
Fotó: Veres Nándor
A Nemzeti Liberális Párt EP-listavezetője, Norica Nicolai EP-képviselő szerint az erdélyi magyaroknak nincs joguk Székelyföld címmel folyóiratot működtetni.
2014. május 14., 14:302014. május 14., 14:30
2014. május 14., 16:182014. május 14., 16:18
Sógor Csaba EP-képviselő május 14-ei marosvásárhelyi sajtótájékoztatóján elmondta, az utóbbi időben több román politikus szólta el magát a magyarokkal kapcsolatban, Norica Nicolai pedig „illeszkedik” a sorba. A kijelentésre a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) is reagált, érthetetlennek és elítélendőnek tartva a kulturális folyóirat elleni támadást.
„Aggodalmat keltő, ha politikusok bírálják a sajtót, mert ez kísérlet a sajtószabadság korlátozására. Meggyőződésünk, hogy a kulturális sajtó elleni támadás kizárólag kampánycélokat szolgál. Az egyik legolvasottabb romániai kulturális folyóirat, a Székelyföld, valóban egy történelmi régió nevét viseli. De nem pártlap és (a politikus feltételezéseivel ellentétben) nem szorgalmazza a román állam széthullását. Sőt: a Székelyföld, azáltal, hogy közli a kortárs román írók magyarra fordított verseit, prózáját, hozzájárul az interetnikus párbeszédhez” – áll a MÚRE igazgatótanácsának állásfoglalásában.
Újabb drágulás érheti el a marosvásárhelyi autósokat, amennyiben a helyi tanács rábólint a legfrissebb határozattervezetre. A 9,7 százalékos inflációval kiigazított árak mellett nemcsak az óradíjak, hanem a bliccelésért járó pótdíjak is emelkedhetnek.
Új motorkerékpárral gazdagodott a Maros megyei tűzoltóság, amely jelentősen hozzájárul a reagálási gyorsaság növeléséhez.
Válaszút előtt áll a dicsőszentmártoni kórház pszichiátriai osztálya: egy tavalyi botrányos ellenőrzés után a hatóságok a zsúfoltság megszüntetését követelik. Az ágyszám drasztikus csökkentése azonban humanitárius katasztrófával fenyeget.
A milánó-cortinai téli olimpián részt vevő Molnár Anna gyorskorcsolyázó édesanyja szovátai, ezért a fürdőváros polgármesteri hivatalban közös szurkolást szerveznek pénteken, így bátorítva a sportolót.
Szervek és szövetek eltávolítását végezték el vasárnap éjszaka a marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórházban: egy 52 éves, agyhalott férfi máját, veséit és szaruhártyáit ültethetik át rászoruló betegeknek.
Teljesen elkorhadt gerendát, málló vakolatot találtak Dicsőszentmártonban, amikor megvizsgálták az egykori felekezeti iskola tűzfalát. Az épületben belső felújítás zajlik, de még nem tudják, mi lesz az omlásveszélyes résszel.
Szászrégenben fogták el azt a fiatalembert, akit azzal gyanúsítanak, hogy a Kolozs megyei Magyarlónán különös kegyetlenséggel megölt egy férfit, majd pénzt és ékszert lopva elmenekült az áldozat házából.
Katonai helikopterrel szállították Bukarestből Marosvásárhelyre a szívet, ami ötórás műtét során került be az 51 éves páciens mellkasába. Idén ez már a harmadik szívtranszplantáció Marosvásárhelyen.
Súlyosan megsérült egy férfi miután felborult az autójával szombat este Sáromberkén. A sérültet egy SMURD-egység látta el a helyszínen és vitte kórházba.
Csaknem ezer ember fordult meg tavaly a marosvásárhelyi börtönben fogvatartottként úgy, hogy a hivatalos előírásoknak megfelelő férőhelyek száma 214. Az éves beszámolóból kiderült, senki nem szökött meg, és új börtönépületeket terveznek felhúzni.
szóljon hozzá!