
Fotó: Boda L. Gergely
A hét utolsó napjaiban több baleset is történt Maros megyében. Sajnos ezek közül egy olyan is akadt, amelynek halálos áldozatai is voltak. A rendőrség újfent felhívja a figyelmet a KRESZ előírásainak szigorú betartására, meg arra, hogy a nyári kánikulai időszakban mindenki körültekintően, a balesetmegelőzés szabályainak betartásával vezesse járművét.
2013. augusztus 18., 17:452013. augusztus 18., 17:45
2013. augusztus 18., 17:502013. augusztus 18., 17:50
Pénteken a reggeli órákban a 15-ös országúton a Gödemesterházához tartozó Csobotány falu területén egy 34 éves Piatra Neamţ-i gépkocsivezető fáradtan vezette személygépkocsiját, s emiatt egy adott pillanatban elvesztette uralmát a jármű fölött, lecsúszott az útról és felborult. A balesetben egy 54 éves Neamţ megyei férfi, a jármű utasa súlyos sérüléseket szenvedett.
Halottak a nemzetközi úton
Vasárnap éjjel 2 óra 10 perckor az E 60-as nemzetközi úton Kerelőszentpál körzetében egy helybeli fiatalember, a 19 éves B. I. V. túl gyorsan hajtott személygépkocsijával, elvesztette uralmát a volán fölött és átment az út menetirány szerinti bal oldalára. Ott beleütközött egy másik személygépkocsiba, amit a segesvári 40 éves O. E. C. vezetett, majd arról visszapattanva egy teherjárműbe ütközött, amelyet a marosvásárhelyi 59 éves N. D. vezetett.
A balesetben a gyorshajtó szentpáli fiatalember, egy másik, 16 éves szentpáli kiskorú és egy 36 éves személy (O. C.) életét vesztette. A segesvári személygépkocsi vezetője súlyos sérüléseket szenvedett. A rendőrség vizsgálatot folytat a baleset pontos körülményeinek kiderítése végett.
Felborult Fiat a Poklos-híd mellett
Ugyancsak vasárnap, de már a délutáni órákban történt súlyos baleset Marosvásárhelyen. A szemtanúk szerint a Szövetség (Iuliu Maniu) utcán, a Poklos patak hídja környékén a városközpont irányából közeledve egy Dacia személygépkocsinak nem adott elsőbbséget egy, a patak melletti útról kifelé igyekvő Fiat Punto vezetője, a két autó összeütközött, s a vétkes vezető járműve felborult. Amint a helyszínen a rohammentősöktől – akik három esetkocsival érkeztek a helyszínre – értesültünk, a kocsikban ülők megsérültek, őket kórházba szállították. A rendőrség ebben az esetben is vizsgálódik a baleset körülményeinek kiderítése érdekében.
A marosvásárhelyi sürgősségi klinikai kórház lesz az egyik új központ, amivel bővül a hirtelen szívhalál megelőzésére irányuló országos program – jelentette be szombaton az egészségügyi miniszter.
Már másodjára kell javítani a tavaly nyáron átadott parkolót a marosvásárhelyi nagykórház környékén. A hely népszerű az autósok körében, de jelenleg termetes kátyúk fogadják a sofőröket. Az odavezető út pedig sártengerhez hasonlít.
Bántalmazás és családon belüli erőszak gyanújával vettek őrizetbe egy férfit és egy nőt Mezőméhesen – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
Jóváhagyták a marosvásárhelyi repülőtér kereskedelmi felületeinek bérleti díjait, egyben rögzítve azt is, hogy mely szolgáltatók számára kívánják ezeket bérbe adni.
Tűz ütött ki egy tömbház negyedik emeletén, egy lakás erkélyén Szászrégenben, a Pomilor utcában csütörtök délután.
Újabb drágulás érheti el a marosvásárhelyi autósokat, amennyiben a helyi tanács rábólint a legfrissebb határozattervezetre. A 9,7 százalékos inflációval kiigazított árak mellett nemcsak az óradíjak, hanem a bliccelésért járó pótdíjak is emelkedhetnek.
Új motorkerékpárral gazdagodott a Maros megyei tűzoltóság, amely jelentősen hozzájárul a reagálási gyorsaság növeléséhez.
Válaszút előtt áll a dicsőszentmártoni kórház pszichiátriai osztálya: egy tavalyi botrányos ellenőrzés után a hatóságok a zsúfoltság megszüntetését követelik. Az ágyszám drasztikus csökkentése azonban humanitárius katasztrófával fenyeget.
A milánó-cortinai téli olimpián részt vevő Molnár Anna gyorskorcsolyázó édesanyja szovátai, ezért a fürdőváros polgármesteri hivatalban közös szurkolást szerveznek pénteken, így bátorítva a sportolót.
Szervek és szövetek eltávolítását végezték el vasárnap éjszaka a marosvásárhelyi Megyei Sürgősségi Klinikai Kórházban: egy 52 éves, agyhalott férfi máját, veséit és szaruhártyáit ültethetik át rászoruló betegeknek.
szóljon hozzá!