
Fotó: Henning János
Átadják állami tulajdonba, illetve a Szállításügyi Minisztérium Országos Útügyi Vállalat kezelésébe a Kovászna Megye Tanácsa tulajdonában lévő Kézdivásárhely–Torja–Bálványos–Sepsibükszád közötti megyei útszakaszt – döntöttek a megyei önkormányzati képviselők július 30-án, szerdán.
2014. július 30., 20:512014. július 30., 20:51
2014. július 30., 20:512014. július 30., 20:51
Bár már 2009-ben pályázatott nyújtott be a Regionális Operatív Programhoz Kovászna Megye Tanácsa ezen útszakasz teljes körű felújítására, a szűkös pénzügyi keret miatt a pályázat várólistára került. Az, hogy Kovászna Megye Tanácsa nem rendelkezik ilyen horderejű munkálatok elvégzéséhez szükséges saját pénzforrással, szükségessé tette az útszakasz országos kezelésbe való átadását – közölte Kovászna Megye Tanácsának Sajtóirodája.
A tanácsülésen ezen kívül még jóváhagyták két útszakasz felújítására vonatkozó technikai és pénzügyi mutatóit is. Az egyik útszakasz a Nagyborosnyó-Bodzaforduló közti 21 és fél kilométer hosszú megyei földút, amelyet három kivitelezési szakaszra osztottak fel, a másik a Kilyén-Uzon-Brassó megye határa közötti szakasz. Ez utóbbi a leggyorsabb útvonalat jelenti Sepsiszentgyörgy irányából a 11-es főút megközelítésére, és ugyanakkor jól szolgálhatna a tervezett Brassó-Bákó közti autópálya felhajtó szakaszaként is. A munkálatok anyagi támogatására már ígéret érkezett a kormány részéről.
Mintegy háromnapos beavatkozás után sikerült eloltani a lécfalvi hulladékgyűjtő központban vasárnap kitört tüzet. A tűzoltók folyamatosan, éjszaka is dolgoztak a tűzfészkek felszámolásán és a lángok újbóli fellobbanásának megakadályozásán.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A Kézdivásárhelyt és Kézdiszentléleket összekötő kerékpárútnak egyelőre csak az egyik felén zajlik a munka. A Kézdisárfalvára vezető szakasz azonban már átadás előtt áll, ide az éjszakai világításához szükséges oszlopokat, lámpatesteket várják.
Előpatakon autó-, Sepsiszentgyörgyön rolleres, míg Kökös községben biciklis baleset történt vasárnap – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Bántalmazta, majd a telefonját is eltulajdonította egy nőnek a szomszédjában lakó sepsiszentgyörgyi férfi, akit előzetes letartóztatásba helyeztek vasárnap a hatóságok – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Porig égett a lécfalvi hulladéklerakó szelektív hulladék válogatására szolgáló csarnoka a vasárnap délután keletkezett tűzben. Az oltás hétfőn is tart, a kárt jelenleg egymillió euróra becsülik, és a tűzeset 30–40 embert érint közvetlenül.
Noha leváltották az éjszaka dolgozó szakembereket, továbbra is zajlik a tűzoltás a lécfalvi hulladékgyűjtő telep válogatáshoz használt csarnokánál. A vizet egy három kilométerre lévő patakból biztosítják.
Legendáinkból érkezett, óvott küzdelmeinkben, s a jövendőbe vezet. Kézdiszéket és Orbaiszéket követően ezúttal a történelmi Sepsiszéken folytatjuk turulmadaras emlékműveink számbavételét.
Kigyulladt egy válogatócsarnok vasárnap délután a Kovászna megye hulladékát tároló lécfalvi telepen, amely jelenleg is nagy füsttel ég. A tűzoltók nagy erőket mozgósítanak, brassóiak is besegítenek.
Folytatódik az Öt Nyáresti Koncert hatodik évada a Sepsiszentgyörgyi Református Vártemplom udvarán. Vasárnap este Pethő Csaba gitárművész fellépésére várják a közönséget.
szóljon hozzá!