
Több száz kokárdát készítettek a Markó Attila parlamenti képviselő által szervezett kokárdakészítő délutánon.
2014. március 14., 14:592014. március 14., 14:59
A képviselő irodájának munkatársai idén is megszervezték kokárdakészítő délutánt csütörtökön, melyen lehetőség nyílt minden résztvevő számára, hogy elkészítse nemzeti ünnep jelképét. A rendezvényt a Kónya Ádám Városi Művelődési Házban szervezték, a kellékeket pedig a képviselő biztosította. A munkába bekapcsolódtak a Fürge Ujjak Kézimunka Kör tagjai is, akik 200 méter szalagot varázsoltak kokárdává. Az elkészített darabokat nem megvásárolni lehet, hanem ingyen osztogatják szombaton a sepsiszentgyörgyi ünnepségen.
„A műhelyben több száz piros-fehér-zöld színű kokárda készült, de pontos számot nem tudni, hiszen nagyon sokan dolgoztak” – mondta el Markó Attila, hozzátéve, hogy a kellemesen és hasznosan eltöltött délután felkészülés volt a március 15-ei ünnepségre, amely számára a szabadságot, a magyar emberek szabadságát jelenti.
„Miközben minden évben elmondjuk, hogy a forradalom üzenete ma is aktuális, ezen túlmenően gondolkoznunk kell azon is, hogy a mai szabadság mit üzen a holnapnak: hogyan élünk a szabadsággal, hogyan óvjuk meg azt, és hogyan magyarázzuk meg egész Európának, hogy amit ma kérünk, az senki ellen nem irányul. Jogainkhoz való ragaszkodásunkkal senkitől nem kívánunk elvenni semmit. Ugyanakkor ez a nap számomra azt is jelenti, hogy meg kell tanulnunk és meg kell tanítsuk másoknak is: mindaz, amit elődeink karddal és vérrel harcoltak ki, az ma kiharcolható egyenes beszéddel, kézfogással is. Még akkor is, ha ez utóbbi nehezebb” – mondta a képviselő.
Az eseményt jövőre is megrendezik, hiszen a szervezők úgy látják: van rá igény.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
Telefonjáért támadtak rá egy férfira Sepsiszentgyörgyön: három fiatal bántalmazta, majd elvette a készülékét. A sértettet kórházban ápolják, a két fiú 30 napos előzetes letartóztatásba került, a 15 éves lány szabadlábon védekezhet.
A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.
Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.
Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.
Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.
Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.
Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.
A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).
Ittasan vezető férfi akadt fenn a bodzafordulói rendőrség hálóján egy március 31-i ellenőrzés során. A gépjárművezető jogosítványát bevonták, de fél órával később a rendőrök ismét kiszúrták az autóját a forgalomban.
szóljon hozzá!