Magyar kézben Gábor Áron „szülőháza”

Elmondása szerint hazafias kötelességből vásárolta meg Juhos Gábor maratonfutó azt a házat, amely helyén régen Gábor Áron szülőháza volt. Az ingatlanról különben álhír is terjengett korábban, ami miatt gyűjtésbe is kezdtek a megvásárlás érdekében.

Bencze Melinda

2015. május 27., 22:312015. május 27., 22:31

„Nekem adatott a feladat és a dicsőség, hogy a jövőben vigyázzak rá. Köszönöm Istenem!” – osztotta meg a hírt Gábor Áron szülőházának telkén található ingatlannal kapcsolatosan Juhos Gábor szerdán, közösségi oldalán. Mint kiderült, a házért 25 ezer eurót fizetett az amúgy Brassóban élő tulajdonosnak, akitől még május közepén sikerült megvásárolnia az ingatlant. „Az a hely, ahol nemzetünk egy kiemelkedő alakja született, a hely ahol az első lépéseket megtette, a föld amely őrzi a lába nyomát (…) és nem utolsó sorban a hely, ahonnan az utolsó útjára indult a végzetes kökösi csatába, szóval az a néhány négyzetméternyi terület, amely ma is őrzi Gábor Áron szellemiségét, nekünk nem érték?” – fogalmazott Juhos Gábor még május elején, amikor megjelent a sajtóban a hír: az agyúöntő házát román nyelven árulják.

Dimény Zoltán, Bereck polgármestere érdeklődésünkre akkor elmondta: nem Gábor Áron szülőházát árulják, azt már korábban lebontották, a jelenlegit 1944-ben építették. „Ezen a helyen állott Bereck nagy fiának, Gábor Áronnak szülőháza. Eszményképének emlékére állíttatta a Berecki Ifj. Egyesület. 1944. III. 15-én” – olvasható azon az emlékplaketten is, amely a megvásárolt ingatlan falán található. A lakásban különben évek óta nem lakik senki. A berecki elöljáró elmondása alapján korábban egy idős házaspár élt ott, ám haláluk óta üresen áll az egykor borbélyműhelynek is otthont adó épület. A román feliratú eladó táblával kapcsolatban elmondta: már legalább három éve tették ki a korábbi lakók leszármazottai. A megvásárlására különben a Magyarok Világszövetsége is gyűjtésbe kezdett, azt azonban időközben felfüggesztették.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 29., hétfő

Sürgősségi esetek karácsony alatt Sepsiszentgyörgyön

A legtöbben belgyógyászati problémák miatt kértek orvosi segítséget a karácsonyi napokban a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban, de jócskán voltak gyermekgyógyászati, ortopédiai és neurológiai esetek is.

Sürgősségi esetek karácsony alatt Sepsiszentgyörgyön
Hirdetés
2025. december 29., hétfő

Nem marad el az áremelés, de tűrhető a mértéke

A hulladék elszállításáért is többet kell majd fizetni januártól Háromszéken. Megtudtuk az áremelés mértékét a TEGA Rt-nél.

Nem marad el az áremelés, de tűrhető a mértéke
2025. december 28., vasárnap

Hatékonyabb segítségnyújtás a bajba jutott gyerekeknek

Mobilcsapatot hoz létre a háromszéki szociális ellátási és gyermekvédelmi igazgatóság azzal a céllal, hogy hatékonyabban válaszoljon az elhanyagolt, bántalmazott gyerekekről szóló bejelentésekre. A szolgáltatást a 119-es hívószámmal kapcsolják össze.

Hatékonyabb segítségnyújtás a bajba jutott gyerekeknek
2025. december 28., vasárnap

Háromszázzal több család jut vezetékes vízhez Kovásznán

Bár az utcafelásások, ideiglenes forgalomkorlátozások, az ivóvíz-szolgáltatás akadozása idén okozott bosszúságot Kovászna város lakóinak, az mindenképp jó hír, több mint háromszáz új háztartás csatlakozhat a vízhálózathoz.

Háromszázzal több család jut vezetékes vízhez Kovásznán
Hirdetés
2025. december 24., szerda

Ünnepek biztonságban: ezekre figyelmeztetnek a tűzoltók

Az ünnepi időszak idején megnő a tűzesetek és más veszélyhelyzetek kockázata, ezért a Kovászna megyei katasztrófavédelem a szálláshelyeken és az otthoni karácsonyi díszítés során betartandó legfontosabb biztonsági szabályokra hívja fel a figyelmet.

Ünnepek biztonságban: ezekre figyelmeztetnek a tűzoltók
2025. december 23., kedd

Sepsiszentgyörgyi diákok, akik kiérdemelték a város elismerését

A Székely Mikó Kollégium és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum öt diákjának teljesítményét díjazta Sepsiszentgyörgy városi tanácsa karácsony előtti utolsó ülésén. Antal Árpád polgármester a tanácsülés végén röviden értékelte az idei évet is.

Sepsiszentgyörgyi diákok, akik kiérdemelték a város elismerését
2025. december 23., kedd

Ígéretekkel tele a padlás, tartós megoldásra van szükség az árvízproblémák kezelésére

Az összehangolt munkának köszönhetően a korábbinál gyorsabban tudtak beavatkozni a tavaszi árvízkor, a hosszú távú cél azonban a megelőzés lenne. Kovászna megye prefektusa ezért megvalósíthatósági tanulmány elkészítését kéri a vízügyi igazgatóságtól.

Ígéretekkel tele a padlás, tartós megoldásra van szükség az árvízproblémák kezelésére
Hirdetés
2025. december 22., hétfő

Ittasan, jogosítvány nélkül balesetezett, majd elmenekült a helyszínről

Több bűncselekmény miatt is elfogatóparancs volt érvényben a férfi ellen, aki autójával védőkorlátnak ütközött Kézdisárfalván. A fiatalember alkohol hatása alatt, jogosítvány nélkül vezetett, és miután balesetezett, elmenekült a helyszínről.

Ittasan, jogosítvány nélkül balesetezett, majd elmenekült a helyszínről
2025. december 22., hétfő

Egy kisfiú hallásáért tartanak jótékonysági estet

Filmvetítéssel egybekötött jótékonysági estet szervez a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ és a Pittyes 2-es és Gyufa december 23-án 16 és 18 órától az intézmény nagytermében. A cél: segíteni egy hallássérült kisfiún és édesapján.

Egy kisfiú hallásáért tartanak jótékonysági estet
2025. december 20., szombat

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók

Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. A forgalom sokáig állt a baleset miatt.

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók
Hirdetés