Azok számára, akik külföldön szándékoznak nyaralni, a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság azt ajánlja, hogy a célpont kiválasztásakor érdeklődjenek a fogadó ország jogrendszeréről és szerezzék be időben a romániai külképviseletek (követségek, konzulátusok) telefonszámait. Ezeket a tudnivalókat a külügyminisztérium honlapján lehet megtaláláni.
2013. augusztus 19., 15:162013. augusztus 19., 15:16
2013. augusztus 19., 15:262013. augusztus 19., 15:26
Továbbá érdeklődjenek a fogadó ország pénzneméről, a váltás körülményeiről, s amennyiben az illető pénznem nálunk nehezen beszrezhető, váltsanak euróra vagy dollárra.
Amennyiben repülőgéppel utaznak, csomagjaikra csak a nevet és telefonszámot írják fel. Ha utazási irodák szolgálatait veszik igénybe, jó, ha előbb érdeklődnek az irodáról, többször megtörtént ugyanis, hogy a fölöttébb előnyös árajánlatok csalást takartak.
A román külügyminisztérium a Mediafax hírügynökségnek adott tájékoztatójában figyelmezteti az Egyiptomba utazni szándékozókat: az ottani fokozódó krízishelyzet miatt ütemezzék át a nyaralásuk időpontját, a romániai utazási irodákat pedig arra figyelmezteti, hogy ne kockáztassák ügyfeleik életét.
Azok a személyek, akik már Egyiptomban tartózkodnak, figyeljenek arra, hogy augusztus 14-étől az országban sürgősségi állapot van érvényben 30 napig, forgalomkorlátozás lépett érvénybe az ország 14 kormányzóságában (Kairo, Giza, Alexandria, Szuez, Ismailia, Assiut, Sohag, Beni Suef, Minya, Beheira, South Sinai, North Sinai, Fayoum és Qena), kijárási tilalmat rendeltek el este 7 és reggel 6 óra között.
A külügyminisztérium figyelmezteti azokat, akik a Vörös Tenger partján levő üdülőhelyekre vásároltak üdülőjegyeket, hogy azokat váltsák át egy későbbi időpontra, vagy mondjanak le az egyiptomi nyaralásról. Akik jelenleg a hurghadai és Sharm el Sheikh-i üdülőhelyeken nyaralnak, ne hagyják el a szállodáik környezetét, mondják le a távolabbi célpontú utazásokat. A régészeti lelőhelyek és múzeumok egyelőre bizonytalan időre zárva tartanak. Az Egyiptomban tartózkodók jelentkezzenek be Románia egyiptomi követségén, közöljék tartózkodási helyüket, hogy egy esetleges evakuálási akció során könnyen megtalálják őket.
Szerdán kezdődik a vatikáni Sixtus-kápolnában a Szent Péter 266. utódát kiválasztani hivatott konklávé, amelynek szabályai azt is meghatározzák, hogy hogyan kell a választásra jogosult bíborosoknak összehajtaniuk a szavazócédulát.
Vasárnap 20 óráig közel 940 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 295 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A külügyminisztérium szombaton közölte, hogy a külföldi szavazókörzetek választási irodájában valamennyi politikai pártnak van képviselője, akiktől valós idejű tájékoztatást kaphatnak – írja az Agerpres hírügynökség.
Romániai idő szerint szombaton 15 óráig több mint 223 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában - derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 9 óráig több mint 121 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Három különböző méretben készítette el a következő egyházfő első ruháját Raniero Mancinelli római szabó.
Felhelyezték a pápaválasztási fordulók eredményét tudtul adó kéménycsövet a Sixtus-kápolna tetejére péntek reggel.
Tűz ütött ki szerda délután a pașcani-i CFR-kórház egyik tetőtéri helyiségében; több mint 60 beteget és 17 alkalmazottat evakuáltak.
Kína szerdán kiadott, a világjárvány elleni válaszlépéseiről szóló úgynevezett fehér könyvében megismételte azon állítását, hogy a koronavírus-járvány az Egyesült Államokból indulhatott ki.
szóljon hozzá!