Fotó: Bartos Lóránt
Továbbra is súlyos állapotban vannak a csütörtök esti baleset áldozatai, a rendőrség pedig folytatja a kivizsgálást – tájékoztatott péntek reggel Nicoleta Marin, a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
2014. október 24., 11:432014. október 24., 11:43
2014. október 24., 13:372014. október 24., 13:37
Súlyos közúti baleset történt Ozsdola és Sárfalva között csütörtök este: egy Dacia személygépkocsi belerohant egy kotrógépbe, ami a feltételezések szerint műszaki hiba miatt állomásozott a főúton. A balesetben a helyszínen életét veszítette gépkocsi 59 éves sofőrje, két utasa, illetve a kotrógépet javító 63 éves férfi, két másik utast pedig súlyos állapotban szállítottak el. A személygépjármű utasai egyébként gelenceiek voltak.
Az előzetes vizsgálatok alapján a személygépjármű az útviszonyoknak nem megfelelő sebesség következtében csapódott a kotrógépbe, továbbá a munkaeszközt javító férfi nem viselt láthatósági mellényt, és a jármű sem volt kivilágítva – tájékoztatott Nicoleta Marin. A szóvivő hozzátette: a rendőrség tovább folytatja a baleset körülményeinek kivizsgálását, illetve azt is kiderítik, hogy miért és mennyi ideje állt az úttest mellett a kotrógép.
A baleset miatt közel három órán át állt a forgalom a két kézdiszéki település között, este 22 óra körül pedig az egyik sávon megnyitották a közlekedést.
Háromszáz embert kellett kimenekíteni és több mint 200 háztartást öntött el a víz kisebb-nagyobb mértékben – hangzott el azon az összesítőn, ahol megtudhattuk, hogy a polgármesterek nem igazán szoktak részt venni a katasztrófavédelmi felkészítőkön.
Útlezárásokra kell számítani Kézdivásárhelyen a városnapok miatt szerdától a rendezvény idején – értesíti a városlakókat a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Sikertelen rablást követően többször is fejbe ütötte egy deszkával taxisofőr-áldozatát szombaton hajnalban az elkövető, majd a járműben is kárt tett – közölte a kézdivásárhelyi ügyészség. A gyanúsítottat előzetes letartóztatásba helyezték.
Drámai fordulatot követően hirdettek győztest a 14. Székely Vágtán vasárnap délután az Óriáspince-tetőn. A végig vezető, korábban ötször győzedelmeskedő Tamás Csabát mentővel vitték kórházba egy hatalmas esés után, sérült lovát pedig el kellett altatni.
Újabb nagyszabású rendezvény helyszínét képezte szombaton a csernátoni Haszmann Pál Múzeum. Az előző évek hagyományát folytatva ismét megszervezték a retroautók találkozóját, ezúttal családi piknikkel összekötve.
Az ünnepélyes megnyitóval és a lovasok fogadalomtételével szombaton délben hivatalosan is megkezdődött a 14. Székely Vágta. Izgalmasnak és látványosnak ígérkezik, hiszen az előző kiadásokhoz képest jóval több versenyző nevezett be.
Összesen hét építményt – lakóházakat és melléképületeket – érintő tűzesethez riasztották szombaton reggel a Kovászna megyei tűzoltókat Sepsikőröspatakra. Két személyt pánikroham miatt szállítottak kórházba.
Számítógépes bűncselekmények elkövetésével gyanúsított személy azonosításához kéri a lakosság segítségét a Kovászna megyei rendőrség. A gyanúsított kihasználva egy ügyfél figyelmetlenségét, pénzt vett fel annak számlájáról Sepsiszentgyörgyön.
Nem mindennapi gesztusként nem várt helyről is érkezett segítség a háromszéki árvizek következményeinek elhárításához: Galac megye egymillió lejes gyorssegélyt utalt át a megyei önkormányzatnak.
Az utolsó nappali tagozatos végzősök ballagására került sor ma a Babeș-Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozatának Politika, közigazgatás és kommunikációtudományi karán.
szóljon hozzá!