
Fotó: Thomas Campean
A NekNominate nevet viselő ivós játék veszélyes, hiszen az alkoholnak nemcsak hosszú távon lehetnek káros hatásai, hanem azonnal is. Ez már korántsem játék – véli Brassai László pszichológus a jelenség kapcsán, amelyről korábban többször is cikkeztünk.
2014. március 11., 15:132014. március 11., 15:13
A pszichológus nemrégiben több mint 1300 diák körében végzett felmérést az alkohol és cigarettázási szokásaikról, az eredmények pedig azt mutatják, hogy a fiatalok nagy része kipróbálja ezeket a szereket, többen pedig minden hétvégén fogyasztanak alkoholt, és cigarettáznak. A felmérésből kiderül, hogy a megkérdezett diákok 45,5 százaléka egy-két alkalommal fogyaszt alkoholt havonta, 13,9 százalékuk 3 és 9 alkalom között, míg 1,4 százalék naponta. A 7-től 12 osztályos diákokig végzett felmérés eredményéből az is kitűnik, hogy úgynevezett binge drinking-re, azaz túlzott ivászatra is hajlamosak a fiatalok. Ilyen mértékű alkoholfogyasztást a megkérdezettek 19,8 százaléka havonta kipróbál, de 1,4 százalék akár tízszer is megteszi egy hónap alatt.
A Dr. Fogolyán Kristóf Sürgősségi Kórház sürgősségi osztályára idén január elsejétől 99 személyt szállítottak be alkohol okozta problémákkal, köztük mérgezéssel is. „A legfiatalabb személy 14 éves volt, 17 éves kor alatt hét kiskorút szállítottak be alkohol okozta gondokkal, míg 18 és 30 éves kor között 19 személyt” – közölte a szóvivő. A legtöbb alkohol okozta problémával 31 éves kor fölött jelentkeztek a sürgősségen, szám szerint 73 ilyen esetet regisztráltak.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
Telefonjáért támadtak rá egy férfira Sepsiszentgyörgyön: három fiatal bántalmazta, majd elvette a készülékét. A sértettet kórházban ápolják, a két fiú 30 napos előzetes letartóztatásba került, a 15 éves lány szabadlábon védekezhet.
A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.
Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.
Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.
Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.
Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.
Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.
A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).
Ittasan vezető férfi akadt fenn a bodzafordulói rendőrség hálóján egy március 31-i ellenőrzés során. A gépjárművezető jogosítványát bevonták, de fél órával később a rendőrök ismét kiszúrták az autóját a forgalomban.
szóljon hozzá!