az RMDSZ marosvásárhelyi és Maros megyei szervezete a marosvásárhelyi Víkendtelepen, ahol gazdag programmal várják a gyerekeket, felnőtteket egyaránt.

Keresztes Ildikó is fellép a marosvásárhelyiek családi majálisán