A Kovászna megyei Sanitas Szakszervezet vezetője újabb panaszt nyújtott be az Emberi Jogok Európai Bíróságán a román állam ellen. Vasile Neagovici azért fordult a nemzetközi intézményhez, mert elfogadhatatlannak tartja, hogy a közalkalmazottak 25 százalékos bércsökkentésének ügyében, egymástól eltérő ítéletet hozott a brassói fellebbviteli táblabíróság.
2011. október 14., 14:482011. október 14., 14:48
Vasile Neagovici, a Sanitas háromszéki elnöke a Székelyhonnak elmondta: eddig öt egészségügyi intézmény százhatvanöt dolgozója esetében született visszavonhatatlan ítélet a 25 százalékos bérkiesés visszafizetésére, alátámasztva állításukat, miszerint a bércsökkentés törvénytelen. Ennek ellenére a megyei mentőszolgálat, a baróti és kézdivásárhelyi kórházak alkalmazottai nevében később, szintén a fizetéscsökkentés okán benyújtott keresetét elutasította a brassói fellebbviteli táblabíróság.
„Érthetetlenül állunk a döntés előtt, hiszen lényegében ugyanarról az ügyről van szó” – magyarázta a szakszervezeti elnök.
A szakszervezet a Kovászna megyei mentőszolgálat 139 alkalmazottja nevében augusztusban fordult az Emberi Jogok Európai Bírósághoz, most a baróti és a kézdivásárhelyi kórházak 337 alkalmazottja érdekében emelt panaszt, minden érintett alkalmazott számára 5000 eurós kártérítést követelve a román államtól.
Fordulóponthoz érkezett a sepsiszentgyörgyi színház története. Lassan véget ér az idei színházi évad, ezzel együtt pedig a jelenlegi épülettől is elbúcsúzik a társulat. Június 29-én rendhagyó eseményt szerveznek Viszlát, színházépület! címmel.
A kiskérődzők körében terjedő járványokra hivatkozva 2026 végéig blokkolta a juhok és kecskék romániai exportját az Európai Bizottság. A háromszéki juhosgazdák szerint a tilalom egyeseknek kedvezhet, a tenyésztőknek viszont veszteséget okoz.
A Diakónia új, kétéves futamidejű programja azzal segít az időseknek, amire a leginkább szükségük van: közösséggel, élménnyel. A cél legalább 120 sepsiszentgyörgyi nyugdíjas aktivizálása és társadalmi kapcsolataik erősítése.
Rekordszámú fogat nevezett be a július 10. és 12. között zajló országos és nemzetközi fogathajtó versenyre. Az oltszemi megmérettetés szokásosnál is több izgalmat ígér, hiszen a gyakorlott fogatok mellett a fiatalabb korosztály is pályára lép.
Közúti baleset miatt lassult le a forgalom kedden délután Rétynél, a 11-es és a 13E jelzésű országutak kereszteződésénél. Négy autó ütközött össze, személyi sérülés nem történt.
A medve kiszámíthatatlan, a bajt pedig jobb megelőzni – vélekedett a berecki polgármester, és a sürgősségi bizottság egyhangú döntésével összhangban kilövette a faluba, a házak kertjébe bejáró medvét.
Sepsiszentgyörgyi üzemet vásárolt fel a Reed Capital magántőkelap – írja az MTI a profit.ro gazdasági portál beszámolója alapján.
Helyi vállalkozók és szakemberek segítik a háromszéki középiskolásokat a pályaválasztásban. A diákok személyes találkozókon ismerhetnek meg különféle szakmákat és életutakat.
Tárlatvezetések, műhelyfoglalkozások, koncertek, filmvetítések és közös kvízjáték is várja az érdeklődőket június 20-án Sepsiszentgyörgyön, a Múzeumok Éjszakáján.
Sok-sok elakadással, de reményen felüli eredménnyel zárult a Réty községhez tartozó szacsvai református templom felújítása. A Hívogató Románia program Szent László útjába belefoglalt istenháza értékes XIV. századi freskókat tárt az utókor elé.
szóljon hozzá!