
Főként tanárok és csapatvezetők számára szervez drámatábort a Művészeti Népiskola a Csipkésben. Jelentkezni Fazakas Misinél, az Osonó Színházműhely vezetőjénél lehet.
2014. augusztus 26., 14:272014. augusztus 26., 14:27
A Művészeti Népiskola szervezésében kerül sor szerdától vasárnapig a drámatáborra, melynek a zabolai Csipkés ad helyet. A drámatábort elsősorban tanároknak, osztályfőnököknek, diákokkal, gyermekekkel foglalkozó személyeknek, csapatvezetőknek ajánlják, hiszen olyan módszereket sajátíthatnak el, melyeket a jövőben tudnak hasznosítani az órák során.
A tábor szakképzési lehetőség azoknak, akik színjátszó kört vezetnek, csapatokat tanítanak, ifjúsági- vagy gyerekcsoportokat vezetnek, hiszen továbbfejleszthetik tanítási módszerüket, de új dolgokat is megtanulhatnak. Az idei tábor oktatói Fazakas Misi színész-rendező- drámatanár, az Osonó Színházműhely vezetője és Mucha Oszkár, a Plugor Sándor Művészeti Líceum színészmesterség és művészeti-menedzsment tanára lesznek. Jelentkezni a misi@osono.ro e-mail címen lehet kedd folyamán.
Az Osonó Színházműhely egyébként évek óta szervez drámatábort, főként diákoknak. Eddig több mint negyven alkalommal szerveztek ilyen jellegű tábort.
Fontos bejelentés hangzott el a keddi sepsiszentgyörgyi lakossági fórumon: márciusban népszavazással dönthetnek a lakók arról, hogy milyen város adópolitikáját szeretnék követni.
Kézdivásárhelyen is elérhető lesz a helyi önkormányzat és a Diakónia Alapítvány által közösen működtetett Gondosóra program, amelynek használói szükség esetén egyetlen gombnyomással segítséget kérhetnek az éjjel-nappal elérhető diszpécserszolgálaton.
A Lidl másfél évtizeddel ezelőtt húzta fel első üzletét Kézdivásárhelyen. Nemrég hozzáfogtak egy új szupermarket megépítéséhez, elvileg egy év leforgása alatt be is fejezik, de nem tervezik mindkettőt megtartani.
Aláírásgyűjtést indított a sepsiszentgyörgyi adók túlzott megemelése miatt az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ). A kisebbik romániai magyar párt tagjai felrótták az államnak, hogy miközben évek óta sorjázza követeléseit, a kifizetésekkel hátralékban van.
Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.
Több százan gyűltek össze Sepsiszentgyörgy főterén a hétfői békés megmozdulásra. A tiltakozók a városvezetésnek üzentek: nem értenek egyet a helyi adók emelésével, és követelik a drágítások felülvizsgálatát.
A Magyar Kultúra Napja alkalmából, a Barcsay 125 emlékév keretében tárlatot nyitnak Barcsay Jenő Művészeti anatómia című könyvének giclée-nyomataiból.
A kovásznai önkormányzatnak is csökkentenie kell a személyzetét, de turisztikai településként és fürdővárosi minőségében plusz alkalmazottakat igénylő feladatai vannak. Vagyis kevesebb emberrel kell még többet felmutatnia.
Eddigi működésének legjobb évét zárta a sepsiszentgyörgyi Művész mozi, a legsikeresebb film pedig 4000-rel rávert a korábban jegyzett legmagasabb nézőszámra, amit a Kincsem ért el. Külön öröm, hogy a rekorder is magyar produkció.
Brassóban indítja, majd több erdélyi helyszín után Budakalászon zárja januári előadássorozatát a Háromszék Táncszínház. Ugyanakkor vendég produkciókat is fogadnak sepsiszentgyörgyi termükben.
szóljon hozzá!