
Fotó: Bencze Melinda
A trianoni békediktátum aláírásának évfordulóján idén is megemlékezést tart a Magyar Polgári Párt sepsiszentgyörgyi szervezete.
2015. május 18., 19:092015. május 18., 19:09
2015. május 18., 20:482015. május 18., 20:48
Ebben az évben is megszervezzük a trianoni megemlékezést június 4-én, a szokott időben és helyszínen, azaz 17 óra 30 perctől kezdődően az Erzsébet-parkban, a 2013-ban az MPP kezdeményezésére állított székely zászló közelében – jelentette be Bálint József, a párt megyeszékhelyi elnöke hétfőn. Hozzátette: ezúttal is eléneklik a magyar himnuszt az esemény alkalmával. Bálint József a tavaly kapott ötezer lejes pénzbírságra térve poénkodva megjegyezte, a nemzeti imát nem intonálni, hanem énekelni fogják a megemlékezésen. „Reméljük, hogy sokan lesznek olyanok, akik elég bátornak érzik magukat ahhoz, hogy köztéren magyar himnuszt énekeljenek” – tette hozzá a rendezvény szervezője. Az előző évekhez hasonlóan a politikai színtér szereplői ismét meghívást kapnak az eseményre, valamint ezúttal is megadják a lehetőséget a felszólalást azon civil szervezek számára, akik részt vállalnak a magyarságtudat erősítésében, a hagyományok megőrzésében.
A januárban indult, havi rendszerességgel sorra kerülő Történelemóra című rendezvénysorozat következő megállója május 20-án lesz a magyar jakobinusok kivégzésének 220. évfordulója alkalmából. Az esemény meghívottja Rab Sándor történelemtanár, aki 18 órától tart előadást az említett témában. A ballagásokra, valamint a pünkösdi ünnepre való tekintettel nem a programokban zsúfoltnak számító májusban, hanem június 13-án, szombaton délután szervezi meg az MPP a már hagyománnyá vált majálist – zárta gondolatait Bálint József, aki kihangsúlyozta, az esemény nem pártrendezvény lesz, ők csupán kezdeményezői és szervezői annak.
Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.
Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.
Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.
Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.
Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.
A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).
Ittasan vezető férfi akadt fenn a bodzafordulói rendőrség hálóján egy március 31-i ellenőrzés során. A gépjárművezető jogosítványát bevonták, de fél órával később a rendőrök ismét kiszúrták az autóját a forgalomban.
Marosugrára riasztották a radnóti tűzoltókat kedden délután, miután egy személyautó lángra kapott az országúton.
Két tanintézmény is magának szeretné a befejezés előtt álló iskolaépületet Baróton. Az általános iskola hivatalos beadványban fordult az önkormányzathoz, a líceum munkaközössége nyílt levélben kéri, hogy a város vegye figyelembe a líceum érdekeit.
Készenlétben vannak a hatóságok Kovászna megyében, de az esőzések egyelőre nem okoztak árvízveszélyt. A vízfolyások szintjét folyamatosan figyelik, több településen pedig megelőző intézkedéseket is hoztak a biztonság érdekében.
szóljon hozzá!