
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei önkormányzat szerdai soros ülése nyugodtnak ígérkezik, a napirenden bizonyos támogatások szerepelnek.
2014. április 15., 13:512014. április 15., 13:51
2014. április 15., 14:152014. április 15., 14:15
„Néhány épületet, helyiséget átadunk intézményeknek. Ilyen például a 2-es járóbeteg-rendelő környékén található épület, amelyben már amúgy is a nyugdíjpénztár működik, illetve a szociális és gyermekvédelmi igazgatóságnak is átadunk egy épületet, ahova gyermekvédelmi központra pályáznak a Norvég Alaphoz. A marosvásárhelyi sürgősségi kórház igazgatótanácsába kinevezzük a megyei önkormányzat képviselőjét. Jóvá kell hagyunk a költségvetés végrehajtását is, továbbá több együttműködésről döntünk” – mondta megkeresésünkre a Maros Megyei Tanács alelnöke, RMDSZ-frakciójának vezetője, Kelemen Márton.
A Bookland Evolution román nyelvű előadássorozat, amely az olvasást, a könyvet és a továbbtanulást népszerűsíti, az egyetemisták, fiatal orvosok és gyógyszerészek számára szervezett Marisiensis nemzetközi kongresszus a MOGYE magyar nyelvű TDK-jának amolyan román változata, a Sky is not the limit elnevezésű légi bemutató, a római katolikus egyház Pro Vita Cristiana alapítványa pedig vallási kreativitás-versenyt szervez.
Arra a kérdésünkre, hogy az elmúlt tanácsüléseken több esetben felmerült, hogy támogatásokat csak a kiírt négy – szociális, kulturális, sport és vallási – kategóriában benyújtott pályázatokra adjanak, és erről mi a véleménye, Kelemen Márton elmondta: bizonyos esetekben indokoltnak tartja a „különutaskodást”. „Legtöbb esetben ilyenkor termek ingyenes használatáról döntünk, ezzel támogatjuk a rendezvényeket. A Sky is not the limit légishowt évről évre támogatjuk, nem indokolt, hogy pályázati kiíráson belül tegyük ezt, a vallási kreativitás-verseny pedig bőven a pályázati elbírálások előtt lesz, április 25-26-án. Ha pusztán a pályázati keretből akarnánk eseményeket támogatni, akkor csak az év második felében megrendezettekről lehetne szó. Ezért tartom indokoltnak, hogy a pályázati kiíráson túl is finanszírozzunk tevékenységeket” – magyarázta az alelnök.
Ivóvíz, csatornázás, aszfaltozás
Korábban beszámoltunk arról, hogy Maros megye 102 önkormányzata közül 33 településen végeznek nagyobb beruházásokat idén a helyi fejlesztési országos programon keresztül. A munkálatokra majdnem 24 millió lej, azaz 5,4 millió euró áll rendelkezésre. A közgyűlés alelnöke, Kelemen Márton portálunknak elmondta, a különböző támogatási tengelyeken korábban megítélt finanszírozást áthelyezték a helyi fejlesztési országos programra. Ennek keretében Marosvécsen az Erdőszakál fele vezető 163-as számú községi utat aszfaltozzák, Magyarbükkös községben az ivóvíz-hálózatot, Kibéden, valamint a Nagyernyéhez tartozó Sáromberkén a csatorna- és szennyvízrendszert, Gernyeszeg község Gernyeszeg és Körtvélyfája falvaiban kanalizálást, Ákosfalván a 43-as községi út aszfaltozását, Küküllőszéplakon a 70-es községi út feljavítását, Erdőszentgyörgyön az ivóvíz- és csatorna-hálózatot, Jedden, valamint Vajdaszentiványon szintén az ivóvíz-hálózatot bővítik, korszerűsítik.
Kigyúlt egy családi ház és egy melléképület a Maros megyei Göcsön. Hivatásos és önkéntes túzoltók is dolgoznak az oltáson.
Esővel indult, de fergeteges koncertekkel folytatódott a Vibe Fesztivál pénteki napja. A sár sem tántorította el a bulizókat, a ValMar, T. Danny, Dzsúdló, a Döndi Duó és Inna koncertjeire ezrek voltak kíváncsiak a Maros-parti fesztiválon.
Tűz ütött ki szombaton délután egy melléképületben a Maros megyei Füleházán. Szerencsére senki nem sérült meg.
Közlekedési baleset történt Szovátán, ahol egy személygépkocsi és egy motorkerékpár ütközött össze.
Tűz ütött ki csütörtökön egy mésszel megrakott teherautó motorterében Segesváron, az E60-as úton. A helyszínre a tűzoltók vonultak ki, hogy megakadályozzák a lángok továbbterjedését.
A marosludasi tűzoltó-egység katonai tűzoltóit egy kigyulladt kisteherautóhoz riasztották az A3-as autópályára szerda délután. A tűzeset a sztráda Marosvásárhely–Kolozsvár menetirányában történt.
Néhány nap múlva megnyitja kapuit Erdély egyik legnagyobb könnyűzenei fesztiválja, a VIBE. A július 2–5. között zajló rendezvény idén is nemzetközi sztárokkal, hazai kedvencekkel, új helyszínekkel és több kényelmi fejlesztéssel várja a látogatókat.
A csütörtökön kezdődő VIBE Fesztivál ideje alatt megerősített rendőri és csendőri jelenlétre kell számítani Marosvásárhelyen és a fesztivál helyszínén. A hatóságok célja, hogy a négynapos rendezvény rendben és biztonságban teljen.
Több mint egy tucat helyszínen avatkoztak be a Maros megyei tűzoltók a keddi vihar után. A kidőlt fák autókat, tömbházakat és egy étterem teraszát is megrongálták, több településen pedig pincéket és alagsorokat öntött el a víz.
Megtalálták a tűzoltók annak a személynek a holttestét, akit kedd délután kezdtek el keresni a Maros folyóban Lekencénél.
szóljon hozzá!