Lemondott parlamenti képviselői mandátumáról a Maros megyei önkormányzat élére megválasztott Ciprian Dobre. Az USL-t alkotó PNL-s politikus kedden iktatta lemondó nyilatkozatát.
2012. június 27., 16:592012. június 27., 16:59
2012. június 27., 17:462012. június 27., 17:46
Ciprian Dobre 1971. április 26-án született Marosvásárhelyen, nős, egy fiú édesapja. A jogász végzettségű politikus 1997–2005 között ügyvédként dolgozott, majd 2004–2008 között Maros megye prefektusa volt. Erről a tisztségéről a 2008-as helyhatósági választások miatt mondott le, a szavazás eredményeként pedig a Maros megyei önkormányzat alelnökévé választották, de ezt a tisztséget csupán néhány hónapig töltötte be, ugyanis a parlamenti választásokon a Maros megyei 7-es számú szavazókörzetben képviselői mandátumot nyert a PNL színeiben. A liberális pártnak (a prefektusi időszakban történt megszakítással) 1999 óta tagja, 2001-2007 között, valamint 2009-től a megyei szervezet elnöke. Ciprian Dobre kedden mondott le 2008-ban szerzett parlamenti képviselői mandátumáról, miután a június 10-ei választások eredményeként a Maros megyei közgyűlés elnökévé választották.
Közúti balesethez riasztották a tűzoltókat Sáromberkére a 15-ös országúton. Egy személyautó letért az útról és egy fának ütközött, egy férfi beszorult a járműbe.
A résztvevők átfogó képet kaphatnak az asszisztált reprodukció lehetőségeiről, a legmodernebb technológiákról, és személyesen is találkozhatnak a klinika szakmai csapatával – orvosokkal, embriológusokkal és más szakértőkkel szeptember 6-án, 11 órától.
Karbantartási munkálatok miatt szünetel az ivóvízszolgáltatás Marosvásárhely több utcájában, valamint Székelykakasdon szeptember 4-ről 5-re virradó éjjel – közölte az marosvásárhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Több métert repült és kórházba került az a motoros, aki balesetet szenvedett szerda délután Nyárádszereda határában.
A Marosvásárhely–Nyárádszereda autópálya 21,4 százalékban van kész – számolt be közösségi oldalán Barabási Antal Szabolcs Maros megyei prefektus.
Maros megyében szeptember 7-én, vasárnap szervezik meg az 1Úton nemzetközi zarándoknapot, amikor az érdeklődők Nyárádselye és Jobbágyfalva között zarándokolhatnak.
A koccanások és balesetek elkerülése érdekében Marosszentgyörgy és Marosvásárhely határában jelzőlámpás rendszert szerelnek – számolt be közösségi oldalán Sófalvi Szabolcs marosszentgyörgyi polgármester.
Túl sok az autó, kevés a parkolóhely, garázsokat bontanak el Marosvásárhelyen, ahol nagy szükség van a terelőutakra – ezekről beszélt Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere, aki a meghurcoltatásával kapcsolatos kérdések elől sem hátrált meg.
Felborult járművével egy sofőr kedden délután Marosvásárhelyen, az 1989 december 22. utcában.
Ismeretlen helyre távozott a marosvásárhelyi Dózsa György utcából egy 12 éves lány múlt szerdán, és nem tért vissza ahhoz a nevelőhöz, akivel ott tartózkodott. A rendőrség segítséget kér a megtalálásához.
szóljon hozzá!