
Munkabörze, képzések és külföldi állásajánlatok várják az állástalanokat a munkaerő-elhelyezési ügynökségnél. Az igazgató szerint ezek az ajánlatok visszaszoríthatják a munkanélküliséget.
2014. augusztus 14., 15:322014. augusztus 14., 15:32
2014. augusztus 14., 22:082014. augusztus 14., 22:08
Csak júliusban mintegy 1200 munkanélkülit regisztráltak az ügynökségnél, ebből 760 személy idén fejezte be tanulmányait. Ugyanakkor 736 állástalant sikerült elhelyezni a munkaerőpiacon – tájékoztatott Kelemen Tibor igazgató. A legtöbb alkalmazás Sepsiszentgyörgyön és Kézdivásárhelyen történt a konfekció iparban: a nadrággyárak szakképzett és szakképzetlen munkásokat, varrónőket egyaránt alkalmaztak. Az igazgató azt is elmondta, hogy a Baróton nyíló Profi üzlet egyetlen állást sem jelentett le az ügynökségnél, így nem tudni, hogy alkalmaznak-e helyi lakosokat.
A munkaerő-elhelyező ügynökség továbbra is nagy gondot fordít a képzésre és továbbképzésre, jelenleg 574 személy vesz részt az általuk meghirdetett 17 típusú képzésen. Az igazgató szerint ez a legerősebb eszköz, ami segít a munkaerőpiacon való elhelyezkedésben az állástalanoknak. Augusztusban nyolc képzést indítanak, ezekre 143 személy iratkozott be. A szakképzések vidéken is zajlanak, a környező falvakban pincéreket és kereskedelmi szakembereket, elárusítónőket képeznek, de informatikai képzés és őrző-védő kurzus is indul. Szeptembertől Kommandón szerveznek tíz alapképzést, kétszáz személy részvételével, kereskedelmi dolgozói, szobalány és pincér szakon.
A közeljövőben nem kell számítani tömeges elbocsátásra a megyében, börzét viszont augusztus végén szerveznek. Az augusztus 29-i munkabörzére cégek jelentkezését várják, de a külföldi munkát is népszerűsítik majd. Jelenleg 237 meghirdetett külföldi állás van a hivatalnál, Németországba keresnek mezőgazdasági munkásokat, postásokat, orvos- és gyógyszerész asszisztenseket. A munkára való jelentkezés alapfeltétele a német nyelvtudás. Ugyanakkor Nagy-Britanniába is keresnek asszisztenseket valamint Franciaországba konyhai személyzetet: kisegítőket, szakácsokat, pincéreket. Jelentkezni az ügynökség Eures irodájában lehet.
Kisfiú született elsőként 2026-ban a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban. Demeter Szebasztian az újév reggelén látta meg a napvilágot.
A legtöbben belgyógyászati problémák miatt kértek orvosi segítséget a karácsonyi napokban a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban, de jócskán voltak gyermekgyógyászati, ortopédiai és neurológiai esetek is.
A hulladék elszállításáért is többet kell majd fizetni januártól Háromszéken. Megtudtuk az áremelés mértékét a TEGA Rt-nél.
Mobilcsapatot hoz létre a háromszéki szociális ellátási és gyermekvédelmi igazgatóság azzal a céllal, hogy hatékonyabban válaszoljon az elhanyagolt, bántalmazott gyerekekről szóló bejelentésekre. A szolgáltatást a 119-es hívószámmal kapcsolják össze.
Bár az utcafelásások, ideiglenes forgalomkorlátozások, az ivóvíz-szolgáltatás akadozása idén okozott bosszúságot Kovászna város lakóinak, az mindenképp jó hír, több mint háromszáz új háztartás csatlakozhat a vízhálózathoz.
Az ünnepi időszak idején megnő a tűzesetek és más veszélyhelyzetek kockázata, ezért a Kovászna megyei katasztrófavédelem a szálláshelyeken és az otthoni karácsonyi díszítés során betartandó legfontosabb biztonsági szabályokra hívja fel a figyelmet.
A Székely Mikó Kollégium és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum öt diákjának teljesítményét díjazta Sepsiszentgyörgy városi tanácsa karácsony előtti utolsó ülésén. Antal Árpád polgármester a tanácsülés végén röviden értékelte az idei évet is.
Az összehangolt munkának köszönhetően a korábbinál gyorsabban tudtak beavatkozni a tavaszi árvízkor, a hosszú távú cél azonban a megelőzés lenne. Kovászna megye prefektusa ezért megvalósíthatósági tanulmány elkészítését kéri a vízügyi igazgatóságtól.
Több bűncselekmény miatt is elfogatóparancs volt érvényben a férfi ellen, aki autójával védőkorlátnak ütközött Kézdisárfalván. A fiatalember alkohol hatása alatt, jogosítvány nélkül vezetett, és miután balesetezett, elmenekült a helyszínről.
Filmvetítéssel egybekötött jótékonysági estet szervez a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ és a Pittyes 2-es és Gyufa december 23-án 16 és 18 órától az intézmény nagytermében. A cél: segíteni egy hallássérült kisfiún és édesapján.
szóljon hozzá!